Bonjour, In doniu 15.03.2020 j’ai eu mes règles et j’ai commencé à prendre des pilules contraceptives, la dernière pilule que j’ai prise le 04.04.2020, et le 06.04, j’ai eu des relations sexuelles avec mon partenaire et nous avons utilisé la méthode intermittente (le partenaire a même réussi à faire beaucoup avant), mais je ne sais pas quand j’aurai l’ovulation maintenant (je ne sais pas comment le compter, car c’était mon 1 paquet de pilules)?
* champ obligatoire
* champ obligatoire
Produits suggérés
Espace pour votre produit
Klaudia Ćwiąkała Pharmacien, Éditeur
3 années il y a
Pour @Olak: Puisque l’ovulation ne se produit pas, il n’est pas possible de calculer théoriquement quand elle se produit :)
Et est-il purement théoriquement possible de calculer dans quelle semaine de prise de pilules l’ovulation se produit? (Je sais que cela ne se produit pas) il s’agit de théories Accepte slinde Merci d’avance
Angelika Talar-Śpionek Pharmacien, Éditeur
5 années il y a
Do @Angelika:
Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, kiedy nastąpi owulacja jeśli dopiero co przerwała Pani stosowanie Evra. Dzień owulacji będzie można określić dopiero po unormowaniu cyklu, czyli po naturalnej miesiączce (drugim krwawieniu jaki wystąpi po odstawieniu plastrów, pierwsze będzie sztucznym krwawieniem z odstawienia spowodowanym spadkiem stężenia hormonów).
Witam 01.05.2021 t odstawiłam całkowicie plastry Evra bo chciałabym się z narzyczony starać o dzidziusia . Jak to wyglądać teraz będzie z owulacja nie wzięłam do końca plastrów skończyłam o jeden plaster wcześniej czyli przyjęłam tylko 2 plastry po czym zerwałam i już nie naklejałam . Mogę prosić o odpowiedź ?
Katarzyna Jutrzonka Pharmacien
6 années il y a
Z Pani wypowiedzi wnioskuję, że dopiero rozpoczęła Pani brać tabletki antykoncepcyjne. Zastosowała Pani tabletki przez 21 dni, po czym zrobiła Pani przerwę na krwawienie z odstawienia i w tym czasie współżyła.
Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe hamują owulację, także nie będzie możliwości, aby Pani mogła sobie policzyć w jakim dniu nastąpi owulacja. Wynika to właśnie z mechanizmu działania tabletek- chodzi o to, aby zablokować owulację, by nie doszło do zapłodnienia.
Tabletki antykoncepcyjne chronią przed ciążą, przez cały okres stosowania, zarówno podczas brania tabletek, jak i w przerwie na krwawienie z odstawienia. Oczywiście ochrona jest zachowana pod warunkiem stosowania tabletek codziennie o tej samej porze, zgodnie z zaleceniami i pod warunkiem, że nie bierze Pani leków obniżających skuteczność antykoncepcji. Więcej o tym pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
Podsumowując, podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych, nie zwraca Pani uwagi na owulację, tylko stosuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami i wtedy jest Pani chroniona. Zatem po zakończonej przerwie, rozpoczyna Pani kolejne opakowanie.