H (anonim, 83.26.225.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas stosowania Visanne możliwe są krwawienia i zajście w ciążę?

Dzień dobry, czy podczas stosowania tabletek visanne może wystąpić krwawienie srodmiesięczne? Jaka jest szansa na zapłodnienie podczas ich zażywania?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Krwawienie implantacyjne występuje do 12 dni od momentu zapłodnienia, czyli w tym czasie, w którym kobieta spodziewa się okresu.

H (anonim, 5.173.177.)
około 3 miesięcy temu

Czy możliwe jest teraz krwawienie implantacyjne jeżeli stosunek odbył się w sobotę?

Lek Visanne jest stosowany w leczeniu endometriozy i nie jest środkiem antykoncepcyjnym. W celu zapobiegania ciąży podczas stosowania Visanne powinno się stosować prezerwatywy lub inne niehormonalne środki antykoncepcyjne. Ponieważ Visanne nie jest tabletką antykoncepcyjną nie ma dla niej określonego współczynnika Pearla czy innego stosowanego do oceny skuteczności antykoncepcyjnej. Nie ma w związku z tym informacji o "ryzyku". Z dostępnych danych wynika jednak, że owulacja jest zahamowana u większości pacjentek podczas leczenia produktem leczniczym Visanne.

U większości kobiet leczonych lekiem Visanne występują zmiany profilu krwawienia menstruacyjnego takie jak plamienia, nieregularne krwawienie lub miesiączka może w ogóle nie wystąpić. Takie działanie niepożądane pojawia się często - występuje u 1 do 10 na 100 pacjentek. Więcej na temat zgłaszania działań niepożądanych:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam dodatkowy materiał:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/bol-i-nieplodnosc-czyli-endometrioza