Mika (anonim, 85.221.154.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy lek Aknemycin Plus jest stosunkowo mocny?

Czy lek aknemycin plus jest stosunkowo mocny? Nie posiadam aż tak dużego trądziku, lecz czasem mnie wysypie i zostają ślady (gdyż ingeruję w to).
Zastanawiam się czy dermatolog nie przepisał zbyt mocnego leku 🤔

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

To zależy od Pani preferencji i potrzeb Pani skóry.

Mika (anonim, 85.221.154.)
około 3 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź.
W takim razie jako uzupełnienie na pozostałe noce co lepiej stosować, krem lipidowy (ph.doctor), czy krem effaclar duo + (który ma w składzie zdecydowanie gorsze składniki).?

Aknemycin Plus to preparat będący połączeniem erytromycyny (antybiotyku) i tretynoiny (retinoidu wspomagającego złuszczanie się skóry i likwidację zaskórników). Produkt dostępny jest na receptę - o tym, czy skład i działanie substancji czynnych jest odpowiednie do stanu skóry decyduje lekarz.

Jeśli lekarz obejrzał buzię, rodzaj zmian i charakter blizn po trądzikowych, to nie sądzę, aby przepisał Pani lek "na wyrost". Pani sama także chyba ma świadomość problemu, skoro zwróciła się Pani z nim do lekarza i poprosiła o dobór leku.

Wyprysków nie należy wyciskać, ponieważ ranki mogą ulec wtórnemu zakażeniu, co tylko pogłębia problem i przedłuża gojenie się zmian. Jeśli Pani cera charakteryzuje się "niedoskonałościami" i tendencją do krostek czy też wyprysków, to warto na co dzień włączyć odpowiednią pielęgnację.

Załączam także nasze opracowania na temat terapii zmian trądzikowych:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/tradzik
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/fakty-i-mity-o-tradziku-mlodzienczym
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-pozbyc-sie-tradziku-u-doroslych