Instal2 (anonim, 37.47.161.)
około 9 dni temu, Warszawa

Czy mogę zażywać Mensil, jeśli przyjmuję Metocard i Lisinoratio?

Witam, czy leki metocard 50 - 1/2 tabl. i Lisinoratio 10 - 1/2 tabl. mogę zażyć Mensil?
Proszę o informację.
Pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie wykazano interakcji pomiędzy metoprololem - substancją czynną leku Metocard 50, lisinoprilem - związkiem aktywnym leku Lisinoratio a sildenafilem - substancją czynną preparatu Mensil.

W badaniach klinicznych u pacjentów stosujących sildenafil, leczonych lekami z grupy beta-adrenolityków, do których zalicza się lek Metocard 50 oraz inhibitorami konwertazy angiotensyny, do których należy Lisinoratio nie obserwowano nasilenia działań niepożądanych sildenafilu w porównaniu z pacjentami przyjmującymi placebo.

Lek ten powoduje co prawda niewielkie i przemijające obniżenie ciśnienia krwi, w większości przypadków nie ma to jednak znaczenia klinicznego.

Pod warunkiem, że nadciśnienie jest odpowiednio kontrolowane za pomocą leków, nie są przekraczane zalecane dawki sildenafilu i nie występują u Pana inne schorzenia układu sercowo-naczyniowego, takie jak: niestabilna choroba niedokrwienna serca, niekontrolowane i złośliwe nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, świeżo przebyty zawał mięśnia sercowego (okres do 2 tygodni), arytmie komorowe, ciężkie wady zastawkowe, kardiomiopatia czy niedawno przebyty udar mózgu, zastosowanie leku Mensil nie jest przeciwwskazane.

Zachęcam do lektury naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-seks
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-potencje
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie