Piotr (anonim, 203.144.68.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zamienić Bioxetin na Prozac?

Dzien dobry.
Czy mogę zmienić Bioxetin na Prozac? Mieszkam za granica i nie jest dostępny Bioxetin, w aptekach. Tylko prozac. Czy mogę brać ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tabletki mogą między sobą różnić się wyglądem nawet, jeśli zawierają tę samą substancję czynną w tej samej dawce. Wynika to z obecności różnych substancji pomocniczych, które nadają tabletce kształt, kolor i uzupełniają ją od określonej przez producenta masy tabletki.

Na odczuwalne różnice w tolerancji zamienników może mieć wpływ ich różna nawet do 20% biorównoważność, czyli różnice w zakresie tempa oraz stopnia wchłaniania w organizmie. Czasami niektóre działania niepożądane wynikają z zawartości różnych substancji pomocniczych, które nie powinny mieć żadnego wpływu na działanie leku.

Uważam, że należy obserwować swój organizm i nie zmieniać tak szybko leków na inne. Jeśli działania niepożądane nadal będą się utrzymywać, proszę nie szukać kolejnych zamienników, a po prostu udać się do lekarza.

Piotr (anonim, 203.144.88.)
około 6 miesięcy temu

Dzien dobry.
Dziś mój pierwszy dzien zmiany - biore prozac, ale nie czuje się dobrze? Gdzie może być przyczyna? Czy organizm potrzebuje czasu żeby się przyzwyczaić czy mam szukać innego zamiennika bioxetinu?

Piotr (anonim, 203.144.68.)
około 6 miesięcy temu

Dziękuje. Tak dawki są te same. Tylko zdziwiło mnie ze tabletka bioxetinu 20 jest malutka, a prozac 20 jest duża. Ale dawka jest oczywiście ta sama

Tak, może Pan zamienić Bioxetin na Prozac pod warunkiem zachowania tej samej dawki, bowiem leki te są swoimi zamiennikami.