Piotr (anonim, 88.156.136.) Warszawa 3 lata temu

Leki stosowane w autyzmie

Witam. Mój syn z autyzmem od pół roku przyjmuje convulex 150 mg 2x dz i Parogen 1 tabl.dziennie.Od grudnia 2020r.zaczął pracować na 1/2 etatu. Mieszka z rodzicami i siostrą. Wcześniej brał 1/2 Parogenu i 1 tabl.Rispoleptu 1 mg.rano.Od półtorej roku syn gorzej się czuje.Gdy brał Rispolept i 1/2 parogenu był bardzo senny ,często smutny i rozdrażniony.Bywał autoagresywny ,bił się po głowie,anawet rzucał rzeczami w domu.Teraz po zmianie leków (Convulex i Parogen) śpi znacznie krócej (do 8-ej ),wstaje podekscytowany,zadowolony.Ale po przyjęciy obu tych leków zaczyna zgłaszać różne dolegliwości(ból głowy.gorąco)Przed wyjściem do pracy oraz w drodze do nie kilka razy dzwoni i płacze mówiąc o różnych osobach ,które mu się nie podobały...,lub że czegoś nie umie.większość dnia jest raczej smutny,nie wie co ze sobą zrobić,a nawet jak gdzieś się już wybiera to też po wyjściu dzwoni i płacze .Mówi ,że ma natrętne myśli np.żę ktoś głośno zwrócił komuś uwagę i to ciągle przeżywa szczególnie przed jakimś wyjściem.Obawiam się ,że syn ma jeszcze jakieś zaburzenia współistniejące z autyzmem? Nie wiem ,czy te leki wogóle mu pomagają?Syn jest uspokojony tylko gdy ogląda mecz lub gra w PSP(konsola do gier).Proszę o poradę.Dziękuję.

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

3 lata temu

Bardzo mi przykro, ale diagnozowanie schorzeń, zwłaszcza tych o charakterze psychicznym, wymaga doświadczenia w pracy z pacjentami ze spektrum autyzmu oraz zebrania dokładnego wywiadu, co wykracza poza kompetencje farmaceuty - specjalisty w zakresie leków, ich działania, skutków ubocznych i ewentualnych interakcji. Udzielanie jakichkolwiek rad na podstawie zawartego w pytaniu opisu byłoby nieprofesjonalne.

Konieczna będzie ponowna konsultacja z psychiatrą i psychologiem.

Zachęcam do lektury artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-szczepienia-powoduja-autyzm

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły