Magda (anonim, 31.0.79.)
około 29 dni temu, Warszawa

Czy przy przyjmowaniu leków Polpril i Bisocard mogę stosować Mysimbę?

Czy przy przyjmowaniu leków Polpril i Bisocard mogę stosować Mysimbe?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Wszystkie wymienione przez Pana leki wydawane są na receptę, a wskazania do ich przyjmowania określa lekarz. Jeśli chce Pan bezpiecznie łączyć ze sobą te leki z uwzględnieniem towarzyszących schorzeń (nadciśnienie, problemy kardiologiczne), to proszę skonsultować się w tej sprawie z osobą, która zaordynowała te preparaty.

Lek Mysimba może być stosowany u pacjentów z wyrównanym nadciśnieniem tętniczym, ponieważ jest to częsta choroba towarzysząca otyłości. U pacjentów z wyrównanym nadciśnieniem tętniczym skojarzenie naltrekson + bupropion (składniki aktywne leku Mysimba) należy stosować z zachowaniem ostrożności, natomiast u pacjentów z niewyrównanym nadciśnieniem tętniczym stosowanie to jest przeciwwskazane. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że opisywano przypadki nadciśnienia, w tym ciężkiego w przebiegu podawania produktów leczniczych zawierających buproprion. W takim przypadku konieczne może być przerwanie terapii.

Łącząc leki zawierające ramipryl (składnik aktywny Polpril) oraz naltrekson należy mieć na uwadze ich możliwy, sumaryczny i negatywny wpływ na wątrobę.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki/apteki/w-warszawie

https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki/ulotka/210234

https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki