Krystian (anonim, 85.221.143.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy istnieją jakieś interakcje pomiędzy lekami Diuver, Apo-Doxan i Ranlosin?

Witam. Zażywam leki: Diuver 5 , APo-Doxan 4 i Ranlosin 0,4 czy istnieją jakieś działania niepożądane między tymi lekami?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Łączne stosowanie wymienionych leków będzie potęgować wzajemny efekt obniżający ciśnienie tętnicze krwi. W niektórych przypadkach jest to efekt zamierzony przez lekarza i wynika z przebiegu terapii danego pacjenta oraz potrzeby kontroli ciśnienia przez kilka leków jednocześnie.

Wymienione preparaty można jednak przyjmować łącznie, ale tylko wówczas, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa oraz na jakie dodatkowe schorzenia cierpi. Załączam link do artykułu na temat łączenia ze sobą leków:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

Jeśli przyjmuje Pan już wymienione produkty, to zakładam, że taka konsultacja się dokonała. Poza stosowaniem się do wskazań lekarza, pacjentowi zaleca się dokonywanie regularnych pomiarów ciśnienia i tętna. Należy także zwrócić uwagę na możliwe spadki ciśnienia podczas przyjmowania pozycji stojącej (na przykład podczas wstawania) oraz objawy takie jak zawroty głowy, omdlenia, osłabienie oraz wszelkie inne niepokojące objawy.

Załączam dodatkowe informacje o lekach:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/24027/diuver-tabletki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/24775/apo-doxan-4-tabletki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/65997/ranlosin-kapsulki/apteki/w-warszawie