Po przesxczepie (anonim, 188.146.227.)
około roku temu, Warmińsko-Mazurskie

Kiedy lek Cyclaid 50 mg wróci do aptek?

Jak mam kupić zamiennik Cyclaid 0,05 skoro ten biorę od przeszczepu i nie powinno się stosować zamienników ze względu na wchłanialnosci leków? Nie jest zbadane że wchłaniają się tak samo. Ja muszę za każdym razem badać poziom leku ponieważ jest szkodliwy w nadmiarze-toksyczny. No i skutek może być odwrotny. Tu chodzi o nasze życie. Hello?
Czy może mi ktoś powiedzieć na kiedy przewidziana jest dostawa do hurtowni?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Napłyneła właśnie odpowiedź od firmy Apotex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Cyclaid. Nie są znane przyczyny zmniejszonej dostępności preparatu, ale powrót obu dawek leku do hurtowni farmaceutycznych (25 mg i 50 mg) przewidywany jest na początek września 2019 roku. Jest to data orientacyjna i może jeszcze ulec zmianie.

Rozumiem Pani rozgoryczenie i rozczarowanie spowodowane zmniejszoną dostępnością leku na rynku aptecznym. Kontaktowałam się przed chwilą z podmiotem odpowiedzialnym za obrót lekiem Cyclaid w sprawie jego dostępności i powrotu do aptek. Gdy tylko otrzymam odpowiedź, zamieszczę ją pod tym postem.

Jednocześnie pragnę podkreślić, iż nasz portal nie ma żadnego wpływu na dostępność i braki leków w aptekach. Staramy się, w pełni naszych sił i możliwości, pomóc pacjentom w jego znalezieniu, poinformować o przyczynach braku i uzyskać wszelkie istotne dla pacjenta informacje od producentów leku. Może być Pani pewna, że działania z naszej strony, aby uzyskała Pani informację o powrocie leku, zostały podjęte.

Cytując nasz artykuł:
"Tak naprawdę lek generyczny musi spełnić jeden podstawowy warunek – udowodnić, że jest „taki sam”, jak lek oryginalny, czyli nie różni się w sposób istotny w zakresie tempa oraz stopnia wchłaniania w organizmie. To badanie nosi nazwę testu biorównoważności. Zgodnie z prawem, różnice w biorównoważności obu badanych produktów mogą wynosić do 20%. Jak widać, już na wstępie lek generyczny może nieco różnić się od leku oryginalnego."

Cylacid zawiera cyklosporynę i jest stosowany w celu zmniejszenia ryzyka odrzucenia przeszczepu narządów.
Link do ulotki:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/20629/cyclaid-kapsulki/ulotka

Aktualnie lek jest dostępny tylko w 3 aptekach w Polsce podłączonych do naszego systemu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/20629/cyclaid-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=185948

W każdej z nich, przy pomocy GdziePoLek, może Pani zarezerwować lek i odebrać po okazaniu recepty.

Jeśli nie uda się go wykupić, proszę ewentualną zamianę skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.
Załączam link do zamienników leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/20629/cyclaid-kapsulki/zamienniki

Zachęcam do zapoznania się z artykułem:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow