DD (anonim, 81.6.187.) Warszawa 4 lata temu

Kiedy w sprzedaży będzie Systen Conti? Co zrobić, aby nie utracić ważności recepty?

KIEDY BĘDZIE W SPRZEDAŻY SYSTEM CONTI? PRZEPADAJĄ RECEPTY I CO ROBIĆ, LEKARZE NIE PRZEPISUJA NIC INNEGO

3 odpowiedzi, 6 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Test na menopauzę do stosowania w domu:

To wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu 22.04.2020 od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót plastrami Systen Conti w dniu dzisiejszym (22.04.2020) przyjechała do Polski kolejna dostawa tego leku.

Podmiot informuje, iż przewidywany czas pojawienia się leku w aptekach może wynieść od 7 do 10 dni roboczych.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym (01.04.2020) od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót plastrami Systen Conti - dostawa plastrów w dalszym ciągu nie dotarła na teren Polski. Na chwilę obecną nie jest znana dokładna data, kiedy możemy się jej spodziewać.

Dostępność plastrów można także samodzielnie śledzić na bieżąco za pomocą następującego linku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/76736/systen-conti-system-transdermalny/apteki/w-polsce

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Aktualnie żadna apteka połączona z naszym systemem na terenie Polski nie deklaruje dostępności plastrów Systen Conti:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/76736/systen-conti-system-transdermalny/apteki/w-polsce

Kontaktowaliśmy się w dniu wczorajszym (10.03.20) z firmą Theramex - podmiotem odpowiedzialnym za obrót wszystkimi plastrami Systen. Plastry w dalszym ciągu nie dotarły z zagranicy do siedziby firmy Theramex. Podmiot nie ma żadnych nowych informacji od producenta, kiedy dokładnie taka dostawa będzie. Jest to nadal termin marcowy - nie został on przesunięty.

Zapisując się na powiadomienia na stronie produktu: https://www.gdziepolek.pl/produkty/76736/systen-conti-system-transdermalny/apteki/w-polsce

po lewej stronie należy wybrać ikonę "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Systen", może Pani otrzymywać aktualne informacje odnośnie dostępności leku na swój adres e-mail.

Lekarz nie ma zbyt dużego pola manewru - Systen Conti nie ma zamiennika, który byłby w tej chwili dostępny. Doraźnym rozwiązaniem w przypadku braku plastrów Systen Conti, było uzyskanie recepty na Systen Sequi, który składa się z 4 plastrów zawierających estradiol (Systen 50) i 4 plastrów zawierających estradiol oraz noretysteron (Systen Conti) i zastosowanie samych plastrów Systen Conti. Aktualnie jednak, z uwagi na to rozwiązanie, brakuje także plastrów Systen Sequi: https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/apteki/w-polsce

W takiej sytuacji lekarz musiałby zalecić lek z innej grupy terapeutycznej, zależnie od dolegliwości pacjentki.

Co do recepty - jednym logicznym, w mojej ocenie, rozwiązaniem na chwilę obecną, aby recepty nie przepadały, jest wypisanie przez lekarza e-recepty na kilka opakowań plastrów Systen Conti z ważnością na 365 dni. Wtedy w przypadku braku plastrów przepada tylko opakowanie za dany okres dawkowania, np. za miesiąc, a pozostałe opakowania pozostają ważne. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż wizyta u lekarza w każdym miesiącu, w momencie, gdy skończy się ważność recepty i wypisywanie nowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że na takiej recepcie przepada opakowanie za określony okres, np. za miesiąc, w którym go Pani nie wykupiła.

Przesyłam także materiały, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-zrealizowac-e-recepte-w-aptece - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/hormonalna-terapia-zastepcza-htz - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/menopauza-jak-zmniejszyc-dolegliwosci

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły