Alicja (anonim, 46.205.198.)
około miesiąca temu, Warszawa

Co powinna zrobić mama, jeśli zapisane leki jej nie pomogą?

Moja mama w wieku 65 lat ma bóle kolan, ostro palą ją stopy (ale nie są zaczerwienione albo spuchnięte) do tego ma problemy z pęcherzem, często oddaje mocz, lekarz po konsultacji, ale bez badania krwi i moczu zalecił Monural, jedna tabletkę i nic nie pomogło, drugi lekarz zalecił właśnie Cipronex i Dicloduo Combi również bez badań, czy mama może ze spokojem brać te leki? Co powinna robić jeśli leki nie pomogą? Lub pomogą ? Starać się o skierowanie na badanie krwi i moczu ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Wymienione przez Panią leki wydawane są z przepisu lekarza, zatem jeśli Pani mama otrzymała konkretne zalecenia co do ich stosowania, należy się do nich zastosować.

Fakt faktem, nie w każdej sytuacji lekarz zaleca posiew przed dobraniem antybiotyku, gdyż na wynik czeka się minimum 5-7 dni, a w tym czasie stan pacjenta mógłby się pogorszyć. Zależnie od przypadku zdrowotnego lekarz może zalecić lek bez wykonywania badań.

Jeśli zaordynowane leki nie pomogą, wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu i posiewu. Na te badania nie musi Pani posiadać skierowania - można je także wykonać odpłatnie.

Jeśli zapisana terapia pomoże, to pozostaje się cieszyć, że Pani mama jest w tej kwestii zdrowa i umówić ją do innych specjalistów, aby pomóc rozwiązać pozostałe wspomniane problemy zdrowotne.