Deem5 (anonim, 31.178.62.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli w trakcie kuracj lekiem Pylera wystąpiły wymioty?

W óśmym dniu przyjmowania pylery pojawiły sie wymioty. Minęło juz 10 godzin i nadal mam mdlości i ból głowy. W tym stanie nie jestem w stanie nic połknąć. Piję łykami wodę. Chyba już nie wróce do przyjmowania leku. Czy wracac do brania leku w tym stanie? Jaka może byc przerwa?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z tego co Pan/Pani pisze dalsze przyjmowanie leku w opisanej sytuacji nie jest wykonalne, ponieważ lek Pylera należy przyjmować po posiłku, a nie jest Pan/Pani w stanie przyjmować pokarmów.

Mogło dojść do wystąpienia działania niepożądanego leku Pylera, nie można jednak wykluczyć innej przyczyny (np. dolegliwości gastrycznych). Nudności mogą wystąpić nawet u więcej niż 1 na 10 osób leczących się preparatem Pylera, a wymioty i ból głowy nieco rzadziej (nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów).

Opisane dolegliwości mogą być jednak częścią poważniejszych powikłań - np. neurologicznych (w szczególności jeśli dodatkowo towarzyszy gorączka, sztywność karku czy nadwrażliwość na światło). Ponadto zgodnie z ulotką "Należy natychmiast poinformować lekarza i przerwać przyjmowanie metronidazolu (jednego ze składników leku Pylera), jeśli wystąpią: ból brzucha, brak łaknienia, nudności, wymioty, gorączka, złe samopoczucie, zmęczenie, żółtaczka, ciemne zabarwienie moczu, ciemne zabarwienie stolca lub świąd." Może to świadczyć o powikłaniach ze strony wątroby. Nie chcę przesądzać, że taka sytuacja ma miejsce w Pańskim przypadku, jednak utrzymujące się złe samopoczucie oraz prawdopodobieństwo niezakończenia pełnego cyklu terapii powinny skłonić Panią/Pana do wizyty u lekarza lub przynajmniej do kontaktu z lekarzem. Korespondencyjna ocena stanu Pani/Pana zdrowia nie jest niestety możliwa. W dni wolne od pracy poradę można uzyskać w punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Załączam dodatkowe informacje o leku Pylera:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/65474/pylera-kapsulki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/65474/pylera-kapsulki
nasze opracowanie o terapii w chorobie wrzodowej:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy
oraz artykuł wyjaśniający potrzebę zgłaszania działań niepożądanych:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane