Paulina (anonim, 188.147.35.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego po lekach Mirtor i Cirrus mam problem z widzeniem?

Stosuję Mirtor 15 mg od 10 dni i Cirrus od 3 dni. Po 2 dawkach było ok po 3 mam problemy z widzeniem. Iskrzące widzenie, ziarno. Na jeden dzień opuściłam dawkę mirtoru. Cirrus przerwałam na 2 dni dziś wzięłam 4 tabletkŕ i znowu to samo. Nie mogę patrzec na jasny ekran i nie śpię. Czy to po leku i czy minie? Nie biorę już cirrusa. O jednym i drugim leku mówiłam laryngologowi i psychiatrze. Dodatkowo doszedł ból głiwy. Czy mirtor może powidować zaburzrnia widzenia czy to cirrus? Jestem po covid. I ciągle dochodzą nowe problemy neurologiczne.Proszę o pomoc

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego Cirrus:
"Podczas stosowania pseudoefedryny zgłaszano przypadki niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego.
Należy zaprzestać podawania pseudoefedryny, jeśli u pacjenta wystąpi nagła utrata wzroku lub pogorszenie ostrości widzenia, np. w postaci mroczków."

W tej sytuacji powinna Pani niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane