Dziewczyna (anonim, 37.7.140.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę brac Concor Cor 2,5 mg, jeśli przypuszczam, że mogę być w ciąży?

Czy moge brac lek concor COR 2,5 w czasie ciąży. Przypuszczam że mogę być, chociaż jeszcze nie mam pewności a w szpitalu już leki zaczelam brać i mam go przepisany?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie zaleca się stosowania produktu Concor Cor w okresie ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Bisoprolol (składnik aktywny leku Concor Cor), ze względu na swoje działanie farmakologiczne, może mieć szkodliwy wpływ na przebieg ciąży, płód lub noworodka.

Negatywne skutki mają związek ze zmniejszaniem przepływu krwi przez łożysko, co może skutkować nieprawidłowym rozwojem płodu. Lek może także powodować hipoglikemię (zbyt niski poziom cukru) oraz bradykardię (zbyt wolne bicie serca), zarówno u płodu, jak i u noworodka.

Jeśli przypuszcza Pani, że może być w ciąży, należy zwrócić się do lekarza, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Jeśli ciąża potwierdzi się, a leczenie beta-adrenolitykami (jest to grupa leków, do której należy bisoprolol) jest konieczne, lekarz najprawdopodobniej zmieni lek na inny (tak zwany lek wybiórczy).

Załączam odpowiedź na pytanie o inny lek, natomiast omówiony jest podobny problem, być może będzie pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/13000/mesopral-czy-podejrzewajac-ze-moge-byc-w-ciazy-moge-stosowac-lek-mesopral

Załączam dodatkowe informacje o leku Concor Cor 2,5 mg:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/19583/concor-cor-2-5-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/19583/concor-cor-2-5-tabletki-powlekane/ulotka