← powrót do głównej strony opinii i pytań

Zrezygnowany. (anonim, 78.88.178.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy można pominąć lek Ulcamed w usuwaniu bakterii Helicobacter pylori?

Gdzie dostanę lek ULCAMED w leczeniu bakterii Helicobacter , dostałem leki Tetracyklinę 250 mg, Enterol 250 i Metronidazol 500 mg. Nie mogę dostać tego leku w Elblągu. Czy ten lek ULCAMED jest konieczny czy można pominąć w ty leczeniu??? Proszę o wskazówki i poradę.

Lek Ulcamed pojawił się w aptekach. Dostępność leku w aptekach w Elblągu można sprawdzić pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90711/ulcamed-tabletki-powlekane/apteki/w-elblagu

Lek Ulcamed jest obecnie dostępny w 10% aptek zintegrowanych z GdziePoLek. W samym Elblągu niestety żadna z nich nie deklaruje dostępności tego leku "od ręki", jednak już wyniki wyszukiwania w województwie pokazuje placówki, które mają lek na stanie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90711/ulcamed-tabletki-powlekane/apteki/w-elblagu
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90711/ulcamed-tabletki-powlekane/apteki/w-warminsko-mazurskim

Według informacji od przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego, dostępność leku miała ulec poprawie w pierwszej połowie lutego i wydaje się - na podstawie statystyk - że tak właśnie się dzieje.

W celu skutecznego wyeliminowania (eradykacji) bakterii Helicobacter stosuje się tzw. schematy leczenia obejmujące podawania kilku leków w określonej kombinacji. Schematy te obejmują także związki bizmutu, które zawiera m.in. lek Ulcamed.

O roli preparatu w usuwaniu bakterii przejrzyście można przeczytać w ulotce:
"Objawy ze strony górnego odcinka przewodu pokarmowego mogą być spowodowane zapaleniem błony śluzowej żołądka i dwunastnicy (pierwszy odcinek jelita cienkiego). Czasami są one związane z obecnością wrzodu. Lek Ulcamed leczy wrzody i zapalenie błon śluzowych tworząc warstwę ochronną (rodzaj plastra) i pomaga przerwać dalsze podrażnienia spowodowane przez kwas żołądkowy. Posiada również właściwości antybakteryjne przeciw Helicobacter pylori, bakteriom, które mogą powodować zapalenie błony śluzowej i wrzody. W celu wyleczenia wrzodów koniczne jest całkowite usunięcie (eradykacja) bakterii. Lek Ulcamed pomaga wyeliminować lub zmniejszyć zapalenie spowodowane przez te bakterie. Lekarz może zastosować lek Ulcamed w połączeniu z innymi lekami, co pomoże usunąć bakterie Helicobacter pylori."
https://www.gdziepolek.pl/produkty/90711/ulcamed-tabletki-powlekane/ulotka

W związku z powyższym nie rezygnowałabym pomijania tego leku w kuracji bez konsultacji z lekarzem.

Załączam linki do materiałów, które mogą okazać się interesujące:

https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/trawienie-i-uklad-pokarmowy