Beta (anonim, 37.248.165.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy jest możliwość refundacji leku Reseligo w endometriozie?

Od czterech lat leczę się na endometrioze. Jestem po dwóch laparotomiach, mam usuniętą macice i prawy jajnik. Po 6 miesiącach po drugiej operacji znowu zmiana 5 cm na jajniku, mimo iż przyjmowałam Visane. Lekarz zalecił Reseligo 3.6. Po 4 dawkach zmiana znacznie zmalała. Teraz po 8 miesiącach znowu 6 cm, znowu Reseligo. Niestety ta kuracja jest droga bo 100%.Chciałabym zapytać czy istnieje możliwość refundacji w moim przypadku?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Na liście leków refundowanych znajdują się obecnie dwie dawki preparatu Reseligo: 10,8 mg oraz 3,6 mg. Dla żadnej z tych dawek wskazaniem refundacyjnym nie jest endometrioza. Lekarz nie ma więc możliwości wystawić Pani recepty zniżkowej na ten lek, pomimo, że jednym ze wskazań do jego stosowania jest endometrioza). Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kiedy-lek-nalezy-sie-na-znizke

Reseligo jest refundowany (tutaj różnice zależą od dawki) w wybranych typach nowotworów, do obniżenia popędu u osób z rozpoznaniem zaburzeń preferencji seksualnych w przypadku braku skuteczności lub przeciwwskazań do stosowania cyproteronu, oraz w celu zahamowanie czynności przysadki u pacjentek w wieku poniżej 40 roku życia, w przygotowaniu do kontrolowanej hiperstymulacji jajników – refundacja do 3 cykli.

Załączam dodatkowy materiał:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/bol-i-nieplodnosc-czyli-endometrioza
oraz informacje o leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/91019/reseligo-iniekcja/apteki/w-warszawie