tata (anonim, 37.215.37.)
około 2 lat temu, Białystok

Lek zawierający ledipaswir i sofosbuwir dostępny w Polsce

dzień dobry ! Proszę powiedz mi, gdzie w Polsce możesz podać lekarstwo, które obejmuje sofosbuvir i ledipasvir

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dzień dobry,

jedynym zarejestrowanym obecnie w Polsce lekiem posiadającym w składzie ledipaswir i sofosbuwir jest preparat Harvoni. Lek wskazany jest w leczeniu przewlekłego WZW typu C.

W Polsce pacjenci potrzebujący tego leku zaopatrywani są w ramach programów lekowych. Lek Harvoni (ledipasvirum + sofosbuvirum) jest akurat preparatem dostępnym w ramach programu lekowego o kodzie B.71. Program lekowy to działanie prowadzone przez szpitale - pacjentom indywidualnym zakwalifikowanym do programu lek wydawany jest bezpłatnie przez aptekę szpitalną. Cena hurtowa jednego opakowania leku Harvoni zawierającego 28 tabletek to - według aktualnego obwieszczenia - olbrzymi koszt ponad 70 000 złotych.

Ze względu na działanie programu lekowego i bardzo duży koszt zakupu lek ten nie jest dostępny w aptekach otwartych (ogólnodostępnych).

Jeżeli chodzi o możliwość zakwalifikowania się do programu lekowego, to szczegółowych informacji może udzielić lekarz prowadzący. Informacje o placówkach realizujących programy lekowe w poszczególnych województwach znajdują się m.in. na stronach internetowych oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie!