Jag (anonim, 37.47.230.)
około 2 miesięcy temu, Trójmiasto

Kiedy do aptek wróci susz z konopi medycznej?

Ja również mam problem ze zrealizowaniem. Recepty kiedy będzie coś wiadomo?pirewszy raz mam receptę i nie wiem co począć?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Przesyłam link do artykułu odnośnie powrotu medycznej marihuany do aptek, który został opublikowany na naszym blogu:
https://www.gdziepolek.pl/blog/kiedy-medyczna-marihuana-wroci-do-aptek

Udało mi się uzyskać kilka potwierdzonych informacji od firmy Aurora, które załączam poniżej.

1. Kilka dni temu firma Aurora wprowadziła na rynek niewielką, testową dostawę suszu w ilości 6 kg. Zamówienia do aptek realizowane są przez hurtownię farmaceutyczną Modumpharma z Radomska.

2. Dostawa była testowa, planowana była już od listopada 2019r. i dopiero teraz - w marcu 2020r. produkt został wypuszczony na rynek, po zatwierdzeni dokumentacji przez GIF (zatem, proszę zwrócić uwagę, iż cała biurokracja wprowadzenia testowej partii produktu zajęła prawie pół roku).

3. Firma informuje, iż próba testowa przebiegła pomyślnie i kolejne, regularne i większe dostawy zostały zaplanowane na przełom kwietnia i maja 2020r. Przedstawiciel informuje jednocześnie, iż ze względu na bardzo złożony proces importu surowca do Polski, planowane terminy mogą niestety ulec przesunięciu. Zapewnia także, iż firma dokłada wszelkich starań, aby takich przesunięć nie było.

4. W najbliższych dniach firma zamierza rozsyłać do aptek informację, w jaki sposób mogą zamawiać produkt.

Ze swojej strony pragnę zwrócić uwagę, iż słaby dostęp do partii testowej produktu jest zapewne związany z faktem, iż niewiele aptek korzysta z usług hurtowni zajmującej się importem suszu firmy Aurora. Jednak, jeśli rzeczywiście firma zacznie informować apteki o możliwości podjęcia współpracy z tą hurtownią i proces importu przebiegnie pomyślnie, już w najbliższych miesiącach możemy się spodziewać poprawy dostępności tego produktu.

Na ten moment nie mamy niestety żadnych potwierdzonych informacji odnośnie pojawienia się suszu konopi medycznej w aptekach.
Zachęcam do śledzenia poniższego wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/12682/red-jakie-sa-informacje-na-temat-zgody-gif-na-sprowadzenie-kolejnej-transzy-mar

Jak tylko otrzymamy jakiekolwiek potwierdzone informacje odnośnie dostępności produktu, zamieścimy je pod tym postem.