Iva (anonim, 46.204.38.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

W skrócie o mnie.

W skrócie o mnie :
Mama 3 latka, od zawsze nieregularne cykle miesiączkowe, endometrioza na zewnątrz (na wardze sromowej), torbiel na prawym jajniku która pojawiła się niedawno (w pierwszej ciąży torbiel na tym samym jajniku 5*6 cm)
Przez 10 dni stosowałam luteinę dopochwowa na wywołanie okresu, na wczorajszej wizycie lekarka stwierdziła że macica nie jest przygotowana na miesiączkę i w ten fazie cyklu w której jestem torbieli którą mam powinno nie być. HCG z dziś <1. Ostatnia miesiączka - 7.02.2021

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Trudno mi odpowiedzieć za lekarza, co miał na myśli mówiąc, że "macica nie jest przygotowana na miesiączkę". Być może chodziło o niewielką grubość warstwy endometrium i stwierdzenie, że nie należy się w najbliższym czasie spodziewać krwawienia? Sądzę, że wyjaśnienia najlepiej uzyskać bezpośrednio od lekarza, który Panią badał.

Jak rozumiem podała Pani wynik badania gonadotropiny kosmówkowej. Według norm większości laboratoriów wynik testu ciążowego z krwi jest pozytywny, gdy stężenie hormonu beta hCG przekroczy 5 mIU/ml. Wynik poniżej 1 świadczyłby zatem o braku ciąży.

Iva (anonim, 46.204.51.)
około 2 miesięcy temu

Czy skoro wg badania ginekologicznego macica nie jest przygotowana na miesiączkę mimo przyjmowania luteiny 10 dni jest szansa na bardzo wczesną ciążę, biorąc pod uwagę cały opis mojego przypadku?

Dziękujemy za przedstawienie się i wpis. Czy chciałaby Pani zadać jakieś pytanie, na które moglibyśmy odpowiedzieć?