← powrót do głównej strony opinii i pytań

qwerty (anonim, 37.248.153.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego w aptekach nie ma Fem 7 Combi?

Odradzam każdemu systen conti. Po tym leku pojawiają się bardzo obfite i bolesne miesiączki. Ja także szukam leku Fem 7 Combi i jestem zbulwersowana faktem, że nie ma puli leków dla Polaków, tylko wszystko wywozi się za granicę :(

Zalamana (anonim, 213.92.186.)
około 9 dni temu

Ja od miesiaca stosuje systen conti .. pojawila sie bolesna miesiaczka . Malo tego to ten lek tez znika z aptek . Braki w hurtowniach . Apteki podsylaja jedna drugiej .. jestem zalamana tym faktem .. stosowalam Fem 7 combi ,ktory znikl ,przeszlam na Systen conti.jezeli on tez zniknie ??? Organizm szaleje od tych zmian .

Kilka tygodni temu kontaktowaliśmy się już w tej sprawie z firmą Teva.
Z informacji jakie udało nam się uzyskać wynika, iż dystrybucję preparatów ginekologicznych, taki jak m.in. Fem 7, Fem 7 Combi, Lutenyl przejęła firma Theramex.
Firma Theramex pracuje obecnie nad ponownym wdrożeniem na rynek leków Fem 7 i Fem 7 Combi. Data powrotu planowana jest na październik 2019r.

Więcej informacji na ten temat we wcześniejszym poście:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/5335/lutenyl-gdzie-moge-zdobyc-lek-lutenyl-5mg-tabletki

qwerty (anonim, 31.0.120.)
około 29 dni temu

Dziś w aptece dowiedziałam się, że Fem 7 combi został najprawdopodobniej wycofany z rynku. Lekarz zapisał mi Systen Conti. Zobaczę, jak się będę po nim czuła. Pozdrawiam serdecznie. Napiszę do firmy Teva, która produkuje Fem 7 combi, a więc do źródła i zobaczę, co mi odpowiedzą. Dam znać :)

qwerty (anonim, 31.0.125.)
około miesiąca temu

Bardzo dziękuję za informację. Z tym lekiem już wcześniej występowały problemy, gdzie był on czasowo niedostępny w hurtowniach. W sieci aptek w moim mieście farmaceutka sprowadzała dostępne opakowania, ale padały już odpowiedzi - proszę pójść z powrotem do lekarza, niech przepisze inny. Łatwo się mówi zwłaszcza, gdy pacjent miał dopasowany lek, który mu bardzo dobrze służył. Tragedia :/

Dziękujemy za informację. Proszę pamiętać, iż działania niepożądane leków można i należy zgłaszać indywidualnie odpowiednim instytucjom o czym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Producent plastrów Fem 7 Combi poinformował nas, iż przyczyną braku leku w aptece jest problem z dostępnością surowca niezbędnego do jego produkcji. Nie wiadomo kiedy i czy lek wróci jeszcze do aptek.

Zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami, które mogą okazać się dla Pani interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/htz-hormonalna-terapia-zastepcza-w-menopauzie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach