---

A. (anonim, 185.234.91.) Warszawa 2 lata temu

Jaki lek przeciwgorączkowy podawać dziecku podczas przyjmowania leku Ebilfumin - Nurofen czy Paracetamol?

Córką goraczkowala przez 5 dni po czym miała przez 3 dni normalna temp lekarz zalecił ebiflumin 30 mg od wczoraj go przyjmuje ,a gorączka wróciła i ma 38 co mozna podać nurofen czy paracetamol?

2
1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Ebilfumin nie ma wskazań do zastosowania konkretnego leku przeciw gorączce.
Wymienione przez Panią preparaty - Nurofen, czyli ibuprofen oraz paracetamol podajemy na zmianę, zaczynając od paracetamolu. Najpierw podaje Pani córce paracetamol. Jeśli temperatura nie spada, po 4 godzinach od podania paracetamolu, proszę podać lek z ibuprofenem. Jeśli temperatura nadal będzie się utrzymywać po kolejnych 4 godzinach znowu lek z paracetamolem i tak na zmianę zachowując 4-godzinny odstęp.

Jeśli temperatura nie jest wysoka, można podawać tę samą substancję, np. paracetamol co 6 godzin. Przypuśćmy - córka ma 38 stopni o 6.00 rano. Podaje jej Pani paracetamol i gorączka spada, dalej nie jest bardzo wysoka, ale około godziny 12.00 znów wzrasta, więc może jej Pani znów podać paracetamol, bo upłynęło 6 godzin odstępu. Jeśli temperatura rośnie przed upływem 6 godzin, należy podać lek z ibuprofenem

W ulotce leku z paracetamolem lub ibuprofenem, w zależności od tego, na jaki lek się Pani zdecyduje, proszę sprawdzić, jaką dawkę należy podać, biorąc pod uwagę wagę dziecka.

Do przykładowych preparatów z paracetamolem do stosowania u dzieci należą: 1) Pedicetamol: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/60061/pedicetamol-plyn/apteki/w-warszawie - https://www.gdziepolek.pl/produkty/60061/pedicetamol-plyn/ulotka

2) Paracetamol Hasco, czopki: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/59548/paracetamol-hasco-czopki/apteki/w-warszawie - https://www.gdziepolek.pl/produkty/59548/paracetamol-hasco-czopki/ulotka

3) Apap dla dzieci Forte: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/93835/apap-dla-dzieci-forte-zawiesina/apteki/w-warszawie - https://www.gdziepolek.pl/produkty/93835/apap-dla-dzieci-forte-zawiesina/ulotka

4) Panadol dla dzieci: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/59171/panadol-dla-dzieci-zawiesina/apteki/w-warszawie - https://www.gdziepolek.pl/produkty/59171/panadol-dla-dzieci-zawiesina/ulotka

Gdy zdecydujemy się na lek przeciwgorączkowy w postaci syropu, przestrzegajmy zasady wstrząśnięcia preparatu przed podaniem, w celu równomiernego rozprowadzenia leku. Bardzo istotne jest precyzyjne odmierzanie dawki syropu. Mam tu na myśli rezygnację z podawania syropu na łyżeczce na rzecz strzykawek i miarek, które coraz częściej są dołączane do oryginalnych opakowań z lekami.

Załączam także materiały, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/goraczka-u-dzieci-i-niemowlat - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-bezstresowo-podac-lek-dziecku - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/bol-i-goraczka-u-dziecka

od 11,80 zł

12 tabletek = 1 blister

od 21,99 zł

10 kapsułek blister

od 18,90 zł

100 mililitrów

od 9,49 zł

24 tabletki

od 16,89 zł

10 czopków

od 23,50 zł

100 mililitrów

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.