Fred (anonim, 83.26.255.)
około 2 miesięcy temu, Śródmieście

Czy mogę łączyć lek Aglan z lekiem Ibuprom?

Czy.moge.stosowac.Ibuprom.z.lekiem.Algan

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 2 miesięcy temu

Zarówno Aglan (substancja aktywna leku to meloksykam) i Ipuprom (substancja aktywna leku to ibuprofen) należą do niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Zgodnie z Charakterystyką produktu leczniczego Aglan, w przypadku niewystarczającego działania terapeutycznego nie zaleca się przekraczać zalecanej dawki dobowej, ani nie należy włączać do terapii dodatkowo leków z grupy NPLZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych), ponieważ może to zwiększyć toksyczne działanie produktu leczniczego, podczas gdy korzyści terapeutyczne takiego leczenia nie zostały udowodnione. Należy unikać jednoczesnego stosowania meloksykamu z innymi NLPZ, włączając selektywne inhibitory cyklooksygenazy-2. Należy ponownie ocenić korzyści kliniczne wynikające z leczenia, jeśli stan pacjenta nie ulegnie poprawie w ciągu kilku dni.

Reasumując, proszę nie stosować leku Ibuprom z lekiem Aglan. W razie braku poprawy, proszę ponownie skonsultować się z lekarzem, który przepisał lek Aglan.

Aglan 15 to tabletki zawierające niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwbólowy, przeciwgorączkowy. Wskazany do stosowania w objawowym leczeniu zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów. Dostępny na receptę.
Załączam artykuł o leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/2784/aglan-15-tabletki

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba