Karolaa (anonim, 91.237.229.) Warszawa 4 lata temu

Jak rozpocząć stosowanie leku Femoston, jeśli wcześniej stosowałam plastry Systen Sequi?

Witam brała plastry systen sequi i zmieniałam co 3 i pol dnia :)
Teraz okazalo się że te plastry są trudno dostępne i lekarz przepisał mi femoston :) Dziś jest piątek a jutro czyli sobotę miala bym zmienić plaster więc powinnam wziąść czerwona tabletkę jako pierwsza?

5 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Test na menopauzę do stosowania w domu:

To wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym (26.06.2020) od firmy Theramex - wczoraj do Polski przyjechała dostawa plastrów Systen Sequi. Ich sprzedaż do hurtowni rozpocznie się w dniu 29.06.2020, zatem w pierwszych dniach lipca leku można spodziewać się w aptekach. Jego dostępność można śledzić na bieżąco przy pomocy następującego linku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/apteki/w-polsce

O wielkości dostawy poinformujemy w najbliższym czasie.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym (07.05.2020) od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót plastrami Systen Sequi - dostawa plastrów przewidziana jest na koniec czerwca. Jest to termin orientacyjny i może ulec zmianie.

Załączam link do odpowiedzi, która mówi ona o tym, jak poradzić sobie do czasu powrotu plastrów Systen Sequi do aptek:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/20558/activelle-jakie-sa-zamienniki-leku-systen-sequi

Zapisując się na powiadomienia na stronie produktu: https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/apteki/w-polsce

wybierając po lewej stronie ikonę "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Systen", można otrzymywać aktualne informacje odnośnie dostępności leku na swój adres e-mail.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym (01.04.2020) od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót plastrami Systen Sequi i Systen Conti - dostawa plastrów w dalszym ciągu nie dotarła na teren Polski. Na chwilę obecną nie jest znana dokładna data, kiedy możemy się jej spodziewać.

Dostępność plastrów można także samodzielnie śledzić na bieżąco za pomocą następujących linków:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/76737/systen-sequi-system-transdermalny/apteki/w-polsce - https://www.gdziepolek.pl/produkty/76736/systen-conti-system-transdermalny/apteki/w-polsce

Marta Janocha Farmaceutka

4 lata temu

System transdermalny Systen Sequi jest ciągłą sekwencyjną terapią zastępczą. Oznacza to, że zwarte w opakowaniu plastry Systen Conti i Systen 50 powinny być stosowane sekwencyjnie, oddzielnie w następującej kolejności: kolejno 4 systemy transdermalne Systen 50, następnie kolejno 4 systemy transdermalne Systen Conti. Cykl zmian systemów transdermalnych należy powtarzać bez przerw.

Zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego Femoston, leczenie lekiem może być rozpoczęte po zakończeniu 28 dniowego cyklu miesiączkowego, jeśli pacjentka zmienia leczenie z HTZ (hormonalnej terapii zastępczej) stosowanej metodą sekwencyjną.
Reasumując, jutro odkleja Pani ostatni plaster systemu Systen Sequi, a dokładnie jest to plaster Systen Conti, który zawiera estradiol i octan noretysteronu. Tym samym kończy Pani swój 28-dniowy cykl. Jutro zamiast plastra Systen 50, który zawierał sam estradiol, zażyje Pani pierwszą tabletkę z opakowania leku Femoston. Będzie to ceglastoczerwona tabletka. Na blistrze oznaczone są dni tygodnia, proszę zatem wybrać czerwoną tabletkę z oznaczeniem soboty. Następnie, codziennie o tej samej porze, proszę zażywać jedną tabletkę, zgodnie z kierunkiem strzałek. Po 14 dniach, zacznie Pani zażywać żółte tabletki, zaczynając znowu od soboty. Jak je Pani skończy, po kolejnych 14 dniach, będzie Pani mogła rozpocząć kolejny blister.

W razie wątpliwości lub złego tolerowania leku Femoston, proszę skontaktować się z lekarzem.

Załączam ulotkę leku Femoston: https://www.gdziepolek.pl/produkty/29458/femoston-tabletki-powlekane/ulotka

Polecam także nasze artykuły, które mogą wydać się interesujące: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/htz-hormonalna-terapia-zastepcza-w-menopauzie https://www.gdziepolek.pl/kategorie/hormonalna-terapia-zastepcza-htz

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły