MM (anonim, 89.65.142.) Warszawa 3 lata temu

Czy podczas stosowania leku Zoloft i doraźnie leku Afobam mogę przy ataku migreny zażyć Zolmiles lub Ibuprofen?

Dzień dobry. Czy podczas stosowania leku Zoloft 1 tabletka rano oraz doraźnie- w sytuacji leku Abofam mogę w razie napadu migreny przyjąć lek zolmiles z grupy tryptanów lub ibuprofen?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

3 lata temu

Lek Zolmiles nie powinien być łącznie stosowany m.in. z lekami z grupy SSRI (np. Zoloft) ze względu na możliwość wystąpienia zespołu serotoninowego. Zespół serotoninowy objawia się m.in. nudnościami, gorączką, dreszczami.

Nie należy stosować leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (w tym ibuprofenu) z preparatem Zoloft. Łączne stosowanie preparatów zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jak np. krwawień.

W przypadku występowania migren, zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym, który zaleci odpowiednie dla Pani postępowanie terapeutyczne.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/migrena-niezwykly-bol-glowy https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-migrene https://www.gdziepolek.pl/kategorie/bol-glowy-i-migrena

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły