← powrót do głównej strony opinii i pytań

Aska (anonim, 94.8.87.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Co stosować na uzupełnienie chrząstki stawowej przy osteoporozie?

Co kupic na uzupelnienie chrzastki stawowej przy osteoporozie i bólach stawow

Jeśli ma Pani zdiagnozowaną osteoporozę, to zapewne jest pod opieką lekarza specjalisty np. reumatologa, którego byłoby najlepiej poradzić się w jaki sposób prowadzić terapię przeciwbólową.

Bardzo wielu pacjentów, którzy uskarżają się na dolegliwości związane ze stawami kolanowymi jednocześnie cierpi z powodu nadmiaru kilogramów. Schudnięcie u takiej grupy pacjentów przyniesie odciążenie spracowanym stawom. Dodatkowo bardzo często za ból w tych okolicach odpowiadają słabe mięśnie, bez ich wzmocnienia również efekt ze stosowanych suplementów będzie niewielki. Warto polecić się lekarza w kwestii możliwych ćwiczeń do wykonywania, które będą dostosowane do wieku, towarzyszącej osteoporozy oraz Pani możliwości.

Połączenie elementów takich jak ruch, odpowiednia masa ciała, opieka specjalisty oraz suplementacja mogą przynieść częściową ulgę w bólach stawowych.

Preparatów na stawy jest całe mnóstwo na rynku aptecznym, nie ma jednego idealnego, który byłby najlepszy. Warto skłonić się ku saszetkom, ponieważ mają one większe dawki, a stosuje się je raz dziennie, co jest prostsze do zapamiętania jeśli bierze Pani jeszcze inne leki podczas dnia. Suplementy na stawy mają zwykle w swoim składzie chondroitynę, glukozaminę, kolagen oraz wyciągi roślinne np. z kurkumy lub imbiru. Personel apteki na pewno będzie w stanie dobrać dla Pani odpowiedni suplement.

Podaję adres z różnymi preparatami "na stawy i kości" -
https://www.gdziepolek.pl/tematy/witaminy-i-suplementy-na-kosci-i-stawy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci