---CeraVe - ZF

Agnieszka (anonim, 95.160.128.) Warszawa 1 rok temu

Jakie czynniki mogą zaburzać wynik beta hCG i jak przygotować się do badania?

Witam,jakie czynniki mogą zaburzać wynik beta HCG,jak przygotować się do badania?

27 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

9 dni temu

Najlepiej byłoby powtórzyć badanie i sprawdzić, czy poziom beta HCG nadal spada, czy może rośnie.
Wynik należy skonsultować z lekarzem. Jeśli wynik będzie spadał - może oznaczać poronienie. Wzrost poziomu beta HCG może oznaczać ciążę.

Jeśli nie mają Panie możliwości skonsultowania się ze swoim lekarzem, tutaj można skorzystać z teleporady:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

Polka (anonim, 104.28.129.) 12 dni temu

Witam 05.06 beta 123 na czczo, 07.06 63 po kawie i śniadaniu czy to poronienie biochemiczne ?

Meeeg 32 (anonim, 31.0.120.) 13 dni temu

Witam. Proszę mi powiedzieć ,w jaki sposób mam odczytać swój wynik beta hcg ? Wyszło mi 7951 . Czy mam się czegoś obawiać ?

Kamila (anonim, 31.60.233.) 14 dni temu

Witam. Wyn8k beta 19.4 po 72 godz 7.7 co to oznacza , czy to poronienie?

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

23 dni temu

Do @Karina_m.r:

Spadek poziomu beta-hCG pomiędzy dwoma badaniami nie musi oznaczać poronienia, ale może być sygnałem nieprawidłowego rozwoju ciąży.

Zazwyczaj w prawidłowo rozwijającej się ciąży poziom beta-hCG powinien podwajać się co 48-72 godziny. Spadek poziomu zamiast wzrostu może sygnalizować:
* Zagrożoną ciążę (np. krwawienie, które jeszcze nie wystąpiło)

* Ciążę bliźniaczą (jeden z zarodków przestał się rozwijać)

* Nieprawidłową lokalizację ciąży (np. ciąża zewnątrzmaciczna)

Spadek beta-hCG wymaga dalszej obserwacji, ale nie przesądza o niepowodzeniu ciąży. Przy braku krwawienia i innych objawów istnieje nadzieja, że wynik znów wzrośnie, a ciąża będzie się prawidłowo rozwijać.Czasami poziom hormonu może spaść, a następnie znów wzrosnąć i ciąża będzie się prawidłowo rozwijać.

Dlatego ważne jest regularne monitorowanie poziomu beta-hCG oraz przeprowadzenie badania USG w celu oceny rozwoju zarodka. Jeśli w kolejnych badaniach poziom będzie wzrastał, a USG potwierdzi prawidłowy rozwój ciąży, nie ma powodu do niepokoju.

Karina_m.r (anonim, 37.47.243.) 24 dni temu

Witam. Mam pytanie, jeśli wynik beta-hCG 3 dni temu wynosił 1005,1 mIU/ml, a dzisiejszy test wykazał 598,9 mIU/ml (brak krwawienia wskazującego na możliwe poronienie), czy jest jakiś powód do paniki? Czy jest szansa, że wynik znów wzrośnie, a ciąża przebiegnie prawidłowo i pojawi się zarodek?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

58 dni temu

Do @Monika:

Należy powtórzyć badanie i wyniki przedyskutować z ginekologiem.

Jeśli nie ma Pani możliwości skonsultowania się ze swoim lekarzem, tutaj można skorzystać z teleporady:
https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

Monika (anonim, 91.225.135.) 59 dni temu

Witam. Mam pytanie, czy gdy wynik beta-hcG wynosił 3 dni temu 202mIU/ml a dzisiejsze badanie wskazało na 110 mIU/ml ( brak krwawienia wskazującego na ewentualne poronienie ) jest powodem do paniki ? Czy jest szansa że wynik znowu wzrośnie i ciąża będzie przebiegać poprawnie i zarodek się pojawi ?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

4 miesiące temu

Do @Agusia 37:

Wynik jest w normie i oznacza, że nie jest Pani w ciąży.

Agusia 37 (anonim, 31.0.2.) 4 miesiące temu

Witam pomóżcie mi bo oszaleje . Czemu ja mam taki dziwny wynik beta hcg 0.05 ? Czy może być coś nie tak . Proszę o szybką pomoc .

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

4 miesiące temu

Do @ Oluska:

Jeśli spóźnia się Pani okres, a testy ciążowe wykazują wynik negatywny, może być kilka powodów takiej sytuacji. Oto kilka możliwości:

Nieprawidłowości hormonalne: Różne czynniki, takie jak stres, choroby, zmiany wagi ciała czy zaburzenia hormonalne, mogą wpływać na regularność cyklu menstruacyjnego.

Błąd w teście: Choć testy ciążowe są dość skuteczne, czasami mogą wystąpić błędy. Proszę upewnić się, że test został wykonany zgodnie z instrukcjami producenta.

W każdym przypadku, jeśli miesiączka nie nadchodzi, a testy ciążowe są negatywne, warto skonsultować się z lekarzem, aby ustalić przyczynę opóźnienia i otrzymać odpowiednie porady i leczenie. Jeśli nie ma Pani możliwości skonsultowania się ze swoim lekarzem, tutaj można skorzystać z teleporady:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem

Oluska (anonim, 31.61.185.) 4 miesiące temu

Dobry wieczór mam pytanie spóźnia mi się okres robiłam testy dwa ciążowe i wyniki były negatywne

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

4 miesiące temu

Do @Pola:

Może się Pani upewnić czy zrobiła Pani test zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta. Jeśli test został wykonany i odczytany prawidłowo, to może Pani powtórzyć beta-hCG z krwi.

Pola (anonim, 188.147.109.) 4 miesiące temu

Dzień dobry, mam pytanie zrobiłam wczoraj test ciążowy. 2 dni przed terminem miesiączki, pojawiła się delikatna kreska. Dziś wykonałam betaHCG wynik <0.20 negatywny. Wieczorem wykonałam jeszcze raz test strumieniowy i kreska jest wyraźniejsza. Z czego to może wynikać? Test ciążowy domowy jest mniej wiarygodny ale zaczęło mnie to zastanawiać. Czy należy po weekendzie powtórzyć betaHCG z krwii?

Klaudia  (anonim, 83.242.127.) 16 miesięcy temu

Czy wynik 0.592 oznacza ciąże ? Jeśli zawsze chodzę fo tego samego labo i wychodziło Mi 0.05 to oznacza to ze ciąża jest j moze się rozwijać. ?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

19 miesięcy temu

Do @Igas:

Nie jest to przyrost - mieści się w granicy błędu pomiaru.

Igas (anonim, 31.61.251.) 19 miesięcy temu

A czy wiadomo z czego może wynikać taki przyrost tego hormonu?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

19 miesięcy temu

Do @Igas:

Nie, nie jest to powód do niepokoju - takie wyniki nie oznaczają ciąży.

Igas (anonim, 31.61.246.) 19 miesięcy temu

Czy jeśli 3 beta hcg pokazały wynik <0.2 a wykonana dzisiaj <2.3 8 tyg po ostatnim stosunku to jest to problem do niepokoju? Np ciąża ?

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Do @Agnieszka: wynik się nie powiększył, nadal jest ujemny, a niewielka różnica pomiędzy jednym i drugim badaniem o niczym nie świadczy. W pierwszym trymestrze ciąży stężenie u wzrasta dwukrotnie co 48-72 godziny. Gdyby doszło do ciąży, to 50 dni po stosunku byłaby Pani pod koniec pierwszego trymestru, a poziom gonadotropiny kosmówkowej mógłby sięgać nawet ponad 280 000 mlU/ml.

Agnieszka (anonim, 95.160.128.) 1 rok temu

Zastanawiam się czy napewno tabletki nie wpływają na wynik tego badania ,stresuję się bardzo,bo wiem że niby badania pokazały brak ciąży,ale dlaczego wynik się powiększył.

Agnieszka (anonim, 95.160.128.) 1 rok temu

A jeżeli po 36 dniach od stosunku wynik Bety HCG to 0.02 a po 50 dniach od stosunku wynik to 0.12 to o czym to świadczy? Dlaczego wynik się powiększył?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

DO @Agnieszka:
Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, czy jedzenie, picie, aktywność fizyczna itd. nie fałszują wyniku testu ciążowego z krwi czy z moczu. Jeśli wynik domowego testu po 50 dniach od stosunku jest negatywny - oznacza to, iż nie jest Pani w ciąży. To samo tyczy się testu ciążowego z krwi - taki test jest jeszcze dokładniejszy niż test z moczu, a dodatkowe czynniki, o których wspomniałam powyżej nie wpływają na jego wynik.

Agnieszka (anonim, 95.160.128.) 1 rok temu

Jestem 50 dni od stosunku miałam 2 krwawienia z odstawienia ,ale różniły się od siebie dlatego chciałam potwierdzić czy napewno nie jestem w ciąży ,nawet gdy przyjmuję tabletke aktywną tabletki anty,popijam małą ilością wody i idę na badanie i właśnie odnośnie tych czynników ,gdzie mogę być w ciąży a beta jest ujemna

Agnieszka (anonim, 95.160.128.) 1 rok temu

A wynik fałszywie ujemny z krwi z Bety HCG (tzn wynik będzie ujemny a pacjentka będzie w ciąży) może powodować np: tabletki anty ,tzn popicie rano tabletki małą ilością wody i pójście na badanie,alkohol dzień przed ,wysiłek fizyczny ,tłuste jedzenie,cokolwiek?

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Test ciążowy z krwi czy z moczu może wskazać wynik fałszywie pozytywny wtedy, gdy gonadotropina kosmówkowa znajduje się w organizmie pacjentki z innego powodu niż aktualna ciąża: tuż po porodzie, poronieniu lub aborcji, w związku z przyjmowaniem leków wspomagających płodność zawierających gonadotropinę w składzie oraz przy rzadkim typie torbieli jajnika produkującym ten hormon.

Badanie na poziom gonadotropiny kosmówkowej z krwi w laboratorium nie wymaga szczególnego przygotowania. Przy badaniu z moczu z użyciem testu domowego należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta testu.

Załączam materiały, które mogą Panią zainteresować:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/test-ciazowy

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-przygotowac-sie-do-badania-krwi

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły