---

Pytanie? (anonim, 89.64.49.) Warszawa 16 miesięcy temu

Ból pleców po szczepieniu na COVID-19 - co robić?

Witam.
19.05.21.r miałem szczepienie szczepionka Pfizer. Najgorsze były dwa dni po. Objawy stosunkowo przeszły. Ale jeden został do DZIŚ!* Mianowicie Ból Pleców/kręgosłupa najbardziej w dolnej części pleców. (<- był tez odczuwalny dzień po szczepieniu*) Mam prace stojącą, a czasami chodząca po 10h zmiana. O ile gdy siedzę/leżę w dni wolne ból nie jest tak odczuwalny. Ale gdy przychodzą dni, w które musze iść do pracy i tak człowiek stoi już te 2-3h w tej pracy to ból zaczyna być odczuwalny. Bez przyjmowania profilaktycznie Paracetamolu w pracy nie dałbym rady wystać z tymi bolącymi plecami. Nie ukrywam, ze gdy dochodzi 8-9 godzina pracy to ból jest znaczenie większy. Przed szczepieniem nigdy mnie plecy nie bolały przez moja prace w takim stopniu jak jest teraz. Owszem nie raz się zdarzało, co jest normalne, ale po nocy odpoczynku na drugi dzień jako nowo narodzony, wypoczęty, zregerowany. Jedynie teraz po tej szczepionce ból trzyma i się nasila wraz z tym, jak długo się już stoi w pracy i się przepracuje :( Obawiam się, ze to jest NOP związany właśnie z przyjęciem tej szczepionki. Druga dawkę powinienem otrzymać 24 czerwca i jak na razie w tej chwili nie ma opcji bym ja wziął z obecnym objawem, bo cholera wie co mi druga dawka zrobi. Reasumując. Do jakiego lekarza uderzyć z tym problemem? Ortopeda? Jakieś prześwietlenie pleców? Badania? Nie mogę sobie pozwolić na to by plecy mnie tak bolały w pracy, bo przepracować się nie da zmiany, a jak już to ledwo. Będę wdzięczy za odpowiedz i pomoc! :( *Lat, 24. #Pfizer #Ból Pleców

40
145 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

7 miesięcy temu

Jak poinformował Rzecznik Praw Pacjenta:

Od 12 lutego będzie można złożyć wniosek o przyznanie świadczenia kompensacyjnego za tzw. Niepożądany Odczyn Poszczepienny po szczepieniu przeciw COVID-19.

Jak podano, warunkiem uzyskania świadczenia kompensacyjnego jest wystąpienie działania niepożądanego wymienionego w Charakterystyce Produktu Leczniczego danej szczepionki. Mogło ono spowodować:

- konieczność pobytu w szpitalu przez co najmniej 14 dni,
- wystąpienie wstrząsu anafilaktycznego powodującego konieczność obserwacji w szpitalnym oddziale ratunkowym albo izbie przyjęć/hospitalizacji o dowolnej długości.

Możliwe maksymalne świadczenie może wynieść 100 tys. zł – kwota jest uzależniona od stopnia dolegliwości działania niepożądanego, a także zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, jakie poniósł pacjent.

Chcąc złożyć wniosek o przyznanie świadczenia kompensacyjnego, należy uiścić opłatę w wysokości 200 złotych.

Wszystkie zgłoszenia będą analizowane przez członków Zespołu ds. świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Jak podano, zadaniem specjalistów będzie wydawanie opinii medycznych – na ich podstawie RPP będzie wydawał decyzje w sprawie przyznania świadczenia.

Więcej informacji ma być dostępnych od jutra tutaj:

https://www.gov.pl/web/rpp/fundusz-kompensacyjny

4

Marras (anonim, 37.225.52.) 16 dni temu

I wy to wssystko laczycie ze szcsepieniem?? A może przestancie się przekmować i zscznijscie się zdrowo odrzywiać a nie pierdolicie jak Górniakowa

Dorota (anonim, 195.189.89.) 34 dni temu

Madziu oto moj mail kadorota 64 @gmail.com

Magda (anonim, 87.177.151.) 38 dni temu

Witaj Dorotka.Rozumiem cie doskonale,jesli chcesz pogadac zostaw swojego mejla tu to odezwe sie.Pozdrawiam

1

Dorota (anonim, 195.189.89.) 39 dni temu

Dziękuje ci Madziu za odpowiedz, jestem rok po szczepieniu,zamiast poprawy nasililo się mrowienie i pulsowanie w lewym policzku twarzy,mrowienie ipulsowanie oraz bol jest teraz nie tylko w plecach ale zeszedł w ogon ,nasiliły się też problemy z bolem nog.Myslałam ze będzie lepiej,a jest tylko gorzej.Juz sama nie wiem gdzie szukac pomocy,w poradni leczenia bólu pani Doktor stwierdziła ze skoro się zaszczepiłam to ona mi niepomoże,no bo w jaki sposób.Gdybyś jeszcze raz próbowała kriokomory to napisz.Pozdrawiam

Magda (anonim, 87.177.151.) 39 dni temu

Dorotka bylam tylko raz na tym i sie rozchorowałam wiecej nie poszlam a ulge czulam tylko chwile.Nadal jest źle objawy utrzymuja sie.A Jak ty sie czujesz?jakas poprawa jest? Ile juz chorujesz?

1

Dorota (anonim, 195.189.89.) 42 dni temu

Madziu czy zakonczyłas juz kriokomore,proszę napisz czy przyniosła ona jakąś poprawę.Pozdrawiam Dorota

Adam (anonim, 37.248.157.) 2 miesiące temu

Wiem. Może warto przynajmniej mieć pozytywne nastawienie, przestać się martwić na zapas, bo to napewno nie służy zdrowiu.

Olka (anonim, 185.21.150.) 2 miesiące temu

Masz rację, każdy z nas jest już tego świadomy, ale czasu nie cofniemy.

2

Adam (anonim, 37.248.159.) 2 miesiące temu

Przerażające jest jeszcze jedno, nawet jak się wpisze w Google "ciężkie niepożądane skutki oboczne", wiecie co wam Google doradzi... Proszę jak najszybciej skonsultować się z lekarzem i poinformować go o przebytym szczepieniu i co dalej? Nawet tu ktoś opisał swój problem i szukał pomocy i co dostał w zamian, a no że ma możliwość składania wniosku o odszkodowanie i nic więcej.! To jest tym bardziej straszne i zarazem przykre. Dobrze już nie będę wyrazal swego zdania i być może to prawda nie tu jest miejsce i czas. Ale coś we mnie pękło jak to przeczytałem, to jak ludzie zostali z problemem sami. I tak racja nie można pozwolić na to, żeby ludzi zostali podzieleni. Żyjemy razem na tej jednej planecie, każdy z nas ma jedno życie i zdrowie i trzeba o to dbać najlepiej jak tylko można. Więc proszę o jedno niech ludzie wkoncu zrozumieją nic nie dzieje się bez przyczyny. A każdemu z was życzę jak najlepiej obym się mylił, obym nie miał w niczym racji.

1

Adam (anonim, 37.248.159.) 2 miesiące temu

Wiem, mam znajomych jak każdy, kto to przyjął. Jedni zaluja a inni nie zwracają na to uwagi, żyją jak żyli dotychczas. Jest mi przykro, że przez jedną decyzje większość z was teraz cierpi i być może niepotrzebnie w ten sposób wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Pisząc to, bardziej miałem na myśli uświadomienie skali tego błędu, tej jednej decyzji, wiem że każdy szedł po ten zastrzyk z nadzieją i w dobrych intencjach, tylko dlaczego z taką łatwością tylu ludzi dało się na to nabrać? To jest preparat genetyczny, tego się już nie cofnie to co ta substancja zrobiła z organizmem. Piszę to dla przyszłych waszych decyzji, że chyba już starczy. Obyście już więcej nie popelnili takich błędów i uświadamiali innych przed tą decyzja. Ja osobiście nie potrafiłem sobie wyobrazić w jakiś sposób ten preparat działa, nie mogłem sobie wyobrazić, że ktoś miałby mi ta substancje wstrzyknąć w moje ciało i ta myśl co się będzie zaraz dziać po... Co z moimi komórkami z moim organizmem nie potrafiłem i nadal nie potrafię sobie tego wyobrazić i te cierpienie po tym zastrzyku te pierwsze godziny tej przemiany tego co się dzieje z organizmem te źle samopoczucie. A najgorsze byłoby dla mnie to, że każdy bol ręki głowy czy cokolwiek gdyby miało się coś ze mną złego dziać, miałbym te jedno pytanie w głowie. Czy to po tym, czy to normalne, co teraz ze mną będzie się dziać, skoro ten preparat genetyczny nigdy nie był wcześniej stosowany na ludziach, ta cała pandemia była pretekstem do wprowadzenia tego mrna i po części im się udało.

1

Olka (anonim, 185.21.150.) 2 miesiące temu

Tak Adam, cieszymy się twoim szczęściem, a Twój komentarz nic nie wnosi.

Magda (anonim, 87.178.31.) 2 miesiące temu

Adam chyba pomyliles artykuły.to sie stało!!wiec po co teraz te glupie posty.tu ludzie nie wchodza czytac tego co piszesz tylko szukaja pomocy.Teraz to mozesz sobie gdybac.Ciesze sie ze Ty chociaz byles taki mądry wiesz.

2

Adam (anonim, 46.204.12.) 2 miesiące temu

Wystarczająca to jest nauczka dla wszystkich? Którzy przyjęli preparat genetyczny za który nikt nie bierze odpowiedzialności! Że wam ręka nie zadrzala jak podpisywaliście zgodę na przyjęcie tej trucizny. Nie szkoda mi was sami jesteście sobie winni! Całe szczęście, że tylko połowa was się dała nabrać na ten preparat genetyczny bo gdyby była was większa ilość to juz tą resztę ludzi zmusiliby siła. Więc podsumuję to tak, mam nadzieję, że to wystarczająca nauczka, żeby więcej nie dać się nabrać i nie wykonywać posłusznie poleceń z telewizora, a być może dzięki większej ilości ludzi świadomych ten cały cyrk zniewolenia minie bezpowrotnie. Choć wątpię z dużą łatwością was przekonali do tej chemii, więc możliwe, że i następnym razem dacie się nabrać, mimo cierpienia i bólu jakie musicie teraz znosić. Teraz nikt nie potrafi już wam pomoc a będzie tego coraz więcej łącznie ze śmiercią. Przykro mi. Podziękujcie tym kogo uważaliście za "ekspertów" każdemu kto was namawiał oni i wy jesteście tylko sobie winni.

1

Dawid (anonim, 193.109.244.) 2 miesiące temu

JA NIE MAM JAK ZGLOSIC tego na NOP bo po szczepieniu pojawil sie tylko bol w kolanie pozniej sie upokoilo i 5 emisiecy przerwy i dopeiro w grudniu mnei zaatakowalo wiec nie wykaze ze to przez szczepeinieu w zaden sposob

Olka (anonim, 185.21.150.) 2 miesiące temu

Dawid - u mnie identycznie, na pewnym etapie przyjęłam, że tak już będzie i trzeba żyć :/ Ja już też odpuściłam, bo nie wiem co jeszce mogę zrobić. Chociaż w pewnym momencie sama uwierzyłam,że mam coś z głową :) ja też mam pracę przy biurku, więc jakoś daję radę. Ale widząc, że wiele osób ma to samo chyba jednak wrócę do lekarza. Mój przypadek nie był nigdzie przez nikogo zgłaszany, sama zgłosiłam NOP przez stronkę.

2
Odpowiedź widoczna tylko dla autora pytania.

Magda (anonim, 87.178.31.) 2 miesiące temu

Dawid napisz swojego @bo mi Latein tam odp bo mam powiadomienia a tu ciagle musze zagladac zeby odp.

1

Dawid (anonim, 193.109.244.) 2 miesiące temu

madzia pracuje caly czas mialem tylko w najgorszym moemcnei 7 dni l4 ale na pewnym etapie uznalem ze musze zyc normlanie pomimo obawow bo zglupieje i tak zyje .. a Ty ? gdybym byl np gornikiem ( praca fizyuczna) no to nie ma szans
pracuje przy komputerze wiec daje rade

Dawid (anonim, 193.109.244.) 2 miesiące temu

magda ja zwiedzilem tyle lekarzyu ze juz nie chodze , oni nie pomoga mi bo nie wiedza co robic , jedna neurolog pytala czy sie szczpeilem.. wiec cos na rzeczy bedzie
a gdzie oni cie zglaszaja ? ile pos zczepieniu pojawily sie u ciebie te objawy ? u mnei bylo dziwnie lipiec szczepienie i po nim duzy bol kolana .. pozniej spokoj w grudniu to oapalilo wszytsko co mam do dzis drzenie meisni , slabosc , skurcze meisni .. na badania wydalem w pizdu pieneidzy :( juz nie wiem dzie chodzic bo i tak nikt nie pomoze

Magda (anonim, 87.178.31.) 2 miesiące temu

Nie nie Dawid nie wmawiaj sobie tego Parkinsona to samo wszystko mialam mam co ty opisujesz.A dajesz rade nie wiem uczyc sie czy pracowac?

1

Magda (anonim, 87.178.31.) 2 miesiące temu

Dawid tak skacza mi miesnie po calym ciele najgozej ja leże.Nie sluchaj lekarzy co mowia walcz o swoje mi tez wmawiali objawy psychosomatyczne prawie rok.Dopiero teraz Jak robi sie afera to wierza i zglaszaja mnie.Nie wiem Jak wy ale ja nie mam wogole zakwasow.I tak Jak Ola pisze kazda proba wysilku pogarsza to mam dokladnie to samo.W glowie tez mam dziwne odczucia.To wszystko jest straszne odbiera to czlowiekowi chec do zycia szczescia w tym wieku.Z lekarzami trzeba ostro nie dajcie sobie wmowic psychosomatycznych objawow

Dawid (anonim, 193.109.244.) 2 miesiące temu

no i mgla mozgowa mega brak koncetracji , nie wiem jzu sam co to moze jakis Parkinson mlodzienczy

Dawid (anonim, 193.109.244.) 2 miesiące temu

z cwiczeniami tak samo , , ale biegam leciutko turchtem czasami to po tym te drzenei meisni szaleje ale czuje sie cakiem spoko nawet czyli cwiczenia tak ale delikatne to sie czuje dobrze ciezkie cwiczenai to targedia . Ogolne samopoczucie na codzien tragedia ledwo do pracy chodze jakbym nie mial pracy przy komputerze to chyba l4 . zaczynam sie obawiac czy to ejdnak nie poszepieniu a jakaas ciezka choroba i zaraz skoncze na wozku

Dawid (anonim, 193.109.244.) 2 miesiące temu

Magda a mięsnie tez ci sie trzesa ? same ruszają ?
mi mowią ze jestem swirem chociaz mam 30 lat a wczesniej ani razune niei byłem u lekarza badanai wszysteki wychodza dobrze to zwalaja na tło psychogenne

Olka (anonim, 185.21.150.) 2 miesiące temu

A czy ktoś z was ma tak, że ćwiecznia fizyczne (nawet delikatne) lub same próby rozciągnięcia się wszystko pogarszają? U mnie wtedy zaczyna się pieczenie/ból/ciągnięcie i trwa kilka dni :/ Lekarze nic nie mówią, nie wiedzą lub twierdzą, że to objawy somatyczne, a ja już słuchać tego nie mogę. Nie wiem co się stało z moim ciałem.

Magda (anonim, 87.178.31.) 2 miesiące temu

Ja mam dokladnie tak samo bóle jako tako Jak joz sa to kregoslup najgozej boli.Najgozej ta slabosc nog rąk Jak bym Marathon przebiegła i tak Jak Dawid pisze trzesa sie rece mi nogi takze ale tylko Jak leże.No co wam mowia lekarze?czym was karmią?

Dawid (anonim, 193.109.244.) 2 miesiące temu

i rece sie tzresa jak przy parkinsonie

Dawid (anonim, 193.109.244.) 2 miesiące temu

ja zas bolow jako tako nie mam , duze oslabieie i drzenie meisni
czasami budzilem sie tez z zdretrwiala lewa noga , teraz ona wydaje sie slabsza meczy sie szybciej

Dorota (anonim, 195.189.89.) 2 miesiące temu

Miejmy nadzieje ze ta kriokomora pomoze.Powodzenia,prosze napisz o efektach komory,ja mocze sie w siarczku magnezu ,ale bez efektu.Prawdziwy koszmar

Magda (anonim, 87.178.31.) 2 miesiące temu

Wszyscy mamy podobne objawy.ja mam nogi rece i kregoslup oslabiony.powiem wam kriokomora pomogla mi w bolach na 2h.i bole wrocily.ale raz to jest nic trzeba systematycznie chodzic ale mysle ze przestanie sie chodzic i bole wroca.To jest masakraaa

1

Dawid  (anonim, 37.248.213.) 2 miesiące temu

U mnie podobna akcja drzenienw szystskich miesni slabe nogi słaba lewa ręka lewa noga tez slabsza a wszystkie badania wychidza dobrze . Urwa..

Magda (anonim, 79.245.101.) 2 miesiące temu

Mi tez skacza miesnie po calym ciele do tego czuje drżenie wewnetrzne ciala te objawy nie opuszczaja mnie najgozej Jak leze.Ja mysle ze tu trzeba dzialac bo to samo nie pusci jesli ktos to ma ok.roku juz.podobno do pol roku Jak nie puszcza objawy to jest ciezko.Nie poddawajcie sie i walczcie wszedzie u lekarzy!!

1

Asia (anonim, 180.150.112.) 2 miesiące temu

Dziwne to wszystko, mnie tez mam miesnie ktore pulsuja, nie wiem jak to opisac. Moj maz mowi ze czuje jak sie trzese. Co oni tam nam wpakowali?!

1

Dorota (anonim, 195.189.89.) 2 miesiące temu

czekam na efekty tej komory,też nasila sie na zmiany pogody zwlaszcza nize,w głowie też zamet ,pozdrawiam

Magda (anonim, 87.177.153.) 2 miesiące temu

Tak u mnie tez slonce nasila wszystko wogóle ja czuje sie wieczorem lepiej Jak jest ciemno dziwne to jest ale tak jest.Na zmiane pogody tez jest gozej bol ramion rak kolan doslownie wszystko.a na komore ide jutro wiec dam znac ale szczerze Boje sie tam wejsc.A zawroty glowy ktos mial?dziwne uczucie w glowie.

1

Dorota (anonim, 195.189.89.) 2 miesiące temu

Ja tez mam uczucie ciągnięcia mięśni kręgosłupa miednicy,gdy pracuje ,a sprzatam w szkole mięsnie pulsują, szarpią bol się nasila i jest n iedozniesienia,ból nog zaczyna się w pośladkach a konczy stopami,nogi pulsują mrowią,wrażenie ze dotyczy to też skory,wszelki masaz nasila tylko te dolegliwości,ja po prostu nie moge chodzic,stac, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować po prostu kalectwo,Ból i cierpienie,zero pomocy,a z punktu medycyny zdrowa .Słonce nasila dolegliwosci,dlatego ten pomysł z kriokomorą,

Magda (anonim, 87.177.153.) 2 miesiące temu

A mozecie powiedziec czy przeciwciala ktos robil po szczepieniu i jakie byly?wogole czujecie tez taka słabość i wyczerpanie ze czasem brak sil zeby na nogach stac 10min.

Magda (anonim, 87.177.153.) 2 miesiące temu

Tak ja mam tak samo z bólami w całym ciele ból kolan także i mam dziwne uczucie im wiecej ruszam sie tym gożej jest mam wrazenie ze puchna mi nogi(uda)po wysilku i Jak chodze to stawiam male kroki tak Jak by kolana nie zginaly sie.no poprostu Jak inwalida.i te dziwne uczucie w glowie Jak na chaju.ja z domu sama nie jestem wstanie wyjsc.a czy rece (dlonie)robia sie wam bezwładne?

2

Asia (anonim, 180.150.112.) 2 miesiące temu

U mnie rok minal od pierwszej dawki . Bole klatki piersiowej (okolice serca), obydwie rece (okolice lokci- przy zginaniu/podnoszeniu), teraz doszedl bol nog ( okolice kolan). Spadek odpornosci - chora bylam 4 razy w tym roku, gardlo boli non stop. 35 lat a czuje sie jakby serce mialo mi wysiasc. Lekarze:,, tak jest duzo takich przypadkow po szczepieniu ale....,,

Olka (anonim, 37.248.165.) 2 miesiące temu

Tak, ja mam takie ciągnięcie. Często uczucie porównywalne np do piekącego zdartego kolana, ale w środku. Ciągnięcie wzdłuż całego kręgosłupa, ręce, w miednicy.

1

Magda (anonim, 87.177.153.) 2 miesiące temu

U mnie tez wszystko Sie zaostrzyło bol plecow nóg rąk do tego silne osłabienie ledwo po domu chodze.jutro ide na krioterapie -120st.wiec dam znac.Czy macie takie bóle Jak by ciągniecie tkanek w srodku?Ja wogóle czuje sie Jak inwalidka.

2

Olka (anonim, 185.21.150.) 2 miesiące temu

Ja nie próbowałam kriokomory, jeśli coś to pomoże to proszę dać znać. A jak byś opisała Dorota ten ból nóg i pleców?

1

Dorota (anonim, 195.189.89.) 2 miesiące temu

Ja ciągle wchodze na ta strone i szukam pomocy,cierpie juz rok i zamiast poprawy zaostrzyły sie bole plecow oraz bole nóg ,wszystko juz próbowałam ,czy ktos wyprobował kriokomore,jeszcze tylko to mi zostało,ja nie moge pracowac ,no po prostu dramat.Pozdrawiam wszystkich

1

Wanda (anonim, 80.62.116.) 2 miesiące temu

Moi mili poszkodowani .
Byliśmy na rozmowie po diagnostyce . Oczywiście .. wszystkie wyniki normalne. Ale lekarz będzie konsultował się dalej z lekarzami jak mu tu pomoc . Czekamy na odpowiedz . Najgorsze jest to ze ta lekarka idzie na urlop. Mamy nadzieje ze dzisiaj zdąży złapać tego innego lekarza . Mój @ Wandar@hotmail. dk Pozdrowienia dla wszystkich

1

Magda (anonim, 87.177.150.) 2 miesiące temu

Jak tam Pani Wando czy dzis cos nowego dowiedzieliscie sie u lekarza?cos nowego moze polecil?moze u Was sa mądrzejsi lekarze.I Jak syn czuje sie?

Olka (anonim, 188.146.143.) 2 miesiące temu

Tu chyba nie da się podać maila, nie wiem czy takie wiadomości nie są usuwane. Ja też mam do dziś problemy po szczepieniu, jeśli ktoś ma ochotę to proszę pisać, olka54@poczta.onet.pl

1

Magda (anonim, 87.177.150.) 2 miesiące temu

Prosze podac jakis Kontakt do siebie np.adres Email do siebie lub do syna a napisze na privat.

Wanda (anonim, 80.62.116.) 2 miesiące temu

Tak pani Magdo .. ale jak to tu zrobić ?

Magda (anonim, 87.178.31.) 2 miesiące temu

Pani Wando dziekuje bardzo za odp moge Pania poprosic o mejla?Chciala bym napisac Pani cos.Dziekuje jeszcze raz i Pozdrawiam

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.