Tomo (anonim, 85.221.151.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę wziąć 100 mg sildenafilu, jeśli przyjmuję leki Co-Prestarium i Tertensif SR?

Witam mam problem z potencja, lecze się na nadciśnienie (tentersiw i coprestarium) Czy mogę wziąść Sildenafil 100mg

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Problem z potencją, który się u Pana pojawił, może wynikać z zastosowanego leczenia przeciwnadciśnieniowego. Wspomniane leki mogą mieć wpływ na problemy ze wzwodem.

Nie wykazano interakcji pomiędzy składnikami leków Co-Prestarium: perindoprilem (inhibitorem konwertazy angiotensyny), amlodypiną (blokerem kanałów wapniowych), Tertensif SR - indapamidem (lekiem moczopędnym) a sildenafilem.

W specyficznym badaniu interakcji u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, podczas jednoczesnego stosowania sildenafilu 100 mg i amlodypiny stwierdzono dodatkowe obniżenie skurczowego ciśnienia tętniczego krwi, mierzonego w pozycji leżącej, o 8 mmHg.
Dodatkowe obniżenie ciśnienia rozkurczowego (w pozycji leżącej) wynosiło 7 mmHg.
Wartości dodatkowego obniżenia ciśnienia krwi były podobne do obserwowanych po podaniu zdrowym ochotnikom samego sildenafilu.

Pod warunkiem, że nadciśnienie jest odpowiednio kontrolowane za pomocą leków, nie są przekraczane zalecane dawki sildenafilu i nie występują u Pana inne schorzenia układu sercowo-naczyniowego, takie jak: niestabilna choroba niedokrwienna serca, niekontrolowane i złośliwe nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, świeżo przebyty zawał mięśnia sercowego (okres do 2 tygodni), arytmie komorowe, ciężkie wady zastawkowe, kardiomiopatia czy niedawno przebyty udar mózgu, zastosowanie sildenafilu z lekami Co-Prestarium i Tertensif SR nie jest przeciwwskazane.

Proszę jednak pamiętać, że 100 mg sildenafilu wydawane jest z przepisu lekarza, zatem dawkę tę można przyjmować tylko po konsultacji z lekarzem.

Zachęcam do lektury naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-seks
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-potencje
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie