DIABLO (anonim, 193.238.67.)
około 1 lat temu, Warszawa

Czy Prostamol Uno może powodować zaparcia?

Biorę prostamol uno od 3 miesięcy , czy lek może szkodzić na zatwardzenie .

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Prostamol Uno jest lekiem roślinnym zawierającym wyciąg z owoców palmy sabalowej, który łagodzi dolegliwości związane z przerostem prostaty. Według charakterystyki produktu leczniczego, zaparcia nie zostały dotychczas opisane jako działanie niepożądane tego leku, jednak wymienione są inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego - nudności, wymioty, ból brzucha, biegunka. Listę możliwych działań niepożądanych znaleźć można również w ulotce:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64711/prostamol-uno-kapsulki/ulotka

Oczywiście to że dany objaw nie został opisany jako działanie niepożądane leku, nie oznacza wcale iż na pewno nie jest związany z jego zażywaniem. Jeżeli ma Pan wrażenie, że taka zależność wystąpiła - problem z zaparciami pojawił się po rozpoczęciu przyjmowania Prostamolu Uno i utrzymuje się przez cały czas - zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami na ten temat działań niepożądanych, wyjaśniającymi dlaczego ważne jest ich zgłaszanie:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Warto jednak pamiętać, iż zaparcia mogą wystąpić z bardzo wielu powodów, do których należą m.in. nieodpowiednia dieta, niska aktywność fizyczna czy niektóre choroby. W poniższym artykule przeczytać można o sposobach radzenia sobie z tym problemem:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zaparcia-jak-z-nimi-walczyc
Jeżeli trudności z wypróżnianiem utrzymują się od dłuższego czasu, warto porozmawiać na ten temat z lekarzem i spróbować ustalić przyczynę.