mazureku64@gmail.com (anonim, 37.109.33.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

W której aptece w Lublinie kupię Arechin?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Arechin można aktualnie kupić w 1 aptece w Lublinie połączonej z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/6896/arechin-tabletki/apteki/w-lublinie

Producent leku Arechin - firma Adamed - poinformował, że od 2 kwietnia kolejne partie leku będą udostępnione aptekom.

Możliwe będzie wystawienie i zrealizowanie recepty tylko na maksymalnie dwa opakowania leku na jednego pacjenta (co będzie weryfikowane numerem PESEL) w okresie 30 dni.

Pacjenci będą mogli zakupić lek w aptece tylko na podstawie wystawionej przez lekarza recepty z odpłatnością refundacyjną 30% i tylko we wskazaniach objętych refundacją, to jest: zimnica (malaria), pełzakowica i ropień wątroby, różne postacie tocznia rumieniowatego, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby autoimmunizacyjne inne niż określone w ChPL i porfiria skórna późna.

Zgodnie z komunikatem, aby zakupić lek, pacjent po otrzymaniu recepty powinien skontaktować się telefonicznie lub osobiście z wybraną apteką - najlepiej najbliższą swojego miejsca pobytu - i zamówić lek (przy e-recepcie podając nr PESEL i PIN recepty a przy recepcie papierowej PESEL i 6 ostatnich cyfr z numeru recepty). Farmaceuta zamówi lek bezpośrednio w hurtowni producenta, która dostarczy lek do apteki realizując konkretną receptę.

Pacjent będzie mógł odebrać lek w aptece po uzyskaniu informacji telefonicznej od farmaceuty, o tym, że lek został dostarczony. Odpłatność pacjenta za jedno opakowanie leku we wskazaniach objętych refundacją pozostaje bez zmian i wynosi 5,80 zł.

Taki system dystrybucji leku jest rozwiązaniem czasowym. Preparat jest produkowany na bieżąco i jego następne partie mają trafić na rynek do końca kwietnia 2020.

Arechin zawiera w swoim składzie fosforan chlorochiny i jest wskazany m.in. w zapobieganiu i leczeniu malarii, w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), tocznia rumieniowatego oraz jako leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta, takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-reumatoidalne-zapalenie-stawow-rzs
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/reumatoidalne-zapalenie-stawow-rzs