Natalia (anonim, 31.179.197.) Warszawa 3 lata temu

Co zrobić, jeśli obawiam się przyjąć leku Buscopan Forte ze względu na arytmię?

Dzień dobry
Od kilku dni mam silne skurcze żołądka i ból. Lekarz rodzinny na teleporadzie przepisał mi Dexilant 60 1x1 i Buscopan Forte 2x1. Mówiłam lekarzowi że choruję na zaburzenia rytmu serca, że ma napady często skurczu przed sio nowego i zespół tahy brady. Po wykupienie leków przepisach zauważyłam w ulotce leku Buscopan, że należy go brać ostrożnie u osób z zaburzeniami rytmu serca. I się przestraszyłam czy aby mogę bezpiecznie przyjąć ten lek. Czy są może inne leki rozkurczające dostępne bez recepty, które nie mają aż takiego wpływu na rytm in pracę serca? Osobiście boję się zażyć ten Buscopan w obecnej sytuacji gdzie na karetkę czeka się po 10 godzin. Dziękuję i pozdrawiam

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Jeśli chodzi o preparat Buscopan Forte (oraz inne leki zawierające hioscynę takie jak np. Scopolan), to informacja o leku podaje, iż należy zachować szczególną ostrożność, jeśli pacjent ma choroby serca (nieregularne bicie serca, wysokie ciśnienie tętnicze). Nie jest to zatem bezwzględne przeciwwskazanie, ale informacja, że należy przeprowadzić dokładny wywiad oceniający ryzyko. Z Pani wpisu wynika, że lekarka miała wiedzę na temat zaburzeń pracy serca i podjęła decyzję o zastosowaniu leku Buscopan Forte.

Szybkie bicie serca może pojawić się jako działanie niepożądane po leku Buscopan Forte niezbyt często (występują rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 1000 pacjentów). Jest to więc zjawisko potencjalne, raczej rzadkie. Może wystąpić z podaną częstotliwością, ale nie oznacza, że na pewno u Pani wystąpi, chociaż nie można tego całkowicie wykluczyć, stąd informacje o ostrzeżeniu. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Sprawdziłam informację dotyczącą leków z drotaweryną - lek wykazuje działanie rozkurczowe (spazmolityczne) na mięśnie gładkie. Substancja jest dostępna bez recepty pod nazwami handlowymi takimi jak No-spa, Deespa, Drotafemme czy Spastyna Max. W przypadku tych leków rzadko (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 osoby na 1000) działaniem niepożądanym jest "kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi".

Inne leki działające na zaburzenia gastryczne mogą być dobierane wyłącznie po przeprowadzeniu z Panią szczegółowego wywiadu. Może w tym pomóc personel fachowy apteki, chociaż w mojej ocenie, jeśli dolegliwości bólowe trwają od kilku dni i są silne, to raczej w przypadku wątpliwości wskazany jest ponowny kontakt z lekarzem.

Załączam dodatkowe informacje: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-arytmie

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły