Agata211 (anonim, 83.26.167.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę być w ciąży jeśli stosuję Vines i dodatkowo zabezpieczam się prezerwatywą?

Witam,
Od 6 miesięcy stosuje Vines. Stosuje je zgodnie z ulotką, nigdy nie zapomniałam o tabletce, a krwawienie pojawiało się przy 3 tabletce placebo. W zeszłym tygodniu trzy dni z rzędu wzięłam tabletkę żółtą o godzinę wcześniej, ponieważ ze względu na próbne matury nie miałam możliwości wniesienia jej na salę. Z chłopakiem stosuje dwa zabezpieczenia w postaci tabletek i prezerwatywy. Dodam jeszcze, ze nigdy stosunek bez prezerwatywy nie miał miejsca, nigdy nawet nie pękła. W niedziele zaczęłam krwawić i ciągnie się to już drugi dzień. Okres planowo mam dostać dopiero w piątek (wychodzi na to, ze krwawię o 5 dni za wcześnie). Naczytałam się bardzo dużo rzeczy na internecie i obawiam się, ze to może być plamienie świadczące o ciąży. Krwawienie jest mniej obfite niż moja miesiączka, ale nie na tyle aby pozostawiała „kilka plam”. Kolor jest czerwony. Zrobiłam w niedziele test, który wyszedł negatywny. Czy to może być ciąża? Czy coś poważniejszego? Chodzę zestresowana od wczoraj i proszę o odpowiedz.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Agata211 (anonim, 83.26.167.)
około miesiąca temu

Dobrze, rozumiem. Dziękuje bardzo!

Tak jak pisałam - moim zdaniem, przy wszystkich czynnikach jakie były spełnione, ciąża jest bardzo mało prawdopodobna. Nie można jej całkiem wykluczyć, gdyż żadna metoda antykoncepcji nie zapewnia 100% skuteczności. Test należy wykonać po 10-14 dniach od stosunku, aby był wiarygodny. Skoro jest Pani umówiona do lekarza w czwartek, wykona on USG i wystosuje jasny i pewny komunikat na temat pani stanu zdrowia.

Agata211 (anonim, 83.26.167.)
około miesiąca temu

Czyli możliwość ciąży mogę wykluczyć? Zakupiłam dziś test ciążowy i wykonam go rano w środę (jest to dzień, gdy zaczynam stosować zielone tabletki czyli placebo). Martwi mnie jedynie fakt, ze to plamienie jest takie przerywane. Zawsze jak dostawałam krwawienie z odstawienia to krwi było znacznie więcej i był to ciągły proces.

Nie, plamienie które u Pani występuje nie jest typowym okresem, ponieważ w trakcie stosowania tabletek, okres jako taki nie występuje - jest natomiast krwawienie z odstawienia, które pojawia się w przerwie od stosowania tabletek aktywnych. Być może, z przyczyn nieznanych - krwawienie to wystąpiło wcześniej niż powinno. Dobrze Pani zrobiła umawiając się na wizytę do lekarza, będzie on w stanie rozwiać wszystkie wątpliwości. Moim zdaniem, tak jak pisałam wcześniej - stres mógł mieć znaczący wpływ na sytuację.

Agata211 (anonim, 83.26.167.)
około miesiąca temu

Właśnie problem jest taki, ze nigdy mi takie plamienia nie występowały. Wszystko było dobrze, co aż mnie dziwiło. Lekarz mnie zapewniał, ze takie krwawienia mogą być do 3 opakowań, ale nie po 6. Do lekarza idę w czwartek- dziś się umówiłam. Czy to krwawienie które u mnie aktualnie występuje mogę uznać za „okres”? Dodam jeszcze, ze nie jest one ciagle to znaczy: wczoraj wieczorem zanikło i dziś ok 12 znowu się pojawiło. Aktualnie mam lekko brązową wydzielinę.

Jeśli stosuje Pani tabletki regularnie, nie pomija żadnej z nich i dodatkowo zabezpiecza się za pomocą prezerwatywy - ryzyko zajścia w ciążę jest praktycznie zerowe. Same tabletki zapewniają ochronę przed ciążą na bardzo wysoki poziomie, zatem myślę, że w Pani sytuacji nie ma powodów do niepokoju. Ciężko stwierdzić co mogło być przyczyną tego, że krwawienie wystąpiło wcześniej - być może na skutek stresu próbnymi maturami, Pani organizm zareagował w taki sposób? Nie jesteśmy maszynami, a nasze organizmy w różny sposób reagują na czynniki stresowe. Czy wcześniej zdarzały się Pani plamienia/krwawienia śródcykliczne? Takie zajścia są dość częste i normalne podczas pierwszych miesięcy stosowania antykoncepcji. Jeśli wykonała Pani test i wyszedł negatywny, jedynym sposobem na sprawdzenie czy wszystko jest w porządku i czy na pewno nie jest Pani w ciąży - będzie wizyta u ginekologa. Proszę również pamiętać, żeby nie sugerować się internetowymi poradami i wpisami, gdyż często mijają się one z prawdą i dodatkowo nas stresują :)