Krysia (anonim, 195.136.58.)
około 2 lat temu, Dobre Miasto

Jaki jest zamiennik leku Mirtor 30 mg?

Zamiennik mirror 30 mg

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek Mirtor 30mg zawiera substancję czynną mirtazapinę, która ma działanie przeciwdepresyjne. Listę zamienników preparatu można znaleźć pod poniższym linkiem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/49655/mirtor-tabletki-ulegajace-rozpadowi-w-jamie-ustnej/zamienniki

Jeżeli chodzi o mirtazapinę w dawce 30mg i w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej, oprócz Mirtoru dostępne są jeszcze 2 preparaty - Mirtagen oraz Remirta Oro. Poniżej podaję linki do sprawdzenia ich dostępności w Pani województwie:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/49644/mirtagen-tabletki-ulegajace-rozpadowi-w-jamie-ustnej/apteki/w-warminsko-mazurskim?pvId=147994

https://www.gdziepolek.pl/produkty/66686/remirta-oro-tabletki-ulegajace-rozpadowi-w-jamie-ustnej/apteki/w-warminsko-mazurskim?pvId=130998

Na rynku jest również dostępny lek zawierający 30 mg mirtazapiny, jednak będący w postaci tabletek powlekanych. Na temat takiej zamiany przeczytać można w poniższym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/6091/mirtagen-czy-lek-mirtagen-mozna-stosowac-zamiennie-za-mirzaten

Jak widać, powyższe leki są na stanie jedynie w niewielkiej ilości aptek, dlatego zalecam ich jak najszybszą rezerwację i wykupienie. Niska dostępność preparatów zawierających mirtazapinę jest spowodowana problemami z ich wyprodukowaniem - w tej chwili brakuje substancji czynnej na polskim rynku. Więcej na ten temat przeczytać można we wcześniejszych wątkach, np.:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/5309/mirtagen-gdzie-moge-kupic-lek-mirtor-30-mg

Niestety, sytuacja ta trwa nadal i nie wiadomo dokładnie, kiedy ulegnie poprawie. Do niedawna niewielkie partie leków z mirtazapiną trafiały co jakiś czas na rynek, jednak zapasy szybko ulegają wyczerpaniu. Dostępność Mirtoru 30mg można na bieżąco śledzić pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/49655/mirtor-tabletki-ulegajace-rozpadowi-w-jamie-ustnej/apteki?pvId=123985
Jeżeli coś się zmieni, na pewno będziemy informować o tym na naszym forum. W przypadku, gdy skończą się Pani zapasy leku, a dalej nie będzie można go wykupić, najlepiej będzie porozmawiać z lekarzem na temat ewentualnej zmiany sposobu leczenia.

Być może pomocne okażą się również nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach