Adam49 (anonim, 165.225.207.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak dawkować lek Pylera i czy potrzebny jest probiotyk?

Kilka pytań z dawkowaniem Pylera oraz jaki przyjmować probiotyk ?
Witam
Będąc na badaniu gastroskopii wykryto u mnie Helicobacter pylori.
Został mi przepisany antybiotyk Pylera oraz Contix ( gdzie w aptece zamieniono mi na lek IPP40 tak brzmi nazwa leku ?)
Także zaczynam kurację i mam pytanie czy do tego mam brać jeszcze jakieś dodatkowy probiotyk ? np. Lakcid Forte, Trilak IBS , Multilac Synbiotyk lub Enterol 250.
Co jest bardziej przydatne z tej grupy probiotyków i co wybrać ?
Czy IPP40 trzeba barć godzinę przed Pylerą na czczo a wieczorem to po kolacji czy też w trakcie ? Lekarz napisał po a w ulotce że przed ?
Czy branie Pylery przed snem nie będzie stwarzać owrzodzeniom przełyku kładąc się spać ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Adam49 (anonim, 165.225.207.)
około miesiąca temu

Dla zainteresowanych 5 dzień brania Pylery, żadnych dolegliwości ani skutków ubocznych. Meteliczny posmak to był ale chyba w mojej głowie po przeczytaniu wielu negatywnych opinii. Lek w na moim organizmie zachowuje się rewelacyjnie. Jedyną rzeczą na którą zwróciłem uwagę a to od pierwszych dni to czarny kał. Pozdrawiam i naprawdę nie ma co się stresować ani czytać w/w by się niepotrzebnie nakręcać.

Adam49 (anonim, 165.225.207.)
około miesiąca temu

Witam
Jestem już po pierwszym dniu brania Pylery.
Staram się by branie tego lekarstwa było takie samo jak przez najbliższe 8 dni.
6.00 - 1x na czczo IPP40
6.40 - śniadanie
7.00 - 3x Pylera
9.00 - 1x Lakcid Forte
12.45 - obiad
13.00 - 3x Pylera
18.00 - IPP40
18.30 - kolacja
19.00 - 3x Pylera
21.00 - 1x Lakcid Forte
23.45 - coś na ząb ( krakers, biszkopt)
24.15 - 3x Pylera

Tak się przedstawia plan brania tego lekarstwa wraz z innymi , jeśli gdzieś popełniłem błąd proszę o korektę ( przyda się dla innych osób).
Co do picia to zero napojów mlecznych ( jogurty, maślanki, mleko, kefir ), kawa , alkohol oraz słodyczy po każdą postacią no może kostka lub dwie czekolady gorzkiej.
Staram się pić 3 litry wody nie gazowanej, kilka szklanek herbaty zielonej lekkiej czy też owocowej , mięta a z kaw to zbożowa Inka .
Jedzenie to wiadomo raczej nic nie zmieniam ale rano to płatki górskie na wodzie plus bakalie, banan, jabłko, cynamon.
Obiad normalnie lekko strawny a kolacja dwie kromki pełnoziarnistego chlebka z wędliną plus jakiś owoc , jabłko lub pomarańcza , winogrono oraz rybka np. łosoś . W nocy jako przekąska coś małego może być herbatnik, biszkopt, sucharek, kromka chlebka.

Po dwóch dniach jest ok , lekki posmak metaliczny w ustach, kał ciemny, zero biegunki, mocz trochę też ciemny , po za tym jak na razie żadnych większych objawów które by utrudniały normalne funkcje życiowe oraz skutków ubocznych.
Wiele się naczytałem o skutkach ubocznych i tak z tyłu głowy gdzieś je mam oczekując kiedy zaczną wychodzić :-) mam nadzieje że ta chwila nie nadejdzie.
U mnie wyszło na profilaktycznym badaniu gastroskopowym zalecenie lekarza po wywiadzie ( po każdym łyku napoju, posiłku mam odbicie beknięcie nie jest to aż tak męczące ale raczej nie jest normalne) No i wyszło że mam Helikobacter który trzeba ( jak się już wie zlikwidować)a więc przejść leczenie eradykacyjne przez 10 dni .
Trzymajcie kciuki a następnie postaram się coś napisać gdy pojawiły się jakieś niepokojące skutki uboczne.
Pozdrawiam

Adam49 (anonim, 165.225.207.)
około miesiąca temu

Czy jest jakaś granica Lakcid Forte to probiotyk bakteryjny to by znaczyło że około 2h po zażyciu Pylery ?

Proponuję zachować odstęp.

Adam49 (anonim, 165.225.207.)
około miesiąca temu

Czy biorąc lek probiotyk Lakcid Forte można go brać rano i wieczorem po posiłkach z Pylerą czy lepiej odczekać 2h ?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź .

Zarówno produkt IPP, jak i Contix to leki zawierające pantoprazol - zapewne w aptece otrzymał Pan zamiennik preparatu z recepty. Pantoprazol należy do grupy tak zwanych inhibitorów pompy protonowej (w skrócie właśnie IPP), niekiedy stosowany jest z lekiem Pylera także omeprazol.

W przypadku wykorzystania w terapii omeprazolu należy przyjmować jedną tabletkę razem z dawką kapsułek Pylera po śniadaniu i kolacji (w sumie dwa razy dziennie), aby uniknąć nasilenia wchłaniania bizmutu z leku Pylera. W przypadku wykorzystania pantoprazolu lekarz może zdecydować inaczej, ale z Pana wpisu wynika jednoznacznie, że wskazał on w zaleceniu, aby przyjmował Pan lek "po jedzeniu", a nie na czczo. Wyjaśnienie tej kwestii znajdzie Pan poniższych opiniach:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/24105/pylera-czy-niestosowanie-ipp-lacznie-z-lekiem-pylera-a-godzine-przed-jest-bled

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/46385/nolpaza-jak-dawkowac-leki-pylera-i-nolpaza

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/25731/omeprazol-jak-stosowac-omeprazol-z-pylera

Stosowanie leku Pylera stwarza ryzyko problemów ze śluzówką przełyku, dlatego w ulotce znajdzie Pan informację, że należy połykać kapsułki w całości, w pozycji siedzącej popijając pełną szklanką wody (250 ml), aby uniknąć podrażnienia gardła. Nie kłaść się bezpośrednio po przyjęciu leku Pylera. Wieczorem proszę więc zarezerwować czas pomiędzy wieczorną dawką a udaniem się na spoczynek.

Jeśli chodzi o probiotykoterapię w czasie eradykacji Helicobacter, to jest ona wskazana, ze względu na obecność antybiotyku. Więcej na temat doboru preparatu znajdzie Pan poniżej:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/43700/pylera-dobry-wieczor-czy-po-leczeniu-pyrela-14-dni-plus-enterolem-2x1-d

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/20798/pylera-jaki-probiotyk-trzeba-brac-w-trakcie-przyjmowania-leku-pylera-jak-dlugo

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-helicobacter-pylori