Bazylia (anonim, 5.173.19.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy silny ból szczęki może być skutkiem ubocznym Triplixamu i Nedalu?

Około godziny po zażyciu (po raz pierwszy) leków Triplixam i Nedal, pojawił się silny ból części szczęki. Zelżał po pionizacji, ale nadal się utrzymuje. Czy możliwe jest, aby był to skutek uboczny?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Oba z tych leków mogą wywołać tzw. parestezje, czyli zaburzenia nerwowe, którym towarzyszy ból, mrowienie, czy sztywność w konkretnym miejscu. Oczywiście nie występują one u każdego, a jeżeli już wystąpią, to bardzo często same mijają w trakcie leczenia.

Być może opisany przez Panią objaw jest właśnie związany ze stosowanymi lekami. Warto poinformować o tym lekarza, szczególnie jeśli ten ból będzie się nasilał częściej, lub jeśli pojawią się też inne, niepokojące objawy.

Działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale ważne jest również ich zgłoszenie bezpośrednio do producenta. W ten sposób pomaga Pan zgromadzić więcej informacji na temat działania tego leku i aktualizować dane na jego temat. Poszerzenie takiej wiedzy pomaga lekarzom, farmaceutom, a tym samym innym pacjentom, którzy będą stosować ten lek.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane