← powrót do głównej strony opinii i pytań

Irena M
około 2 lat temu, Sanok

Czy można kupić domowe testy na palenie papierosów?

Mam podejrzenie,że mój 15letni Syn pali papierosy .Oczywiście się tego wypiera,ale czuć od niego papierosami,gdy wraca do domu ze szkoły. Raz znalazłam u niego w kurtce paczkę z kilkoma papierosami i zapalniczką.Po wielkiej awanturze w końcu się przyznał że to przez kolegów i obiecał,że już nie będzie palił,ale kolegów ma ciągle tych samych i nie sądzę,że tsk po prostu przestałby z nimi popalać. Czy mogę gdzieś kupić testy domowe,które wykryłyby,że palił? Jestem zrozpaczona,ja nie palę,mój ojciec był palaczem i zmarł na raka płuc jak syn miał 9 lat,a mimo to nie dociera do niego,jakie to świństwo to palnie....Szczególnie w tak młodym wieku...Proszę o pomoc! !

Jeśli uznaje Pani za zasadne wykonanie testu na obecność metabolitów nikotyny w moczu lub krwi u syna, można:
- poprosić o zamówienie w aptece testu Drug- Detect Kotynina, w tym momencie test nie jest dostępny w naszej bazie. Test jest dość mało popularny, dlatego może nie być dostępny we wszystkich hurtowniach. Niestety jest to jedyny taki test przeznaczony do wykrycia metabolitów nikotyny w warunkach domowych. Można zakupić go na aukcjach internetowych oraz na stronie producenta, koszt testu wraz z dostawą to cena około 80 zł.
- można także wykonać test z próbki krwi w laboratorium, takie badanie nie jest refundowane i nie wymaga skierowania od lekarza. Za badanie należy zapłacić zgodnie z cennikiem obowiązującym w danej placówce.

Podzielając Pani obawy, zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem, który może okazać się przydatny:

https://www.gdziepolek.pl/tematy/rzucanie-palenia

Anna z Warszawy. (anonim, 62.244.144.)
około 6 miesięcy temu

Witam,
tak się składa, że dopadły mnie, a raczej mojego syna, podobne problemy do tych, o których napisała Pani Irena /powyżej/. Dokładnie taka sama sytuacja, z tym, że w naszym przypadku technika wzięła górę i znalazłam u syna w plecaku część e-papierosa. Z racji tego, że oboje z mężem jesteśmy osobami niepalącymi, natychmiast postanowiliśmy zareagować. Polecany przez Panią farmaceutkę test nie jest niestety dostępny w żadnej krajowej aptece, natomiast sprowadzenie go do kraju jest dosyć kosztowne /mam na myśli koszty wysyłki/. W związku z tym mam pytanie: czy istnieją jakieś testy odpowiedniki Drug Detect Kotynina dostępne na polskim rynku? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Dzień dobry,
Istnieje możliwy do wykonania w domu test potwierdzajęcy palenie (stwierdza obecność metabolitu nikotyny w moczu) - Drug Detect Kotynina
Raczej nie jest on dostępny w większości aptek i być może będzie konieczne zamówienie go bezpośrednio u producenta, przez stronę internetową. Koszt 10 testów zawartych w jednym opakowaniu to około 70 złotych.

dziękuję!