Ala (anonim, 195.136.91.) Warszawa 3 lata temu

Czy można zażywać Nystatyne doustnie, a do tego na infekcję intymną Macmiror Complex 500?

Dzien dobry , czy mozna zazywac nystatyne doustnie 2x dziennie przez 7 dni a do tego na infekcje intymna Macmiror Complex 500?

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Z farmaceutycznego punktu widzenia pomiędzy Nystatyną stosowaną doustnie oraz lekiem Macmiror Complex nie będzie dochodzić do interakcji, ponieważ składniki obu leków praktycznie nie wchłaniają się z miejsca podania (odpowiednio przewód pokarmowy i pochwa).

Natomiast Macmiror Complex to globulki wydawane na receptę, zatem o możliwość dołączenia do terapii w obecnej sytuacji powinna Pani zapytać lekarza. Macmiror complex wskazany jest w leczeniu zakażeń pochwy i sromu wywołanych przez: grzyby z rodzaju Candida, rzęsistka pochwowego i bakterie

Ala (anonim, 195.136.91.) 3 lata temu

Olga Sierpniowska przyjmowalam biseptol 960 ale po 5 dniach czulam sie jakby gorzej ,pieczenie , uczucie goraca , takie dosyc uciazliwe parcie na mocz sie nasilily wiec przerwalam leczenie Biseptolem. Lekarz zalecil nystatyne , najprawdopodobniej infekcja nawrocila mialam infekcje bakteryjna pochwy. Mialam robiony posiew z gardla i wyszly Streptococcous viridians i aurensis aczkolwiek laryngolog nic mi na nie nie przypisal bo stwierdzil ze jest mieszana flora bakteryjna. Ginekolog przypisal nystatyne , poniewaz w wymazie zgardla zauwazyl kilka pojedynczych candida . Kazal rowniez zazyc symural . Nie wiem jednak czy moge uzyc tego Macmiror complex 500 . Przy ostatniej infekcji mi pomogl w polaczeniu z symuralem .

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Leki Nystatyna Teva 500 000 j.m., tabletki dojelitowe czy też Nystatyna w postaci granulat do sporządzania zawiesiny doustnej i stosowania w jamie ustnej to produkty, które nie wchłaniają się do krwi i działają wyłącznie w przewodzie pokarmowym. Są wskazane do leczenia grzybic przewodu pokarmowego lub jako profilaktyka, jeśli chory otrzymuje leki mogące doprowadzić do takich grzybic (np. antybiotyki czy sterydy). Nie mogę zauważyć związku z terapią infekcji intymnej globulkami dopochwowymi, dlatego proszę wyjaśnić, czy takie połączenie zalecił Pani lekarz?

Jeśli oprócz infekcji intymnej ma Pani inne dolegliwości (np. grzybicę przewodu pokarmowego), to w sprawie stosowania leków najlepiej kierować się tym, co zleca Pani lekarz poinformowany kompleksowo o Pani stanie zdrowia.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/infekcje-intymne

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły