dora (anonim, 109.197.185.) Warszawa 3 lata temu

Czy po zastosowaniu Aglanu mogę zastosować doretę lub ibuprom?

czy po zażyciu aglan 15 można stosować doretę lub ibuprom? jestem po operacji haluksa
ból nocny nie do wytrzymania

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Aleksandra Mroczkowska Farmaceuta

3 lata temu

Zaróno Aglan (mekoksykam) jak i ibuprom należą do grupy leków NLPZ.
Jednoczesne stosowanie dwóch leków z tej grupy może zwiększyć ryzyko powstania owrzodzeń w obrębie przewodu pokarmowego oraz krwawień spowodowanych nasilonym działaniem tych leków. Nie zaleca się więc jednoczesnego stosowania Aglanu (meloksykamu) z ibupromem (ibuprofenem).

Jeśli chodzi o Doretę, to tutaj zachodzi mniej szkodliwych interakcji. Składniki Dorety i Aglanu należą do innych grup leków przeciwbólowych, więc ich naprzemienne stosowanie może przynieść ulgę w bólu, jednocześnie nie zwiększając ryzyka groźnych skutków ubocznych. Doreta jest jednak lekiem na receptę, co oznacza, że o ich podaniu zawsze powinien decydować lekarz. Zawiera silny lek przeciwbólowy (tzw. opiod), dlatego nie u każdego pacjenta i nie w każdym rodzaju bólu można go zastosować. Proszę więc skontaktować się z lekarzem, który podejmie tą decyzję.

Ja od siebie mogę Pani zaproponować, żeby zastosowała Pani np. Apap noc. Działa on przeciwbólowo, a dodatkowo ma substancję, która ułatwia zasypianie. Jest to lek przeznaczony dla osób, które cierpią na bóle nocne i przez to bezsenność. Jest to jednocześnie stosunkowo bezpieczny lek i można go kupić bez recepty.

Poniżej wysyłam link do ulotek Dorety i Apapu noc. Przed ich zastosowaniem proszę się zapoznać z ulotkami. https://www.gdziepolek.pl/produkty/24481/doreta-75-mg-650-mg-tabletki-powlekane/ulotka https://www.gdziepolek.pl/produkty/5692/apap-noc-tabletki-powlekane/ulotka

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację