Jeśli wymiotowałam ponad 4 godziny od wzięcia ovulanu (około 5) to ochrona jest zachowana?
* pole wymagane
* pole wymagane
Powiadomienie email
Nowość! Otrzymaj email gdy tylko któraś z aptek obniży cenę lub pojawi się produkt, którego szukasz.

Sugerowane produkty
Miejsce na Twój produkt
Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka
3 lata temu
Tak, ochrona jest zachowana.
Ponieważ do wymiotów doszło w czasie dłuższym niż 4 godziny od przyjęcia tabletki, lek zdążył się wchłonąć i zadziałał prawidłowo. Skuteczność antykoncepcyjna jest zapewniona i nie ma potrzeby przyjmowania kolejnej tabletki w tym dniu (zapasowej).
Załączam linki do pomocnych wpisów:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇