Pytanie? (anonim, 89.64.49.) Warszawa 11 miesięcy temu

Ból pleców po szczepieniu na COVID-19 - co robić?

Witam.
19.05.21.r miałem szczepienie szczepionka Pfizer. Najgorsze były dwa dni po. Objawy stosunkowo przeszły. Ale jeden został do DZIŚ!* Mianowicie Ból Pleców/kręgosłupa najbardziej w dolnej części pleców. (<- był tez odczuwalny dzień po szczepieniu*) Mam prace stojącą, a czasami chodząca po 10h zmiana. O ile gdy siedzę/leżę w dni wolne ból nie jest tak odczuwalny. Ale gdy przychodzą dni, w które musze iść do pracy i tak człowiek stoi już te 2-3h w tej pracy to ból zaczyna być odczuwalny. Bez przyjmowania profilaktycznie Paracetamolu w pracy nie dałbym rady wystać z tymi bolącymi plecami. Nie ukrywam, ze gdy dochodzi 8-9 godzina pracy to ból jest znaczenie większy. Przed szczepieniem nigdy mnie plecy nie bolały przez moja prace w takim stopniu jak jest teraz. Owszem nie raz się zdarzało, co jest normalne, ale po nocy odpoczynku na drugi dzień jako nowo narodzony, wypoczęty, zregerowany. Jedynie teraz po tej szczepionce ból trzyma i się nasila wraz z tym, jak długo się już stoi w pracy i się przepracuje :( Obawiam się, ze to jest NOP związany właśnie z przyjęciem tej szczepionki. Druga dawkę powinienem otrzymać 24 czerwca i jak na razie w tej chwili nie ma opcji bym ja wziął z obecnym objawem, bo cholera wie co mi druga dawka zrobi. Reasumując. Do jakiego lekarza uderzyć z tym problemem? Ortopeda? Jakieś prześwietlenie pleców? Badania? Nie mogę sobie pozwolić na to by plecy mnie tak bolały w pracy, bo przepracować się nie da zmiany, a jak już to ledwo. Będę wdzięczy za odpowiedz i pomoc! :( *Lat, 24. #Pfizer #Ból Pleców

36
88 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 miesiące temu

Jak poinformował Rzecznik Praw Pacjenta:

Od 12 lutego będzie można złożyć wniosek o przyznanie świadczenia kompensacyjnego za tzw. Niepożądany Odczyn Poszczepienny po szczepieniu przeciw COVID-19.

Jak podano, warunkiem uzyskania świadczenia kompensacyjnego jest wystąpienie działania niepożądanego wymienionego w Charakterystyce Produktu Leczniczego danej szczepionki. Mogło ono spowodować:

- konieczność pobytu w szpitalu przez co najmniej 14 dni,
- wystąpienie wstrząsu anafilaktycznego powodującego konieczność obserwacji w szpitalnym oddziale ratunkowym albo izbie przyjęć/hospitalizacji o dowolnej długości.

Możliwe maksymalne świadczenie może wynieść 100 tys. zł – kwota jest uzależniona od stopnia dolegliwości działania niepożądanego, a także zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, jakie poniósł pacjent.

Chcąc złożyć wniosek o przyznanie świadczenia kompensacyjnego, należy uiścić opłatę w wysokości 200 złotych.

Wszystkie zgłoszenia będą analizowane przez członków Zespołu ds. świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Jak podano, zadaniem specjalistów będzie wydawanie opinii medycznych – na ich podstawie RPP będzie wydawał decyzje w sprawie przyznania świadczenia.

Więcej informacji ma być dostępnych od jutra tutaj:

https://www.gov.pl/web/rpp/fundusz-kompensacyjny

Dorota (anonim, 195.189.89.) 15 dni temu

Proszę napisz jakie zabiegi pomogły ci na ten ból pleców, mieszkam woj. Małopolskie Poznań trochę daleko, to szczepienie spowodowało ze nie mogę pracować i nigdzie nie mogę znajść pomocy,jeszcze trochę i muszę zrezygnowac z pracy, jestem załamana'

Kleranaa (anonim, 85.234.251.) 20 dni temu

Powiem szczerze - nie ma na co czekać. Idź do specjalisty, bo sprawa wygląda poważnie. Ja i niektórzy moim znajomi mieliśmy coś podobnego. Ja poszłam do Kręg Clinic w Poznaniu i jestem zadowolona z efektów. Ból pleców bardzo mi przeszkadzał w pracy. Powodzenia ;)

Olka (anonim, 185.21.150.) 36 dni temu

U mnie już 10 miesięcy i wciąż boli. Mam dość.

2

Monia (anonim, 31.6.183.) 37 dni temu

Witam wszystkich.Prosze napiszcie czy komuś coś pomogło?Tyle było wpisów i naprawde nikt sie nie uwolnił od tych strasznych objawów?

1

Adam (anonim, 37.248.152.) 40 dni temu

Żądam wam pytanie czy ktoś, ktokolwiek z was tu piszących o swoich problemach i dolegliwościach po szczepieniu, wyciągnęło jakiekolwiek wnioski? Te szczepionki zamiast pomagać krzywdzą, rujnują życie i zdrowie i nikt nie potrafi pomoc, a lekarze umywają po prostu ręce bo sami nie wiedzą co robić. Będzie tego coraz więcej, a to dopiero rok od pierwszych szczepień a co dopiero za kilka lat.

2

Nick (anonim, 37.248.152.) 40 dni temu

Jak czytam te komentarze, Boże jak wy cierpicie i jeszcze co niektórzy przyjęli trzecia dawkę... Brak słów, czy tak ciężko wkoncu zrozumieć, że to był wasz życiowy błąd, którego już nie cofnięcie? Ktoś również napisał, jak można pobyt się tej szczepionki z organizmu, przykro mi to preoarat genetyczny, macie już zmieniony genom, zmienione komórki i tego już nie można cofnąć. Ciesze się, że jestem po tej drugiej stronie, nie zaryzykowałem swego życia i zdrowia, czuję się świetnie, jestem szczęśliwy i co najważniejsze nie muszę się martwić czy coś mi się stanie po tym preparacie genetycznym. Życzę wszystkim zdrowia, pewnie większość chciałaby teraz cofnąć czas, ale to jest niemożliwe, musicie z tym żyć z tym cierpieniem i z tą świadomością, że nikt wam już nie pomoże i nikt nie wie co z wami będzie się działo za jakiś czas czy za kilka lat. Może jedna radę jaka mogę wam dać to to, żeby już wie je nie dać się nabrać na kolejne dawki bo napewno władcy tego świata nie skończą na trzech dawkach, będą was namawiać na kolejne, bo skoro raz daliście sobie wstrzyknąć preparat genetyczny to i na następne dawki się zgodzicie.

2

Nick (anonim, 37.248.152.) 40 dni temu

I co pomógł ktoś tej osobie? Nie! Tylko kierunek odszkodowanie za NOP. Żałosne. Człowiek potrzebuje pomocy, a tu nic i dlatego nie przyjąłem preparatu genetycznego i nigdy tego nie zrobię! Życie i zdrowie ma się jedno, a tu widać ewidentnie, że aby wstrzyknąć ta substancje, aby był nadany kolejny nr. Niewolnika, a później cierp człowieku i zostajesz z problemem sam bo przecież każdy podpisał, że zrzeka się odpowiedzialności i całe ryzyko włącznie ze śmiercią po preparacie genetycznym bierze na siebie.

2

Xxxx (anonim, 37.248.211.) 43 dni temu

Witam mam ten sam problem , i chciałabym znać przyczynę niestety lekarze ignorują zgłaszane powikłania , pojawił się ból miedzy łopatkami i ból po lewej stronie klatki , lekarz twierdzi ze minie !!! Lecz nie widać efektu nie rozumie jak można podchodzić lekceważąco do tego tematu , sprawę będę zgłaszać napewno !!!

2

Izabella (anonim, 31.0.92.) 50 dni temu

U mnie 2 dawka 25.01 ten sam problem. Ból ręki promieniujący do palców, barku i klatki piersiowej. Byłam u neurolog prawdopodobnie uszkodzony nerw. Witaminy z grupy B ale nic nie pomagają. Dużo osób które szczepily się po nowym roku ma ten sam problem. Przypadek ?

1

Matt.  (anonim, 37.225.82.) 53 dni temu

Witam ja 2 dawkę przyjęłam 14.02 od tamtej pory ból ręki lewej promieniujący do piersi boli mnie głównie mięsień "biceps" ale promieniuje na całą rękę i bark... Ulgę dają ciepłe okłady i volatrem ale ból za chwilę powraca... Co robić?

1

Gosia (anonim, 176.102.80.) 58 dni temu

Ja już zgłosiłam działania niepożądane i zróbmy to wszyscy, bo tak nie może być że nas szczepią i dzieją się straszne rzeczy, a później lekarz mówi, że to nie ma związku. Oni jeszcze są niedouczeni w tej kwestii. Serio zgłaszajcie
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

A może ktoś napisze czy udało mu się z tym jakoś wygrać i bóle ustąpiły? Przecież ta szczepionka za parę miesięcy już nie jest aktywna więc powinny być też pozytywne przypadki.

2

Monia 6.3.22 (anonim, 87.178.5.) 2 miesiące temu

Wittmund wszystkich.Prosze napiszcie Jak sobie radzicie z tymi problemami czy komuś coś pomogło?Męcze sie z tym już 10mies.i jedynie bóle pleców zmalały ale nadel jestem niestabilna w chodzeniu.Drętwieja mi strasznie nogi ręce zawroty głowy.Prosze napiszcie gdzie Sie leczycie bo lekarze tylko zwalaja na objawy somatyczne.Można sie załamać!!!

4

aleksandra (anonim, 81.190.43.) 2 miesiące temu

Uważam, że duża część lekarzy nie wiąże tych dolegliwości ze szczepieniem. Najlepiej wysłać pacjenta do psychiatry bo to zapewne depresja z somatyzacją objawów. Wielu zapewne nie wie, że jest pewien algorytm postępowania w przypadku zakrzepicy indukowanej szczepieniem, jakie podać leki itp. Ponadto to lekarze rodzinni powinni w pierwszej kolejności być czujni i skierować na badania, ale przecież nie mają w pakiecie tak ważnego badania poziomu d-dimerów i nie mogą go zlecić. Musisz zrobić je sobie sam

1

aleksandra (anonim, 81.190.43.) 2 miesiące temu

U mnie 1 dawka Astry kwiecień 2021. Dwa dni połamania i lekki ucisk w klatce. Po 3 tygodniach kaszel i duszności, wymazy ujemne, rtg płuc ok. Sterydy wziewne i obserwacja w kierunku astmy. Druga dawka w czerwcu, po której tak mną telepało wieczorem jak nigdy przedtem. Nasilenie kaszlu i duszności, drętwienie rąk. Po 3 tygodniach wizyta na SOR z silnym bólem w klatce, kaszlem i płytkim oddechem, drętwieniem rąk i nóg, wymaz ujemny. D-dimery 6 tys, w angiolog TK skrzeplina w tętnicy płucnej, recepta na zastrzyki i do domu, bo to nie masywny zator i skierowanie do kardiologa. Zgłoszono NOP. Zastrzyki zmieniono na tabletki, minimum pół roku trzeba brać
Po miesiącu pobyt w szpitalu bo kaszel i duszności nadal. Pomógł Encorton, ale pozostały bóle w różnych częściach ciała. Szeroka diagnostyka, przeważnie prywatnie, wiadomo jakie są terminy na NFZ. Dopiero po pół roku doszłam trochę do siebie. Niestety moja radość trwała krótko, gdyż niedawno zachorowałam na Covid i wcale nie przeszłam lekko, jak zapewniano, że powinno być. Oczywiście nie przyjęłam boostera

1

Gosia (anonim, 176.97.25.) 2 miesiące temu

Napiszcie co wam pomogło proszę. gosia.koj@wp.pl

1

Gosia (anonim, 176.97.25.) 2 miesiące temu

Ja przyjęłam szczepionkę w maju 2021 r. Pojawił się ból kolana druga dawka w czerwcu i masakryczny ból odcinka lędźwiowego do stopy. Kolejna dawka luty 2022 i znowu ból kręgosłupa i całej nogi. Rehabilitacja zastrzyki i dalej boli. Jak stoję siedzie boli dopiero po nocy ulga i znowu ból. Co robić piszcie co wam pomogło i kiedy to się skończy? 😟

3

Monia 6.3.22

2 miesiące temu

Zapomniałam dodać że najpierw zaczeły Sie problemy z sercem szybkie bicie ponad 110 i to po nocy do tego doszło wysokie ciśnenie nawet 270 kiedy lekarz to zobaczył był w szoku.wiadomo czym to groziło.Nie dodałam też że ból pośladków jest także uporczywy i te ciągnięcie łydek i uczucie gorąca.Poszukuje wiadomości Jak pozbyć sie tej szczepionki z organizmu.Czy ktoś próbował może jakieš Post oczyszczające?Nie wiem juz Jak moge to złagodzić.

1

Monia 6.3.22

2 miesiące temu

Witam.Ja również od 9miesiecy mam Probleme zdrowotne.W lipcu 2021r.przyjełam szczepionke Moderna i od tego czasu zaczoł sie koszmar.Silne zawroty glowy ból kregoslupa odcinek piersiowy i lędzwiowy najgożej przy Schylaniu.Brak siły na co kolwiek ból nóg niestabilność w chodzeniu.Cieżko mi przejść nawet 10min.moje ciao jest Jak bezwładne.Nie ma dnia bez lekarzy miałam juz MRT całego kregos.głowy.Badania krwi wszystkie badanie Sepp.żadne badanie nic nie wykazało a ja już jestem załamana.Zgłosiłam sie juz do szpitala bez diagnozy i czekam kiedy Dostane sie tam.W tym tyg.mam ponownie MRT z kontrastem kregoslupa i jeśli wyjdzie ok czeka mnie jeszcze punkcja lędzwiowa.Nie wierze sama Jak to zmieniło moje życie.Byłam radosną zdrowa pracowitą kobieta a dziś jestem Jak roślina rozpada mi Sie życie.Zjadłam Tone witamin pół roku fizjoterapie i nic.Jeśli wam coś pomaga proszę piszcie o tym.Dodam jeszcze ze Reumatolog mi został jeszcze.

Olka (anonim, 185.21.150.) 2 miesiące temu

Dzień dobry,
Mam bardzo podobne objawy do Państwa, odkąd się zaszczepiłam, czyli od czerwca 21 :( Trwa to do tej pory. Początkowo po szczepieniu pierwsza dawka zaczęło się drętwienie pośladków i dołu pleców, ale nie łączyłam tego ze szczepieniem. Po 2 dawce zaostrzenie. Zostałam skierowana na fizjoterapie, która u mnie wszystko jeszcze pogorszyła. Ból pośladków promieniujący do ud sprawiał, że nie byłam w stanie siedzieć, leżeć na plecach, boku, chodzić. Praktycznie 3 tyg leżenia na brzuchu. Żadne leki nie pomagały, dopiero dicloduo nieco to złagodziło. Robiłam wiele badań : rezonans l-s, stawów biod-krz, usg Doppler, morfologia, wit d, b12, homocysteina, wszystkie reumatologiczne wapn, potas, mg, badania i usg tarczycy, wiele innych których już nie pamiętam. Żadne nic nie wykazało. W sierpniu znów zaczęłam rehabilitacje, działanie na stawach biodrowo - krzyżowych między innymi. Drętwienie pośladków ustąpiło. Niestety wciąż odczuwam ból różnych części ciała - głównie kość krzyżowa, pośladki, uda, ciągnięcie w rękach i nogach, z różnym nasileniem. Najgorsze są pośladki i uda, ból jest piekący, palący, jakby wbijanie noży, szpilek. Ogólnie bardzo dużo tych dziwnych rzeczy. Ból rąk i piszczeli również występuje. Aha, jeszcze od lipca stany lękowe ale to być może na skutek tego całego stresu. Jestem pod opieka neurologa, próbujemy różnych rzeczy, niestety ból wciąż trwa. Biorę pregabalin od października, być może nieco to pomaga. Chodziłam także na akupunkture, około 10 sesji. Cieszę się, że tu trafiłam, bo widzę, że nie jestem sama z tym problemem. Jeżeli komuś z Was coś w końcu pomoże to podzielcie się proszę, ja już nie dam rady tak funkcjonować 😥 jestem młodą osobą, mam małe dziecko i nigdy wcześniej takich problemów... Można sie załamać. Czy ktoś z was próbował z jakimś sterydem?

1

Kovim (anonim, 77.253.79.) 2 miesiące temu

Cześć,
3 dawkę phizer dostałem na koniec listopada 21 i od tego czasu masakra!!! Najpierw parestezje kończyn górnych i bóle mięśniowe i z tygodnia na tydzień gorzej. Aktualnie bóle stawowe i mięśniowe i chyba nerwowej od palców do ramienia i nitka samo nogi w górę do uda. Uczucie pieczenia i gorąca. Od 2 tyg bóle nerek. I ogólna utrata siły o jakiej 50% Na ostre stany bólowe stawów pomogła mi dieta purynowa. Piszmy co komu pomagło. Badania pełne reumatologiczne, neurologiczne USG nerek nie wykazały niczego co by mogło za to odpowiada. Przede mną tarczyca i nerki ale zapewne tu też będzie OK. Wcześniej nigdy takich problemów :(

Dodatkowo porażenie lewej strony twarzoczaszki, które wystąpiło tydzień po szczepieniu - tu pomagają doraźnie ćwiczenia rozciągające.

Dzielmy się tym co może nam pomoc aby nie błądzić po lekarzach.

1

Pfizer 3 dawka (anonim, 5.173.148.) 2 miesiące temu

Mi dwa dni po szczepieniu 3 dawka Pfizera (wcześniej Astrax2) okropny ból w klatce piersiowej, ciężki do opisania... w ogóle nie mija:(

1

Dorota (anonim, 195.189.89.) 2 miesiące temu

Ja tez zaszczepiłam się Pfajzerem w sierpniu na drugi dzien ból pleców części lędzwiowo krzyżowej,nie ustapil po aglanie i millglanie,po miesiącu miałam zajete całe plecy do odcinka szyjnego,poprostu byłam zalamana nie moglam pracować, sprzątam w szkole,wypróbowałam wszystko w koncu mialam antybiotyk w domu Zamur po 7 dniowej kuracj dolegliwości zmniejszyly się o 70 procent , jestem szczęsliwa
Dorota

Aga Ko (anonim, 109.136.7.) 2 miesiące temu

3 dawka Pfizer 10 lutego 2022r, od razu ogromny ból, który zaczął się od ręki i poleciał prosto do głowy, od tej chwili wędrujące bóle, od dołu pleców do czubka głowy, wizyta na SOR, przepisany Dafalgan, internista twierdzi, że to bóle mięśni...przepisał sesje u fizjoterapeuty, wizyta u neurologa 14/03, masakra :(

1

Kasia (anonim, 89.24.35.) 3 miesiące temu

Witam u mnie od dnia szczepienia 1 dawka moderny ból w sercu.... Badania ekg w porządku a ból dalej jest dziś lekarz wystawił mi skierowanie na fizjoterapię mówiąc że to przez kręgosłup... Już nie wiadomo co robić...

1

bogdaM (anonim, 83.142.185.) 3 miesiące temu

Przechorowałam Covid w marcu 2021.Uderzył mi w serce. Pojawiły się migotania i trzepotania przedsionków. Ponieważ mam mieć ablacje serca postanowiłam się zaszczepić. Pierwszą dawkę przyjęłam 3.12.21r. Na trzeci dzień po szczepieniu pojawił się ból kręgosłupa w części lędźwiowej promieniujący do nóg. Wzięłam leki doustne Roticox 60mg -nie pomógł. Ponieważ ból był coraz silniejszy , nie mogłam się wyprostować wstając z krzesła (chodziłam jak zgarbiona babuleńka-puszczało po parunastu krokach) , nie mogłam przewrócić się na łóżku .Nie dało się funkcjonować. Poszłam do lekarza dostałam zastrzyki z Movalisu i miligammę. Po 16 dniach zastrzyków przeszło na tyle, że mogłam przygotować święta. Niestety 3 stycznia2022r przyjełam 2-ą dawkę Pfaizera . I po trzech dniach -powtórka. Wygląda na rwę kulszową promieniującą do nóg. Ból jak fix. Skończyło się na skudexie , która trochę pomogła. Teraz mamy luty 2022 i ból ciągle powraca. Mam siedzącą pracę i trudno wstać. Przy pracach domowych na stojąco jeszcze gorzej. Kupiłam poduszkę elektryczną i wygrzewam plecy w ostrym stanie, czasem śpię na niej lub termoforze -trochę pomaga. Uważam ,że to wina szczepionki. Nigdy nie miałam takich problemów. Neurolog po badaniach powiedział, że mam kręgosłup w porządku .Ponieważ bolą mnie przy tym biodra-poszłam do ortopedy ,ale ten też powiedział, że tam wszystko z nimi w porządku. Dawniej zdarzało się ,że czasem po dużym wysiłku bolał mnie kręgosłup to po jednej tabletce przechodził ,a po leczeniu 5 dniowym przez pól roku był spokój . Teraz nic nie zrobię, a ból pojawia się samoistnie. Wczoraj siedziałam na koncercie 2h i po powrocie do domu nie mogłam już chodzić. U nas w pracy jest 6 osób co ma takie same dolegliwości i objawy. Czyżby zbieg okoliczności. Wszyscy jesteśmy zaszczepieni 2 lub 3 dawkami.

2

Robert (anonim, 89.151.33.) 3 miesiące temu

Witam wszystkich. Po przyjęciu na początku stycznia 2022 trzeciej dawki czuje się wiele gorzej niż po dwóch wcześniejszych. Ból kręgosłupa oraz stawów kolanowych a do tego jeszcze nie ustajacy ból nadgarstków. Szczepionka oczywiście Pfizer. Przed szczepieniami czułem się o wiele lepiej. Pozdrawiam wszyskich

3

Agata (anonim, 46.205.150.) 3 miesiące temu

Dzień dobry, jestem przerażona, że te dolegliwości u tylu osób tak długo się utrzymują. Ja też jestem trzeci dzień po trzeciej dawce szczepionki Pfizer i chodzę połamana. Dzień po pojawił się silny ból z lewej strony od pasa do biodra i promieniujący do nogi, teraz rozszedł się na całą szerokość pleców w rejonie krzyża, jakby rwa kulszowa. Do tej pory byłam zdtowa i aktywna fizycznie, a teraz ledwo kuśtykam i nie śpię w nocy z bólu. Na razie brałam olfen i paracetamol, ale nie działają w ogóle.

1

Ania (anonim, 31.11.130.) 3 miesiące temu

Ja mam to samo po szczepionce fajzer od maja mam silne bóle w plecach promieniuje aż pod zebra

1

marysia86 (anonim, 83.20.174.) 3 miesiące temu

Ja w październiku Johnson jedna dawka do teraz drętwienie ręki i strasznie dokuczliwy świąt łopatki. Raz miałam taki ból promieniujący od łopatki po rękę że wylądowałam w szpitalu..niby uszkodzony nerw. Nikt nic nie poradzi..😢 Wkurza mnie to bo nie chciałam tego przyjąć i pod presją zawodowa przyjęłam jedną dawkę...do końca życia będę pewnie ponosic konsekwencje

3

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

3 miesiące temu

Zachęcam Państwa do zgłaszania obserwowanych działań niepożądanych występujących po szczepieniach. Zgłaszanie działań niepożądanych poszerza wiedzę o preparatach dostępnych na rynku i umożliwia zwiększenie nad nimi kontroli. O tym, jak i dlaczego zgłaszać działania niepożądane pisaliśmy w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Maria (anonim, 89.64.51.) 3 miesiące temu

Jestem 100% pewna że moje bóle zaczęły się zaraz po szczepieniu i czuję je codzien. Przez osiem miesięcy odwiedziłam kilku neurolgow, reumatologow, badania krwi, EMG nerwów, rezonans głowy i wyniki dobre. Lekarze zapisują tylko duloksetyne, pregabaline i amitryptyline...same psychotropy których nie mogę brać. Wszystkie przeciwbólowe nimesil , Ketonal, naproxen nie działają. Bardzo żałuję że przyjęłam szczepionkę Pfizera bo ona zrujnowała mi życie. Bóle nasilają się przez 8 miesięcy i jest coraz gorzej. Mogłam nie brać tej szczepionki bo lekarze nie potrafia mi pomóc... jestem załamana

6

Maria (anonim, 89.64.51.) 3 miesiące temu

Ja już 8 miesiąc po drugiej dawce Pfizera męczę się z bólami stop, rąk, łydek , ud, dolnych pleców, szyi i głowy.
Czuje rwące bole w mięśniach. Przed szczepieniem nigdy mnie nic nie bolało. Po szczepieniu nie mogę żyć z tego ostrego bólu, który mam cały czas bez przerwy. Lekarze nie mają pomysłu na leczenie..zostalam sama z bólem przewlekłym po tej szczepionce

4

Skuty  (anonim, 5.173.41.) 3 miesiące temu

Witam trzeci strzał fajzera po 12 godzinach 38 stopni, bezsennosc, osłabienie , ból mięśni. Jak juz w miare sie uspokoiło po około 30 godzinach od podania dawki ból w okolicy odcinka lędźwiowego do tego stopnia że wyprostować sie nje można i widoczne opuchnięcie mięśni pleców w tej okolicy narazie L4. Oby szybko przeszło strach co przyniesie nowy dzień .

1

Illenka (anonim, 213.134.187.) 3 miesiące temu

3 dawka Pfeizera. 24h po szczepieniu pojawił się duży ból i sztywność w odcinku lędźwiowym i okolicach kości krzyżowej oraz temp. 37,5 i ból ręki.
Wszystko przeszło tylko ból pleców został (5 dzień po szczepieniu). Przy 1 i 2 dawce Pfeizera nic się takiego nie działo.

Ogólnie od ponad roku mam problem z tym odcinkiem, ale po szczepieniu ból nasilił się do tego stopnia, ze nawet ciężko się poruszac. Rehabilitacja nie pomogła.

———> Czy komuś przeszły bóle? Jeżeli tak to proszę napisać po jakim czasie zniknęły i co zostało zrobione :)

10

Edyta (anonim, 5.146.248.) 3 miesiące temu

Dzień po boosterze z Moderny dostałam silnych bóli pleców. Mija 4 tydzień a ból jak był tak jest. Naradzie dostałam zlecenie na fizjo. Jestem po pierwszym zabiegu ale to naradzie, wiadomo nie przyniosło ulgo.
Ból nie jest stały , występuje w określonym ruchu ora podczas siedzenia/ schylania się. Utrudnia znacznie życie i komfort. Nie pozwala na odprężenie mięśni wzdłuż odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ja nie jestem antyszczepionkowa, czy coś ,ale naprawdę łącze to ze szczepionką.

4

Zmeczona (anonim, 46.148.155.) 3 miesiące temu

A ja zastanawiam się nad przyjęciem 3 dawki właśnie z powodu takiego bólu pleców jak opisujecie. Najgorszy był w nocy, wybudzał, podczas dłuższego stania np w kolejce do kasy, lub dłuższego spaceru. Pojawił się po tym jak przechorowałam COVID niemal bezobjawowo. Jeszcze na samym początku pandemii, przed szczepieniami. A ból ciągnie się do dziś. Robiłam prześwietlenia, rezonansy, test na borelioze, badania krwi, test genowy na obecność jakiegoś tam genu(by wykluczyć zzsk), przeszłam rehabilitacje i dalej nic. Według lekarzy i badań jestem zdrowa, tylko jeden z nich ostatnio zapytał czy przypadkiem nie przeszłam COVID bo ona ma teraz dokładnie tak samo.

4

Agnieszka (anonim, 31.61.185.) 4 miesiące temu

Od 1 dawki w maju 2021 ciągle bolą mnie mięśnie i szybko tracę oddech. Wcześniej nie miałam takich problemów. Oprócz tego często boli mnie głowa. Tydzień temu zaryzykowałam 3 dawkę. Bez zmian. Pomaga pyralgina. Myślałam, że to tylko u mnie, bo wszyscy wokół twierdzą, że po szczepionce czują się wspaniale.

4

Pfizer (anonim, 83.24.242.) 4 miesiące temu

Wczoraj przyjąłem 2 dawke Pfizer. Równo po 24 godzinach poczułem nagły ból w odcinku lędżwiowym i totalny paraliż. Po mieszkaniu albo poruszam sie podpierając o szafki czy blat w kuchni albo na czworaka....jakiś dramat. Próbuje umówić fizjoterapeute aby przyjechał. Może to rozmasuje.

4

xzcvf (anonim, 109.231.31.) 4 miesiące temu

Takie objawy miałam po przyjęciu szczepionki : Na początku zaczęło się od drętwienia ręki, później miałam ciepły ucisk po d piersią, a później na łopatce, a jeszcze później w klatce piersiowej, potem miałam drętwienie podbródka, później całej twarzy, a następnie pod oczami.I później jakoś to przeszło i kazano mi wziąć lek o alergii i pózniej było j€ż lepiej, a wieczorem znów minimalnie drętwiała mi szyja i twarz i miałam uczucie ciepła i ucisku w głowie na początku z tyłu, później na górze. A teraz od dwóch dni boli mnie z tyłu głowa i się boję co może mi dolegać

4

Marcin (anonim, 209.93.250.) 4 miesiące temu

Witam
Ból odcinka lędźwiowego po ok 5 dniach od szczepionki przypominającej. Po 2 dniach problemy z węzłem chlonnym Masakra.

3

Higienistka  (anonim, 195.136.136.) 4 miesiące temu

Jestem po 3 dawce pfizer wczoraj od dziś rozpierdziela mi odcinek lędźwiowy w nogę prawa i pośladek , mam z tym odcinkiem problem ale od dłuższego czasu był spokój a jeśli już to chwila odpoczynku ćwiczeń i przechodziło teraz już 3 Apap i kuźwa nic :( straszne .

7

Evya (anonim, 46.182.186.) 4 miesiące temu

1 dawka jonson 2 dawka p fizer po miesiacu dwoch straszny byl not teraz doszedl bol szyj karku 59% mojej siły znikło ,po 4 miesiacu juz dpac nie moge tak boli szyja kark

3

Justynka  (anonim, 31.0.122.) 4 miesiące temu

Ja po drugiej dawce i okropny ból drugi już dzień, lewa strona pleców, łopatka, bark, szyja.... Ledwo mogę się ruszać nawet po apapie... A jak u Was? Przeszło coś?

6

Ewa  (anonim, 5.173.139.) 4 miesiące temu

Ja pierwsza dawkę Fajzera dostałam w czerwcu , druga na początku lipca 2020 r. Na początku tzn kilka dni było ok ale po ok 2 tyg niesamowite bóle nóg i pleców . Lekarz rodzinny nie miał pomysłu co ze mną zrobić wiec stwierdził ze to zapewne menopauza i tyle. Poszłam wiec do znajomej dietetyczki - wcześniej zrobiłam kilka badań krwi min homocysteine . Jak zobaczyła homocysteine 37 to się przeraziła i zapytała czy się zaszczepiłam . Moja twierdząca odpowiedz wywołała na jej twarzy przerażenie . Tak wysoki wynik to ryzyko udaru lub zawału. Ja tez byłam szalenie przerażona . Nie chorowałam wcześniej , czułam się jak nastolatka😀Po zaleceniach dietetyczki ( witaminy, suplementy dieta) po pół roku homocysteine jest na poziomie 4,8. Bóle pleców nadal się pojawiają . Napewno już żadnej szczepionki nie wezmę .

5

Ewa  (anonim, 5.173.139.) 4 miesiące temu

Ja pierwsza dawkę Fajzera dostałam w czerwcu , druga na początku lipca 2020 r. Na początku tzn kilka dni było ok ale po ok 2 tyg niesamowite bóle nóg i pleców . Lekarz rodzinny nie miał pomysłu co ze mną zrobić wiec stwierdził ze to zapewne menopauza i tyle. Poszłam wiec do znajomej dietetyczki - wcześniej zrobiłam kilka badań krwi min homocysteine . Jak zobaczyła homocysteine 37 to się przeraziła i zapytała czy się zaszczepiłam . Moja twierdząca odpowiedz wywołała na jej twarzy przerażenie . Tak wysoki wynik to ryzyko udaru lub zawału. Ja tez byłam szalenie przerażona . Nie chorowałam wcześniej , czułam się jak nastolatka😀Po zaleceniach dietetyczki ( witaminy, suplementy dieta) po pół roku homocysteine jest na poziomie 4,8. Bóle pleców nadal się pojawiają . Napewno już żadnej szczepionki nie wezmę

1

Gosia.s (anonim, 88.107.227.) 4 miesiące temu

Hej , właśnie przyjęłam Booster Moderne, straszny ból ramienia i łopatki nie do wytrzymania 😰

3

Damian  (anonim, 94.254.178.) 4 miesiące temu

To jakiś dramat : widzę że nie jestem sam .
Bóle w kręgosłupie w dolnym odcinku takie że chodziłem przez pierwsze 5 dni po szczepieniu na kolanach :( Zakwasy w rękach od tygodnia . Ciężkie nogi . Słaby jestem i otumaniony , coś jakbym miał mieć odruch wymiotny . Do tego doszła nadpobudliwość . Dramat . Damian Adamiec spawamybalustrady@gmail.com

4

Global89 (anonim, 88.156.139.) 4 miesiące temu

Witam, też mam problem 2 dzień po 3 dawce Pfizer. Silny ból w lewej łopatce. Nie dający nabrać powietrza w pełni. Czy te problemy u Was ustały?

12

Anna (anonim, 85.221.235.) 4 miesiące temu

Moja mama po szczepieniu najpierw zapalenie nerek i zakrzepica nóg, a zaraz po tym pierwszy raz w życiu ból kręgosłupa lędźwiowego i łopatki, rehabilitacja nie pomaga, nie wiadomo co z tm zrobić.

4
2

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.