← powrót do głównej strony opinii i pytań

Klaudia (anonim, 5.173.49.)
około 10 dni temu, Krzeszowice

W której aptece w Krzeszowicach dostanę szczepionkę przeciwko rotawirusom?

Chciałam zamówić szczepionkę na rotawirusy dla dziecka wiek 4 lata skończone. W której aptece moglabym zamówić taką szczepionkę w Krzeszowicach pilnie jaknajszybciej ?

Na ten moment żadna z aptek w Krzeszowicach nie jest połączona z naszym portalem. Przesyłam link do dostępności szczepionek na rotawirusy w województwie małopolskim wraz z naszymi opisami preparatów:

Rotarix
https://www.gdziepolek.pl/produkty/67984/rotarix-zawiesina
https://www.gdziepolek.pl/produkty/67984/rotarix-zawiesina/apteki/w-malopolskim

RotaTeq
https://www.gdziepolek.pl/produkty/67986/rotateq-zawiesina
https://www.gdziepolek.pl/produkty/67986/rotateq-zawiesina/apteki/w-malopolskim

Aby szczepienie przeciwko rotawirusom było skuteczne, dziecko należy zaszczepić do 24 tygodnia życia, lek podaje się w dwóch lub trzech dawkach. Pierwszą dawkę można podać po ukończeniu przez dziecko 6 tygodnia życia.
Producenci nie podają dawkowania, danych o bezpieczeństwie oraz zaleceń odnośnie podawania szczepionki dzieciom powyżej 24 tygodnia życia (w schemacie 3 dawkowym - do 32 tygodnia życia).
Międzynarodowy Komitet do spraw szczepień podaje wiek powyżej 24 tygodnia życia jako jedno z przeciwwskazań do podania szczepienia.
Proszę również zwrócić uwagę, iż nawet jeśli dziecko narażone jest w tym momencie na kontakt z rotawirusem np. wirus panuje w przedszkolu, podanie szczepionki nie zwalczy wirusa, jeśli doszło już do zakażenie, podanie jednej dawki szczepionki u 4- letniego dziecka nie daje również gwarancji ochrony przed wirusem. Jeśli doszło do zakażenia należy natomiast zadziałać na objawy, stosując leki przeciwbiegunkowe, płyny nawadniające dostępne w aptece, a w razie pogorszenia stanu zdrowia zgłosić się do pediatry, który może zalecić hospitalizację.

Oczywiście, ponieważ szczepionki przeciwko rotawirusom dostępne są wyłącznie na receptę, o ich ostatecznym podaniu zawsze decyduje lekarz pediatra.

Przesyłam również linki do materiałów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/szczepienie-przeciwko-rotawirusom
https://www.gdziepolek.pl/tematy/kalendarz-szczepien-dla-dzieci-i-niemowlat
https://www.gdziepolek.pl/tematy/szczepionki
https://www.gdziepolek.pl/tematy/biegunka