---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Pytanie? (anonim, 89.64.49.) Warszawa 2 lata temu

Ból pleców po szczepieniu na COVID-19 - co robić?

Witam.
19.05.21.r miałem szczepienie szczepionka Pfizer. Najgorsze były dwa dni po. Objawy stosunkowo przeszły. Ale jeden został do DZIŚ!* Mianowicie Ból Pleców/kręgosłupa najbardziej w dolnej części pleców. (<- był tez odczuwalny dzień po szczepieniu*) Mam prace stojącą, a czasami chodząca po 10h zmiana. O ile gdy siedzę/leżę w dni wolne ból nie jest tak odczuwalny. Ale gdy przychodzą dni, w które musze iść do pracy i tak człowiek stoi już te 2-3h w tej pracy to ból zaczyna być odczuwalny. Bez przyjmowania profilaktycznie Paracetamolu w pracy nie dałbym rady wystać z tymi bolącymi plecami. Nie ukrywam, ze gdy dochodzi 8-9 godzina pracy to ból jest znaczenie większy. Przed szczepieniem nigdy mnie plecy nie bolały przez moja prace w takim stopniu jak jest teraz. Owszem nie raz się zdarzało, co jest normalne, ale po nocy odpoczynku na drugi dzień jako nowo narodzony, wypoczęty, zregerowany. Jedynie teraz po tej szczepionce ból trzyma i się nasila wraz z tym, jak długo się już stoi w pracy i się przepracuje :( Obawiam się, ze to jest NOP związany właśnie z przyjęciem tej szczepionki. Druga dawkę powinienem otrzymać 24 czerwca i jak na razie w tej chwili nie ma opcji bym ja wziął z obecnym objawem, bo cholera wie co mi druga dawka zrobi. Reasumując. Do jakiego lekarza uderzyć z tym problemem? Ortopeda? Jakieś prześwietlenie pleców? Badania? Nie mogę sobie pozwolić na to by plecy mnie tak bolały w pracy, bo przepracować się nie da zmiany, a jak już to ledwo. Będę wdzięczy za odpowiedz i pomoc! :( *Lat, 24. #Pfizer #Ból Pleców

198 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Jak poinformował Rzecznik Praw Pacjenta:

Od 12 lutego będzie można złożyć wniosek o przyznanie świadczenia kompensacyjnego za tzw. Niepożądany Odczyn Poszczepienny po szczepieniu przeciw COVID-19.

Jak podano, warunkiem uzyskania świadczenia kompensacyjnego jest wystąpienie działania niepożądanego wymienionego w Charakterystyce Produktu Leczniczego danej szczepionki. Mogło ono spowodować:

- konieczność pobytu w szpitalu przez co najmniej 14 dni,
- wystąpienie wstrząsu anafilaktycznego powodującego konieczność obserwacji w szpitalnym oddziale ratunkowym albo izbie przyjęć/hospitalizacji o dowolnej długości.

Możliwe maksymalne świadczenie może wynieść 100 tys. zł – kwota jest uzależniona od stopnia dolegliwości działania niepożądanego, a także zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, jakie poniósł pacjent.

Chcąc złożyć wniosek o przyznanie świadczenia kompensacyjnego, należy uiścić opłatę w wysokości 200 złotych.

Wszystkie zgłoszenia będą analizowane przez członków Zespołu ds. świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Jak podano, zadaniem specjalistów będzie wydawanie opinii medycznych – na ich podstawie RPP będzie wydawał decyzje w sprawie przyznania świadczenia.

Więcej informacji ma być dostępnych od jutra tutaj:

https://www.gov.pl/web/rpp/fundusz-kompensacyjny

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

2 lata temu

W przypadku dolegliwości bólowych dolnej części pleców, pierwszym podstawowym badaniem jest wykonanie RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który na podstawie zebranego wywiadu podejmie decyzję o tym, czy skierować Pana na badanie.

Z wynikiem badania należy skierować się do ortopedy. Skierowanie do ortopedy może wystawić lekarz rodzinny. W przypadku, gdy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty w ramach NFZ jest zbyt długi i zależy Panu na czasie, bez skierowania może umówić się Pan na prywatną wizytę u ortopedy. W tym przypadku, nie warto zwlekać, gdyż możliwe, że konsultacja z ortopedą rozwieje wątpliwości i pomoże odpowiedzieć na pytanie, czy ból jest związany ze szczepieniem, czy też jest to koincydencja i nieszczęśliwy zbieg okoliczności, a przede wszystkim pomoże wdrożyć właściwe leczenie.

Zachęcam do lektury artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/blog/szczepionki-na-covid-19-po-ilu-dniach-od-szczepienia-jestesmy-odporni-na-koronawirusa

Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

Kamil  (anonim, 91.231.61.) 8 miesięcy temu

Kupujcie maść DOLGIT (żółte opakowania) i smarujcie porządnie 10cm pasek na bolące miejsce,mi pomogło są bóle ale przejsciowe.

Olka (anonim, 185.21.150.) 8 miesięcy temu

No u mnie bez zmian, kolejan seria fizjoterapii i nic.

Kamil  (anonim, 91.231.61.) 8 miesięcy temu

U mnie niestety powrót tego gówna.
Ale stosuje maść Dolgit mocno i dużo smaruje 10 minut wcierania, 2razy dziennie i było ok poszedłem do pracy i ból piekący jest niestety. A u ciebie co ?

Olka (anonim, 185.21.150.) 8 miesięcy temu

Jak się macie? Kamil, jak tam po zabiegach, efekt się utrzymuje?

Kamil (anonim, 5.173.139.) 9 miesięcy temu

Jeszcze jest jedno rozwiązanie a mianowicie blokada na kregosup,ale to ostateczność.

Kamil  (anonim, 91.231.61.) 9 miesięcy temu

Fala pomaga na ten syf,lecz niestety go całkowicie nie wyleczy.
U mnie 1.5 miesiąca po zabiegach delikatny nawrót,i już się boje co będzie dalej.

Dorota (anonim, 195.189.89.) 9 miesięcy temu

Kamilu mam dokładnie ten problem co ty,mam tylko obawy czy uderzenie falą w okolice kregoslupa bedzie bezpieczne,gdyz wlasnie tan znajduje sie centrum tych problemow.p
Prosze napisz jak to wyglądało u ciebie,sam chetnie skorzystałabym z fali gdyrz terz nie n moge pracowac

Baca (anonim, 46.134.124.) 9 miesięcy temu

Ludzie interesujecie się trochę co dzieje się na świecie wszedłem tu bo moja teściowa mnie nie posłuchała i teraz cierpi jak wy i nie ma na to rady wszczepiliscie sobie świństwo i jesteście jak tykająca bomba a to wszystko przez to ze myślicie ze świat jest kolorowy i dobry interesujecie się geopolityka bo ona dotyczy nas Polaków dużo teori spiskowych w ostatnim czasie sie sprawdziło

Olka (anonim, 185.21.150.) 10 miesięcy temu

Mam tak samo, śpię dzięki pregabalin, wcześniej też z bólu nie spałam

Katka (anonim, 37.30.108.) 10 miesięcy temu

Ja biorę pregabalin 150mg na noc,wtedy przesypiam noc, w dzien 75 mg,bo wtedy nie jestem otumaniona,a muszę pracować po dlugim zwolnieniu.Czy Wy przesypiacie noc,bo gdyby nie to,to nie dałabym rady,pierwsze mce nie spalam z tego bólu. Kąpiele siarkowe na które tak liczyłam i borowina błoto nie pomogły w sanatorium...Kamilu, Olu...żebyśmy w końcu z tego wyszli i wszyscy co cierpią, życzę tego..

Olka (anonim, 37.248.214.) 10 miesięcy temu

Ja już brałam wszystkie możliwe suplementy chyba. Też biorę pregabalin, reumatolog zapisał mi sulfasazyne, ale nie pomaga. Zapytam fizjo o tą fale.

Kamil  (anonim, 91.231.61.) 10 miesięcy temu

Kotka,idź do fizjoterapeuty powiedz mu co i jak że to od szczepienia powiedz mu że lekarze są bezradni,powiedz mu o bólach i że chcesz na fale,powiedz mu że fale pomagają na to gówno,masz tyle bólów to pewnie 1h musi być ta fizjoterapia.
Pregabelin może pomóc zażywaj dalej,(a tobie pomaga ten lek przecież już rok zażywasz?) Wit B to podstawa i inne multiwitaminy też. Jeszcze możesz się zapisać do pobliskiego uzdrowiska takie co wykonuje okłady z borowiny i kąpiel w siatce. Ja nie zdążyłem bo NFZ trzy razy mój wniosek rozpatrywał bo w końcu stwierdzić ż jestem rzekomo nieubezpieczony.cyrk nie Państwo

Katka (anonim, 37.30.108.) 10 miesięcy temu

Kamilu ,czy ja powinnam od razu całą kończynę górną , boli mnie prawa część klatki piersiowej,bark,ramię,łokieć,nadgarstek i cała dłoń ze wszystkimi palcami,pali,piecze,jak piszę bardzo boli..i czy przy pierwszym zabiegu najpierw większy ból się odczuwa. Czy Ty bierzesz i Ola wit. Z grupy B,ja od mca Neurovit, neurolog mi przepisała,powiedziała,że to silna vit.po 3mcach efekty ,biorę od prawie roku pregabalinę,vit.d3, lecytynę,vit.c,cynk,multiwitaminę.Nigdy wcześniej nie potrzebowałam się tak suplementować..

Kamil  (anonim, 91.231.61.) 10 miesięcy temu

Mi lekarz powiedział że to może po szczepieniu a może po Czarnobylu,miałem ochotę mu wywalić w ryj,ale pomyslałem że skoro te wszystkie rezonanse tomografia nic nie wykazały to lekarz bierze mnie za jakiegoś głąba,i tu jest setno tego gówna lekarze nie wiedzą jak to leczyć,jedynie to wysyłaja do fizjoterapeuty.
Ja cała miednicę fala jechałem pośladki kręgosłup,zacznij od największych bólów. Co cię boli ? Z mojego otoczenia 1 osoba ma taki problem reszcie nic.

Olka (anonim, 185.21.150.) 10 miesięcy temu

Też nam wszystkim współczuję, już też mi głupio komukolwiek o tym mówić, bo wiem sama jak absurdalne mam objawy i jak to brzmi z boku, patrzą na mnie jak na wariata. Kamil, boki tzn? Tam po bokach gdzie zebra?

Katka (anonim, 37.30.108.) 10 miesięcy temu

Kamilu, Olu współczuję Wam, sobie i wszystkim tu wpisanym...człowiek cierpi,choć w dobrej wierze zgodził się na to świństwo...nigdy wcześniej nie korzystałam z pomocy lekarskiej,nie miałam potrzeby,zawsze zdrowa. Za to przez ostatni rok to po prostu koszmar,do końca życia będę żałować tego błędu,nikt z lekarzy nie chce wierzyć i wiem,że udaje,że nie wierzy,człowiek zdany na siebie,cierpi,wydaje pieniądze i dalej bez efektu...W moim otoczeniu nikt nie ma takich objawów...rodzina bezradna.. Muszę znaleźć dobrego fizjoterapeutę,który pomoże mi z tą falą uderzeniową, choć nasłuchałam się, że nerwy regenerują się długo,ale ja nie mam siły czekać bezczynnie i ciągle chwytam się jakiegoś ratunku.Ostatnio miałam nadzieję, że pomoże laser wysokoenergetyczny polecony przez neurologa 10x i nic.Dam znać jakie będą efekty..

Kamil  (anonim, 91.231.61.) 10 miesięcy temu

Na obszar w którym boli,ja miałem kręgosłup centralny bok prawy bok lewy i kość ogonowa.
Jestem 3 tygodnie od końca zabiegów,na chwilę obecną poprawa jest,już 3 h mogę siedzieć, wcześniej 15 i był płacz. Obawiam się że może nawracać.....zobaczymy Ja przez to gówno musiałem się zwolnić z pracy,po 3 miesiącach skończyło mi się chorobowe jestem na bezrobociu,oto całe pomoc państwa. Dałem się zaszczepić jak debil,sam jestem sobie winny.

Olka (anonim, 185.21.150.) 10 miesięcy temu

Kamil, a na jaki obszar ta fala uderzeniowa? Czy efekt się utrzymuje?

Anonim (anonim, 37.30.109.) 10 miesięcy temu

Kamilu dziękuję za poradę, w moim przypadku chodzi o kończynę górną,uszkodzone nerwy przez tą szczepionkę,parzący ,piekący ból całej kończyny,wydałam też mnóstwo pieniędzy na lekarzy i fizjoterapeutów i liczę,że ta fala jeszcze pomoże,taki człowiek już wykończony z tego bólu...

Kamil  (anonim, 91.231.61.) 10 miesięcy temu

Tak fala uderzeniowa mi pomogła,trzeba wziąć 10 zabiegów jeden zabieg na tydzień,i potem zobaczyć co się dzieje,żadne prądu laser na to dziadostwo nie pomaga.
Weź sobie 30 min zabieg w tym 15 min masażu reszta fala uderzeniowa,całej godzinie nie ma sensu brać bo dłuższe masaże nic nie pomagają,biorąc 30 min zaoszczędzisz pieniądze. Kup sobie piłke do ćwiczeń na kręgosłup fizjoterapeuta ci powie Co i jak,i niech ci pokaże najważniejsze ćwiczenia. Jeżeli 10 fal nie pomoże po miesiącu weź drugie 10. Ja wydałem na lekarzy i zabiegi z 5.000 tyś zmniejszyłem bóle o 70%.

Anonim (anonim, 37.30.109.) 10 miesięcy temu

Chciałam zapytać,czy zabieg falą uderzeniową rzeczywiście pomoże częściowo na te bóle,zamierzam skorzystać. Poddałam się zabiegom serii lasera,ale nawet minimum nie pomogło. Co za świństwo musiało być w tej szczepionce,że takie skutki,człowiek bezradny...

Kamil  (anonim, 91.231.61.) 10 miesięcy temu

Żaden laser nie pomoże,jedynie fala uderzeniowa wyleczy 50% bólów,zresztą bólów trzeba żyć i chyba czekać lekarze są bezradni.

Olka (anonim, 185.21.150.) 11 miesięcy temu

Nie próbowałam laseru, ale ja to już w nic nie wierzę. Czy jest tu ktoś komu objawy minęły?

Anonim (anonim, 37.30.108.) 11 miesięcy temu

Witam,czy na te przewlekłe bóle po szczepieniu pomógł komuś laser wysokoenergetyvzny, na neuropatoę poszczepienną

Kasia (anonim, 82.30.102.) 12 miesięcy temu

Po szczepionce pfizer opuchlam, mialam reakcje alergiczna. Na drugi dzien od rana zaczął się ból stóp i tak bolą ponad 2 lata. Lekarze mowia mi ze na pewno uleglam ciezkiemu wypadkowi ktory nigdy nie mial miejsca. Nogi mnie strasznie bolą, bol jest rwący. Rano musze wziąść ogromna dawke lekow przeciwbólowych zeby wstac z łóżka do 15 jakos funkcjonuje a najgorsze sa wieczory i noce, bol jest nie do wytrzymania. Mialam usg, zastrzyki i leki ze sterydów i kompletnie nic nie pomaga, czy ktos tez mial takie bole, jak sobie z tym radzić, co z tym zrobić bo takie zycie to nie życie. Mam 34 lata i stracilam prawie calkowicie mobilność

Anonim (anonim, 185.128.23.) 12 miesięcy temu

Zamierzam skorzystać z zabiegów kriosauny,może to pomoże na te bóle..

Kamil  (anonim, 91.231.61.) 12 miesięcy temu

Czym te bóle wyleczyć????bo już dalej nie dam rady!!

Dorota (anonim, 195.189.89.) 12 miesięcy temu

przyjmowałam dwukrotnie lek zamur ,ale mnie nie pomógł

Katka (anonim, 37.30.96.) 12 miesięcy temu

Pani Weroniko proszę podać więcej danych na temat boostera, który Pani pomógł,jaka wit.B na receptę i multiwitamina.Ja już 13 m-c walczę z bólem, ewidentnie uszkodzone nerwy w całej kończynie górnej, będę bardzo wdzięczna ..

Weronika (anonim, 89.64.57.) 12 miesięcy temu

Do Xmuah - u mnie objawy były podobne i polepszyło mi się znaczaco po 10 miesiącach. Teraz 14 miesięcy po przyjęciu boostera jestem już w 90% normalna więc mam nadzieję, że za jakiś czas już nic z tego nie będzie. Brałam rozne leki na konkretne objawy, a także kompleks witamin B na receptę i dobrą multiwitaminę.

Kamil  (anonim, 91.231.61.) 12 miesięcy temu

Czy lek Zamur pomoże wyeliminować ten syf po szczepieniu z organizmu?
Wie ktoś

Kamil  (anonim, 91.231.61.) 12 miesięcy temu

I jak tam ? u mnie bóle kręgosłupa trwają już 2 lata po tej szczepionce?? Nie wiem już co robić

Katka (anonim, 94.172.21.) 12 miesięcy temu

Witam, u mnie dokładnie to samo, tylko ja poszkodowana przez tą nieszczęsną trzecią dawkę...początkowo nikt z rodziny i znajomych nie dowierzał,bo im nic nie było a ja od roku z bólem,okropny parzący,piekący. U mnie padło na całą kończynę górną prawą,ramię,bark,prawą część klatki piersiowej,najgorzej od łokcia,nadgarstek, a dłoń i palce ręki mam uczucie jakbym dopiero co z imadła wyciągnęła...czasami tchu mi brak. Nie mogę wykonywać żadnych czynności ręką,bo od razu ból się wzmaga.Wyniki wszystkie dobre,zawsze całe życie zdrowa,ćwiczyłam....czułam siękiedyś witalna,nie mogę dźwigać i również nie wiem gdzie jeszcze szukać pomocy...

Olka (anonim, 185.21.150.) 12 miesięcy temu

Hej, u mnie zaraz minie 2 lata. Nie przeszło. Nic nie pomogło. Wśród moich bliskich znajomych i rodziny też nikomu nic nie dolega, tylko na mnie padło. W Niemczech mówią i piszą w mediach o skutkach poszczepiennych, ludzie protestują. Tutaj nie ma tematu :(

xmuuahx@gmail.com (anonim, 37.30.114.) 12 miesięcy temu

Witam wszystkich, u mnie po 3 dawce wystąpiły dretwienia, mrowienia, omdlenia i słabość całego ciała. Uciski w głowie, palenie w klatce piersiowej i bóle kończyn. Jest trochę lepiej, ale 7 miesięcy już z tym walczę. Kiedy jestem przeziębiona i mój układ odpornościowy ma działać to wtedy szaleje, tak jakby od nowa uszkadzał mi wszystkie nerwy obwodowe. Czy komuś to przeszło po jakimś dłuższym czasie, czy jest dla nas nadzieja? Badania krwi, rezonans głowy, USG serca, elektroneurogeaf WYNIKI WZOROWE! To jest dziwne, dookoła mnie mnóstwo ludzi jest zaszczepionych nic nikomu nie dolega ;) proszę o odpowiedź można na priv maila :)

Dorota (anonim, 195.189.89.) 13 miesięcy temu

Pani Barbaro ja tez byłabym wdzieczna o blizsze informacje ,gdzie mozna go kupić i jak wygląda jego skuteczność.Dziekuje

Katka (anonim, 94.172.24.) 13 miesięcy temu

Dzień dobry,witam wszystkich poszkodowanych jak ja po szczepieniu ,rok w bólu ,nic nie pomaga....,lekarze,terapeuci,mnóstwo leków, akupunktura...Pani Barbaro będę wdzięczna o bliższe dane na temat preparatu PURTIER ,z góry dziękuję.

Barbara (anonim, 89.151.44.) 13 miesięcy temu

Na powikłania po szczepieniu pomaga preparat PURTIER. Co prawda na zmiany genetyczne zapewne nie pomoże, ale na objawy powikłań już tak.

Dorota (anonim, 195.189.89.) 13 miesięcy temu

oczywiście skorzystałam z leczenia w komorze hiperbarycznej ,ale zero efektów

Lidzia (anonim, 5.60.78.) 14 miesięcy temu

Życzę wam wszystkim powrotu do zdrowia.

Katarzyna (anonim, 212.180.213.) 14 miesięcy temu

Wszystkim polecam komorę hiperbaryczną. Ale tą o zwiekszonym ciśnieniu 1,5 ATA, (jest lecznicza). Ostatnio badacze wskazali również na możliwość zwiększania produkcji komórek macierzystych przez organizm dzięki serii zabiegów terapii hiperbarycznej. Komórki macierzyste to komórki mające zdolność do niemal nieograniczonego samoodnawiania, która umożliwia im zastępowanie obumarłych bądź zniszczonych komórek, oraz do przekształcania się w inne typy komórek.pomaga w regeneracji tkanki kostnej, mięśniowej, chrząstek i więzadeł. Poszukajcie w swoich okolicach takiej komory.BYć może ona jeszcze wam pomoże.

Joanna  (anonim, 46.114.5.) 14 miesięcy temu

Witam , mam takie same dolegliwości . Jestem szczepiona 2 razy. Dziś szukałam czegoś innego w necie ale jakimś cudem dotarłam tutaj. W Europie zachodniej aż huczy od paru tygodni o szczepionce. Niestety zrobili nas w jajo. Są nawet doniesienia, że politycy wiedzieli i szczepili się placebo. Tylko po to żeby ludzi zachęcać do szczepień . Teraz to już nie jest teoria spiskowa to fakt.
Tutaj wycinek z artykułu jaki ostatnio wyszedł w Niemczech

„Jakie objawy doświadczył pan po szczepieniu koronowym, panie Riehle? Moje szczepienia były latem 2021 roku i wiosną 2022 roku. Miałem zwykłe reakcje, takie jak początkowa gorączka, ogólne uczucie choroby, ból w miejscu wstrzyknięcia i zmęczenie. Jednak drugi dzień rozpoczął się silny ból mięśni i ścięgien. Stawy z każdym dniem stawały się sztywniejsze, miałem paraliż, dyskomfort skóry, palące przyciąganie szlaków nerwowych, problemy z krążeniem i czułam się wyjątkowo wyczerpana. Badania dowiodły wtedy potrójnie podwyższonych wartości wątrobowych, gwałtownie zwiększonego cukru na czczo - jestem diabetykiem, wartość była nadal całkowicie ukierunkowana przed szczepieniem. Cierpiała m też na autoimmunologiczne zapalenie żołądka”

Mario (anonim, 176.221.120.) 14 miesięcy temu

Nie szczepić się

Olka (anonim, 185.21.150.) 14 miesięcy temu

Dorota, ja mam chyba to samo :( powięź jakby totalnie przyklejona do mięśnia, sztywna, boli, piecze, mrowi. Fizjoterapia czasem mi pomaga, ale dosłownie na chwilę, bo wszystko wraca... W maju minie 2 lata odkąd się zaczęło.

Dorota (anonim, 195.189.89.) 14 miesięcy temu

Czesc OLu ,tą diagnoze postawiła mi bardzo dobra fizjoterapeutka,i zgodze sie z nia te mrowienia i sztywnośc potwierdzają jej diagnoze mówiła ze ma wiele osob z tym problemem po szczepieniu,próbowła wykonać suche igłowanie by uwolnić powięz ,a przez to nieodrzywione miesnie mowiła że pomaga.No niestety u mnie nasiliłoy się dolegliwości bólowe.

Olka (anonim, 185.21.150.) 14 miesięcy temu

Cześć Dorota, możesz powiedzieć coś więcej? Ktoś postawił Ci taką diagnozę? Ja też mam problem z powięzia, boli, napina się, nie da się tego opanować fizjoterapia. Okolice pośladków i nóg

Dorota (anonim, 195.189.89.) 14 miesięcy temu

niestety nie ,z kregosłupa przeszło na nogi i twarz jest to podobno neuropatia poszczepienna uszkadza kolejno nerwy i blokuje powiez,dalej cierpie i jestem bezradna

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły