---Diabolo - pytania ogólne

Maria (anonim, 159.205.255.) Warszawa 4 lata temu

Czy mogę podać mężowi dodatkowo Biseptol, jeśli Cetix zapisany przez lekarza wydaje się mało skuteczny?

Witam, czy antybiotyk Cetix mogę podać choremu mężowi, razem z Biseptolem? Mąz ma goraczkę od 4 dni i sam Cetix nie pomaga. Mąż jest po operacji prostaty i dopiero w czwartek mamy wizytę w szpitalu na usuwanie szwów i cewnika. Z leków przeciw goraczkowych bierze Paracetamol 2 razy po 500mg 3 razy dziennie. rano goraczka spada a wieczorem znowu jest 38. Nic męża nie boli , nie ma widocznych zmian na rankach po laparoskopii, mocz koloru odpowiedniego. Lekarz ze szpitala przepisał ten Cetix po 2 dniach po wypisie ze szpitala. mam w domu jeszcze Biseptol, i może mogę podawać ten drugi lek razem?

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Asekuracja w trakcie i po antybiotykoterapii

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Może warto chociaż telefonicznie skonsultować się z lekarzem, który jest zapoznany z historią choroby męża i mógłby Pani coś doradzić.

Życzę dużo zdrowia dla męża i wytrwałości dla Pani 😉

Maria (anonim, 159.205.255.) 4 lata temu

Dziękuję za Pani odpowiedź. Oczywiście sama nic nie podam mężowi, martwię się jedynie, ze już tyle dni ma gorączkę i nic nie pomaga. W czwartek będziemy u lekarza i pewnie zostanie zbadany i mam nadzieję dostanie odpowiednie leki. Zamawiałam wizytę domową lekarza wczoraj, ale lekarz nie przyjechał, rano mąż zawsze czuje się lepiej, więc dziś już myślałam, ze idzie ku lepszemu. No nic czekamy do czwartku. Pozdrawiam!

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Absolutnie nie wolno Pani podawać na własną rękę jakiegokolwiek leku z przepisu lekarza, który pozostał Pani po innej terapii. Ani Pani, ani ja nie jesteśmy w stanie postawić mężowi diagnozy i zdecydować, że ten preparat może okazać się pomocny.

Aby zalecić antybiotyk lub chemioterapeutyk (Biseptol) niezbędne jest badanie fizykalne chorego - uważam, że nie jest Pani w stanie samodzielnie ocenić, jakie drobnoustroje wywołują chorobę Pani męża i że akurat są one wrażliwe na składniki czynne leku Biseptol. Nie znajduję też powodów w Pani opisie, aby właściwym było podanie mężowi tego leku. Proszę pamiętać, że antybiotyki nie działają od razu - pierwsze efekty zwykle widoczne są około 4 doby leczenia.

Nieumiejętne leczenie, tym bardziej na własną rękę bez właściwych wskazań, może przynieść wiele skutków ubocznych, łącznie z narażeniem życia pacjenta.

Rozumiem, że chciałaby Pani pomóc mężowi najlepiej jak się da, jednak internetowy wywiad z farmaceutą nie jest drogą do postawienia diagnozy czy doboru leku na receptę. Do takich czynności upoważniony jest lekarz, z którym powinna się Pani kontaktować w razie wszelkich wątpliwości i, który ma wszystkie wymagane informacje na temat stanu zdrowia Pani męża. Aktualna sytuacja epidemiologiczna pozwala na uzyskanie niezbędnych informacji drogą telefoniczną, a w razie konieczności - spotkania z lekarzem. Proszę nie zwlekać i z tej możliwości skorzystać oraz nie narażać męża na niepotrzebne komplikacje zdrowotne z powodu podania niewłaściwych leków.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły