Zaroowski (anonim, 5.173.193.) Warszawa 4 lata temu

Co mam zrobić jeśli recepta na Cannabis Sativa L. Red No 2 straci ważność?

Witam. Zapłaciłem za receptę 300 zł w przychodni Medicana, która specjalizuje się w wystawianiu recept na schorzenia kwalifikujące się do leczenia medyczną marihuana. Sęk w tym, że z powodu braku leku w aptekach moja recepta zapewne się przeterminuje. Rozumiem, że jak się przeterminuje, muszę gnać po następną receptę i płacić 300 zł? Czy lekarze rodzinni zaczęli już przepisywać recepty na canabis sativa L, czy nadal się boją? Pozdrawiam

5 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Do stosowania suszu konieczny jest waporyzator:

Certyfikowany i w korzystnej cenie. To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Otrzymałam informacje od przedstawiciela firmy Aurora Deutschland. Zarejestrowane surowce farmaceutyczne tego podmiotu oczekują obecnie na pozytywną decyzję GIF dotyczącą wprowadzenia na rynek i możliwe, że będą dostępne w sprzedaży nawet już pod koniec lutego tego roku.

W momencie, kiedy te produkty pojawią się w aptekach, dostępność w placówkach zintegrowanych z GdziePoLek będzie można śledzić pod poniższymi linkami:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/100244/cannabis-flos-thc-1-cbd-12-marihuana-lecznicza-medyczna/apteki/w-polsce https://www.gdziepolek.pl/produkty/100241/cannabis-flos-thc-8-cbd-8-marihuana-lecznicza-medyczna/apteki/w-polsce https://www.gdziepolek.pl/produkty/100242/cannabis-flos-thc-22-cbd-1-marihuana-lecznicza-medyczna/apteki/w-polsce https://www.gdziepolek.pl/produkty/100243/cannabis-flos-thc-20-cbd-1-marihuana-lecznicza-medyczna/apteki/w-polsce

Dla przypomnienia - surowiec Spectrum Cannabis to 19% THC i nie więcej niż 1% CBD. Wydaje się zatem, że co najmniej jeden z produktów Aurory mógłby stanowić alternatywę.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Lekarz rodzinny może oczekiwać dokumentacji (zaświadczenia) od specjalisty z opisanym rozpoznaniem i zalecanym leczeniem - tak, aby wiedział dokładnie co, w jakich ilościach i z jakim dawkowaniem ma przepisywać. Tak to działa w przypadku leków od kardiologa czy diabetologa. Na pewno warto na temat porozmawiać z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Chory  (anonim, 89.174.73.) 4 lata temu

Idziesz do rodzinnego mówisz że kontynujesz leczenie od specjalisty i lekarz rodzinny powinien wypisać kolejna receptę .Ja tak zrobiłem i nie było problemu.

Zaroowski (anonim, 5.173.193.) 4 lata temu

Bardzo Pani dziękuję za wyczerpującą odpowiedź natomiast samą sytuację ze sprowadzaniem suszu do Polski skwituję tak - jedną wielka porażka, parodia. Pozdrawiam

Marta Janocha Farmaceutka

4 lata temu

Receptę ma tzw. medyczną marihuanę w postaci preparatu leczniczego Cannabis Sativa L. Red No 2 teoretycznie może wypisać każdy lekarz, który jest uprawniony do wystawiania recept Rpw. Jednak to lekarz musi indywidualnie podjąć decyzję, czy ta terapia będzie odpowiednia dla danego pacjenta. Musi mieć pełną dokumentację dotyczącą schorzenia, w terapii której ma pomóc ten lek. Jednorazowa wizyta zapewne nie będzie podstawą do przepisania wyżej wymienionego leku.

Większość medyków podchodzi ostrożnie do wypisywania recept na "medyczną marihuanę". Jest to w Polsce w miarę nowy temat, który wymaga dopracowania.

Reasumując, w sytuacji braku dostępu do leku, konieczna jest ponowna wizyta u lekarza, który przepisał Panu Cannabis Sativa L. Red No 2. Wskazana będzie być może zmiana leczenia. Oczywiście warto wcześniej skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym i uzyskać od niego poradę w tym temacie.

Z informacji pozyskanych przez jedną z naszych koleżanek, wznowienie sprzedaży leku powinno nastąpić w lutym, jednak nie jest to pewny termin.
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/13242/co-zrobic-w-przypadku-braku-marihuany-medycznej-w-aptekach

Zachęcam do śledzenia informacji na temat dostępności leku: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/12842/red-dlaczego-jest-problem-ze-zrealizowaniem-recepty-na-red-no-2

Pomocny może być też nasz artykuł: https://www.gdziepolek.pl/tematy/marihuana-z-apteki

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły