Artur (anonim, 83.26.181.)
około roku temu, Dolnośląskie

Co mogę zrobić, jeśli nie ma apteki wykonującej krople recepturowe na nużeńca?

Dzień dobry. Mam na recepcie lek, krople do pedzelkowania oczu na nużeńca, nie ma apteki, która robi takie leki, czy można ten lek zastąpić czymś innym?
Dziękuję.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Artur (anonim, 83.26.181.)
około roku temu

Dzień dobry, mam już lek "Argenti nitrici", jest jednak problem, okulista u którego się leczę odwołał wszystkie wizyty. Wiem, że ten lek jest do pędzelkowania oka. Jednak nie wiem jak to robić. Mogłaby mi Pani wytłumaczyć jak stosować lek, tak krok po kroku? Będę bardzo wdzięczny za poradę.
Z poważaniem Artur

Artur (anonim, 83.26.181.)
około roku temu

Dziękuję za odpowiedzi.
Mam nadzieję, że znajdę.
Miłego dnia.

Załączam informacje o dostępności azotanu srebra (to polska nazwa surowca, który ma Pan na recepcie) w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek z województwa dolnośląskiego. Jest większa szansa, że apteki, które posiadają ten surowiec na stanie będą w stanie sporządzić lek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/74330/srebra-azotan-substancja/apteki/w-dolnoslaskim

Artur (anonim, 83.26.181.)
około roku temu

Dzień dobry, dziękuję za odp.
Lek to prawdopodobnie bo recepta pisana recznie "Argenti nitrici"
Mieszkam w małej mieścinie nie mam samochodu a dzisiaj w dobie koronawirusa trudno poruszać się kom. miejską. Jednak będę szukał dzięki za podpowiedź.

Istnieją apteki, które zajmują się wykonywaniem takich kropli. Co prawda nie wykonują ich wszystkie apteki przygotowujące leki robione oczne, warto jednak podzwonić po placówkach wymienionych w poniższym linku i zapytać:
https://www.gdziepolek.pl/apteki/leki-oczne-robione

W lewym górnym oknie może Pan wpisać nazwę dowolnej miejscowości lub województwa, aby zawęzić obszar wyszukiwania do aptek w najbliższej okolicy.

Bez konsultacji z lekarzem i nowej recepty, niestety, nie uda się otrzymać innego środka do zwalczenia nużeńca w oku. Zapisany Panu preparat jest bardzo skuteczny i polecam jednak, aby pokusił się Pan o "zdobycie" wspomnianych kropli.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/apteki/leki-robione
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/krople-do-oczu
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-krople-do-oczu