Ł.. (anonim, 46.134.144.)
około 2 lat temu, Katowice

Jak mogę poprawić swój nastrój?

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz mam ogólnie rzecz biorąc depresję powodowaną alkoholem . Jestem trzeźwy od kilkunastu tygodni zażywam setaloft100mg oraz pregablin zwntiva 150mg czy afobam lub alprox są dostępne bez recepty? Jak mam poprawić swój nastrój co pani mgr. proponuje..

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

de (anonim, 31.182.251.)
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Afobam oraz Alprox zawierają przeciwlękowy alprazolam, który dostępny jest w aptekach wyłącznie na receptę.

Zażywa Pan w tym momencie preparaty przepisane przez lekarza - Setaloft i Pregabalin. Lekarz z pewnością dostosował leki do Pańskiego stanu zdrowia oraz objawów. W przypadku stosowania tego typu substancji, nie można przyjmować innych preparatów na własną rękę, ponieważ może to zaburzyć zleconą przez lekarza terapię oraz może być niebezpieczne dla Pańskiego zdrowia, np. ze względu na interakcje między lekami:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
W przypadku leków bez recepty, również należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeśli po kilkunastu tygodniach od rozpoczęcia stosowania leków, nie zauważa Pan poprawy - należy udać się do lekarza, który być może zmodyfikuje dawkę lub zaleci inne leki.

W takiej sytuacji proponuję wizytę u psychologa. Można udać się do psychologa na NFZ po otrzymaniu skierowania od lekarza bądź prywatnie bez skierowania. Psycholog powinien dalej Pana pokierować i zaproponować odpowiednią terapię.
Można również rozważyć wstąpienie do grupy wsparcia dla osób z chorobą alkoholową lub depresją.

Proszę pamiętać, że wsparcie psychologiczne jest bardzo ważne. Przyjmowanie leków nie rozwiązuje wszystkich problemów, dlatego terapię lekami warto (a nawet trzeba) połączyć z terapią psychologiczną.

Pomocne również będzie stosowanie zdrowej diety, odpowiednia ilość snu, aktywność fizyczna, a także odnalezienie swojej pasji - to jedne ze sposobów, które może Pan stosować na co dzień.

Przesyłam również linki do ciekawych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/alkoholizm-i-problemy-z-alkoholem