---

Irena M (anonim, 89.76.88.) Sanok 7 lat temu

Czy można kupić domowe testy na palenie papierosów?

Mam podejrzenie,że mój 15letni Syn pali papierosy .Oczywiście się tego wypiera,ale czuć od niego papierosami,gdy wraca do domu ze szkoły. Raz znalazłam u niego w kurtce paczkę z kilkoma papierosami i zapalniczką.Po wielkiej awanturze w końcu się przyznał że to przez kolegów i obiecał,że już nie będzie palił,ale kolegów ma ciągle tych samych i nie sądzę,że tsk po prostu przestałby z nimi popalać. Czy mogę gdzieś kupić testy domowe,które wykryłyby,że palił? Jestem zrozpaczona,ja nie palę,mój ojciec był palaczem i zmarł na raka płuc jak syn miał 9 lat,a mimo to nie dociera do niego,jakie to świństwo to palnie....Szczególnie w tak młodym wieku...Proszę o pomoc! !

10 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 miesiące temu

Na ten moment nie ma w aptekach testów wykrywających obecność kotyniny (metabolitów nikotyny) w moczu.

Tomek (anonim, 91.223.212.) 10 miesięcy temu

Testy do sprawdzenia czy bliska nam osoba "zażywa" nikotynę ( np. pali papierosy, e-papierosy ) można nabyć na stronie testshop.pl. Znajdują się tam zarówno testy na obecność kotyniny ( metabolitu powstającego z nikotyny ) w moczu jak i ze śliny. Polecam!!! Zawsze lepiej najpierw ustalić faktyczny stan rzeczy i dopiero wtedy podjąć odpowiednie działania. Szczególnie jeśli mówimy o najabliższych nam osobach.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: jest spamem.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: wnosi małą wartość do dyskusji.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: wnosi małą wartość do dyskusji.

ojciec (anonim, 31.2.85.) 3 lata temu

I co wam ten test da? Wyleczy młodego z palenia? A może zamiast traktować własne dzieci jak przestępców, szukac na nie "haka" nie wiadomo po co, zaproponowac im coś ciekawszego niż kolesi i fajki?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Do @Gocha: Kotyninę w moczu palacza można wykryć nawet po kilku (3-4) dniach.

Gocha (anonim, 94.31.86.) 3 lata temu

Witam córka mówi ze "juz nie pali "🙈Po ilu dniach wykrywa test czy palila czy nie.Jak dlugo utrzymyją się w moczu metabolity nikotyny?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Nie ma możliwości, aby po pół roku od zapalenia papierosa wykryć metabolity nikotyny w moczu.
Stężenie kotyniny w moczu, krwi czy ślinie może się utrzymywać do kilku dni. Rentgen płuc może zobrazować, czy ktoś w przeszłości palił papierosy nałogowo.

Sebastian  (anonim, 5.71.134.) 3 lata temu

Czy np. po sześciu miesiącach mozna wykryć w jakiś sposób ze ktoś palił papierosy. Czy sa jakieś specjalistyczne badania.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera wulgaryzmy.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Jeśli uznaje Pani za zasadne wykonanie testu na obecność metabolitów nikotyny w moczu lub krwi u syna, można:
- poprosić o zamówienie w aptece testu Drug- Detect Kotynina, w tym momencie test nie jest dostępny w naszej bazie. Test jest dość mało popularny, dlatego może nie być dostępny we wszystkich hurtowniach. Niestety jest to jedyny taki test przeznaczony do wykrycia metabolitów nikotyny w warunkach domowych. Można zakupić go na aukcjach internetowych oraz na stronie producenta, koszt testu wraz z dostawą to cena około 80 zł. - można także wykonać test z próbki krwi w laboratorium, takie badanie nie jest refundowane i nie wymaga skierowania od lekarza. Za badanie należy zapłacić zgodnie z cennikiem obowiązującym w danej placówce.

Podzielając Pani obawy, zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem, który może okazać się przydatny:

https://www.gdziepolek.pl/tematy/rzucanie-palenia

Anna z Warszawy. (anonim, 62.244.144.) 4 lata temu

Witam,
tak się składa, że dopadły mnie, a raczej mojego syna, podobne problemy do tych, o których napisała Pani Irena /powyżej/. Dokładnie taka sama sytuacja, z tym, że w naszym przypadku technika wzięła górę i znalazłam u syna w plecaku część e-papierosa. Z racji tego, że oboje z mężem jesteśmy osobami niepalącymi, natychmiast postanowiliśmy zareagować. Polecany przez Panią farmaceutkę test nie jest niestety dostępny w żadnej krajowej aptece, natomiast sprowadzenie go do kraju jest dosyć kosztowne /mam na myśli koszty wysyłki/. W związku z tym mam pytanie: czy istnieją jakieś testy odpowiedniki Drug Detect Kotynina dostępne na polskim rynku? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Antonina Kłudkiewicz Farmaceuta

7 lat temu

Dzień dobry,
Istnieje możliwy do wykonania w domu test potwierdzajęcy palenie (stwierdza obecność metabolitu nikotyny w moczu) - Drug Detect Kotynina Raczej nie jest on dostępny w większości aptek i być może będzie konieczne zamówienie go bezpośrednio u producenta, przez stronę internetową. Koszt 10 testów zawartych w jednym opakowaniu to około 70 złotych.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły

  )