Loloa (anonim, 37.30.51.) Warszawa 2 lata temu

Zatkane ucho i zapalenie zatok - co robić?

Witam dostałam dalacin c 300co 8 godzin na zatoki chciałam zapytać po ilu dniach pomoże i czy do tego zatkane ucho nic nie słyszę to objaw zatok czy to normalne?proszę o odpowiedź

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

W przebiegu zapalenia zatok może wystąpić uczucie zatkanego ucha - jest to spowodowane obrzękiem błony śluzowej trąbki słuchowej. W takim przypadku wspomagająco można zastosować doustny lek obkurczający błonę śluzową z pseudoefedryną, np. Sudafed lub Apselan:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/75300/sudafed-tabletki-powlekane/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/6270/apselan-tabletki-powlekane/apteki

Zwykle pierwsze efekty działania antybiotyku Dalacin, który Pani stosuje, obserwuje się po 1-2 dniach stosowania. Jeśli pomimo leczenia objawy zapalenia zatok będą się utrzymywać dłużej niż kilka dni, bądź ulegną nasileniu, konieczna będzie konsultacja z lekarzem. Można skorzystać również z telekonsultacji: https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

2 lata temu

Zwykle pierwsze efekty działania klindamycyny zawartej w produkcie leczniczym Dalacin obserwuje się po 1-2 dniach stosowania.

Uczucie zatkanego ucha może mieć związek z zapaleniem zatok i obrzękiem błony śluzowej trąbki słuchowej. Wspomagająco można wówczas zastosować jeden z doustnych leków obkurczających błonę śluzową zawierających pseudoefedrynę.

Jeśli objawy będą utrzymywać się przez okres dłuższy niż kilka dni bądź ulegną nasileniu, konieczna będzie konsultacja z laryngologiem.

Poniżej zamieszczam link do strony zawierającej przykłady wspomnianych leków:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/pseudoephedrine

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły