jjj (anonim, 109.241.5.)
około miesiąca temu, Polska

Kiedy będzie dostępna szczepionka Varilrix?

Witam czy wiadomo kiedy szczepionka będzie ponownie dostępna... Niestety na stronie podajcie dostępność jednak gdy się dzwoni do danej apteki ( Śląsk) brak gdziekolwiek....nie wiem jaki sens ma ten system skoro mija się z prawdą...

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nasze dane aktualizowane są co 10 minut na podstawie stanu magazynowego aptek. Jeśli chodzi o leki deficytowe, które znikają z aptek "z prędkością światła" najczęściej bywa tak, że lek jest już zarezerwowany dla pacjenta, a nadal "nie zdjęty" ze stanu apteki, co może wprowadzać pacjentów z błąd i nie wynika z naszej winy, stąd właśnie informacja, aby przed rezerwacją zadzwonić do apteki i dowiedzieć się, czy lek faktycznie jest dostępny.

Zapewniam Panią, że takie sytuacje niekiedy zdarzają się w przypadku leków deficytowych, jednak na pewne sprawy, które leżą po stronie apteki, nie mamy wpływu. Aby zminimalizować ryzyko sytuacji, że nasz pacjent nie otrzyma zarezerwowanego leku powstał ów komunikat. Nie jesteśmy w stanie zweryfikować fizycznie stanów magazynowych każdej placówki połączonej z naszym systemem - ufamy danym przekazywanym nam przez apteki.

Według naszych danych szczepionka Varilrix aktualnie dostępna jest w 14 aptekach w całej Polsce, które podpięły się pod nasz system:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81391/varilrix-iniekcja/apteki/w-polsce

Zgodnie z informacją uzyskaną przed chwilą od podmiotu odpowiedzialnego za obrót szczepionką - firmy GlaxoSmithKline, przewidywany termin powrotu leku do hurtowni nie uległ zmianie i w dalszym ciągu jest to kwiecień tego roku. Jest to data orientacyjna.

Zapisując się na powiadomienia na stronie produktu, może Pani otrzymać aktualne informacje odnośnie jego dostępności na swój adres e-mail:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81391/varilrix-iniekcja/apteki/w-polsce
Wystarczy wybrać opcję "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Varilrix ", która znajduje się po lewej stronie w powyższym linku.

Varilrix jest szczepionką przeciw ospie wietrznej. Substancją czynną jest żywy, atenuowany (niezdolny do wywołania choroby) wirus Varicella zoster.

Dołączam opis leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81391/varilrix-iniekcja

Polecam też lekturę poniższych artykułów, które mogą okazać się interesujące:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/kalendarz-szczepien-dla-dzieci-i-niemowlat
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-wyslac-dziecko-na-ospa-party
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/szczepienie-przeciwko-polpascowi