← powrót do głównej strony opinii i pytań

Asco2d (anonim, 78.8.5.)
około 20 dni temu, Polska

Czy jest w obrocie i gdzie można go kupić lek Ascodan?

Czy jest w obrocie i gdzie można go kupić?

Lek o nazwie Ascodan składa się z kwasu acetylosalicylowego i kodeiny. W połączeniu, obie te substancje wskazane są w leczeniu bólu o słabym i średnim nasileniu jak: bóle głowy, mięśni, stawów, a także w zwalczaniu gorączki.

Aktualnie produkt nie znajduje się w ofercie żadnej z aptek zintegrowanych z systemem gdziepolek. Nie został on wyrejestrowany z Rejestru Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ale najprawdopodobniej jego produkcja została czasowo lub całkowicie zakończona.

Podobnym, złożonym preparatem zawierającym środek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i przeciwbólowy z kodeiną jest Nurofen Plus. Zawiera on zamiast kwasu acetylosalicylowego - ibuprofen. Wskazaniem do podawania Nurofenu Plus jest: krótkotrwałe leczenie ostrego bólu o umiarkowanym nasileniu (bóle reumatyczne i mięśniowe, bóle pleców, nerwobóle, migrena, bóle głowy, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie), który nie ustępuje po leczeniu samym paracetamolem, ibuprofenem lub kwasem acetylosalicylowym oraz gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Dostępność Nurofenu Plus można sprawdzić pod tym adresem - https://www.gdziepolek.pl/produkty/55149/nurofen-plus-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

Więcej na temat bólu do przeczytania w poniższych artykułach:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe
https://www.gdziepolek.pl/tematy/goraczka-u-dzieci-i-niemowlat
https://www.gdziepolek.pl/tematy/migrena-niezwykly-bol-glowy