Grzesik71 (anonim, 62.210.11.)
około 7 dni temu, Warszawa

Co należy zrobić, kiedy wieczorem mam temperaturę 37,5 stopnia, a rano spada ona do 36,6 stopni?

Witam Czuje ze moje ciało jest rozgrzane gdy mierze temperature, wskazania dochodza do 37,5 st i tylko wieczorem rano juz 36,6 W obecnych czasach nalezy byc uwrazliwionym na taka sytuacje. Prosze o podpowiedz co w takiej sytuacji nalezy zrobic. Z góry dziekuje

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za bardzo trafne spostrzeżenie. Skoro posiada Pan tytuł magistra farmacji, może Pan również udzielać porad pacjentom na naszym forum. Czasami, tak jak w tym przypadku, osoba "patrząca z boku", może coś pacjentowi doradzić i rzucić nowe spojrzenie na daną sytuację.
Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy do konwersacji.

mgr farm. Antoni stolorz (anonim, 79.189.140.)
około 6 dni temu

Witam ja bym dopytał jeszcze czy Pan stosuje jakieś leki , suplementy. Suplementy na odchudzanie zawierają substancje zwane termogeniki to są takie substancje które podnoszą metabolizm czyli temperaturę ciała. Pozdrawiam

W takiej sytuacji należy uważnie obserwować swój organizm. Jeśli temperatura (taka lub wyższa) będzie utrzymywać się przez kilka dni lub dołączą do niej inne dolegliwości, np. kaszel, duszności, zaburzenia smaku, ból gardła, należy pilnie telefonicznie skonsultować się z lekarzem i postępować według jego zaleceń.

Nie powinno zbijać się temperatury niższej niż 38-38,5 stopnia.

Proszę także unikać dużych skupisk ludzi, podróży oraz zachowywać wszelkie środki ostrożności zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Polecam artykuły, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/koronawirus-jak-nie-zachorowac
- https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie