Jola (anonim, 83.20.42.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jakie są powody bólu podczas stosunku?

czy pieczenie podczas stosunku może być spowodowane przez niedoleczoną grzybicę pochwy?
Witam od dwóch tygodni leczę grzybicę pochwy. Nie mam już żadnych objawów, ustąpił świąd oraz ogólne pieczenie. Jedyną dolegliwością która pozostała jest ból podczas stosunku. W trakcie kuracji globulkami miałam przerwę na miesiączkę. Od wczoraj wznowiłam kurację. Czy to dlatego nadal odczuwam dyskomfort podczas współżycia? Niestety nie mam możliwości na chwilę obecną żeby pójść do lekarza. Proszę o odpowiedź ponieważ bardzo mnie to drażni i chciałabym się tego pozbyć.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jedną z potencjalnych przyczyn bólu podczas stosunku, zwłaszcza jeśli w przeszłości nie odczuwała Pani tego typu dolegliwości, jest nadmierna suchość, sprzyjająca podrażnieniu błony śluzowej pochwy, co może powodować ból podczas zbliżenia.

Brak dostatecznego nawilżenia błony śluzowej pochwy może wynikać z infekcji. Nadmierna suchość i podrażnienie może być także spowodowane zastosowanymi lekami.

W takich przypadkach warto sięgnąć po jeden z dostępnych w aptekach żeli intymnych, których zadaniem jest zapewnienie prawidłowego nawilżenia i przywrócenie właściwego pH pochwy.

Więcej informacji o tym, jaki żel intymny wybrać znajdzie Pani w materiale:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zele-intymne

Zachęcam także do lektury poniższych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/grzybica-miejsc-intymnych